Bractwo Nocy i Mgły

Wydawnictwo: Da Capo, GiG
The League of Night and Fog
bractwo, agenci
Aneta

"Bractwo nocy i mgły" jest trzecim tomem bestsellerowej trylogii Davida Morrella - po "Bractwie róży" i "Bractwie kamienia" - ukazującej ekscytujący świat podwójnych agentów, tajnych bractw i międzynarodowych organizacji. To pasjonująca opowieść o zemście, przyjaźni i miłości.

Z twórczością Davida Morrella spotkałem się już dawno temu, ale do dzisiejszego dnia cenię go, i staram się być na bieżąco z jego pojawiającymi się co jakiś czas nowymi książkami. Na początku lat 90-tych można było zakupić i przeczytać wiele jego książek (co czyniłem „taśmowo”!), za sprawą Wydawnictw ‘Amber’ (wówczas tradycyjnie dominującego na polskim rynku wydawniczym), oraz niedługo później ‘GiG’.
I właśnie to wydawnictwo wypuściło na rynek trylogię „Bractwa”, która w moim prywatnym panteonie zajmuje poczesne miejsce już na zawsze. Nie oceniam poszczególnych części, która jest lepsza czy gorsza – dla mnie całość trzyma poziom nieziemski w gatunku „powieść sensacyjna”.
Po premierowej lekturze Trylogię tą czytałem jeszcze dwukrotnie, i podejrzewam że jeszcze w przyszłości do niej wrócę nie jeden raz. Bo warto!
Opus Magnum Morrella!

Paco | 2015-03-10

Całą trylogię czytamy ,,jednym tchem,, :)

Hana | 2015-12-13
Na półkach: Morrell David, Przeczytane
Przeczytana: 13 grudnia 2015

Współpraca między członkami wywiadów różnych państw.Handel bronią na dużą skalę.Pszukiwanie zbrodniarzy wojennych.Dzieci hitlerowców mordujących Żydów w Treblince,Majdanku i ich ojcowie kontra ocaleni z holokaustu Żydzi i ich synowie i córki.Oraz hierarcha kościoła katolickiego zamieszany w ukrywanie nazistów i szantaż.Wina.Kara.Zemsta.Bardzo dynamiczna treść.Czyta się jednym tchem.

jw23 | 2014-12-22
Przeczytana: 20 grudnia 2014

Trzecia część jak i całość były świetne (wybitne - 9). Książka do najmłodszych nie należy, ale przedstawiony w niej klimat świata szpiegów, walki wywiadów wciągają czytelnika bez reszty. Kto nie czytał, niech nadrobi zaległości. Koniecznie.

Reza_Pahlawi | 2015-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2015

Właśnie skończyłem ostatnią część serii i mimo, że to moje drugie spotkanie z nią po wielu latach - poczułem smutek po przewróceniu ostatniej strony. Pewnie to jakieś wewnętrzne resentymenty, ale od dawna poszukuję książki tego gatunku, która dorówna Bractwu i jakoś nie potrafię! Ta seria dla fanów książek szpiegowskich, jest tym czym "Szklana pułapka" dla miłośników amerykańskich filmów sensacyjnych ;) Jednym zdaniem David Morrell stworzył klasykę gatunku!!
Gorąco polecam!!!!

Octopus | 2016-08-09
Przeczytana: 1994 rok

ukoronowanie trylogii,
mimo iż książka jest z ubiegłego wieku, warto przeczytać wszystkie 3 części, co z pewnością uczyni prawdziwy miłośnik tego gatunku

Mamerkus | 2013-05-13
Przeczytana: 13 maja 2013

Morrell tą powieścią rozbija system i bierze całą pulę. "Bractwo Nocy i Mgły" fenomenalnie wieńczy wyśmienitą trylogię sensacyjną. Tak doskonałej dawki suspensu, akcji, intrygi i wszystkiego co najlepsze w literaturze rozrywkowej ze świecą szukać we współczesnej literaturze. Jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza, historia szpiegowska w historii literatury, perfekcyjna mieszanka faktów historycznych, szpiegostwa, religii, polityki i nieoczekiwanych zwrotów akcji, doprawiona świetnymi bohaterami i ich dobrymi i wiarygodnymi motywacjami. Co mogę więcej napisać, to trzeba przeczytać! Nie na darmo trylogia Morrella jest tak ceniona i wielokrotnie wznawiana na całym świecie.

KrzysWR-wawa | 2013-12-04
Przeczytana: 2011 rok

Cała Trylogia jest warta przeczytania. Jest świetna. Można dwa pierwsze tomy pomieszać ale trzeci trzeba przeczytać jako Trzeci. ładnie podsumowuje. Morrell wymyśla i uwiarygadnia, nie pisze "po brzegu": widać, że wcześniej szuka wiadomości, zna historię, zna zasady działania służb specjalnych, szpiegów. Przeczytałem prawie wszystko Morrella i oprócz dwóch książek (jedna w dwóch tomach) wszystko, co wychodzi spod jego pióra jest niezłe (nie mówię - niestety - o Rambo... ). Chciałbym przeczytać jego powieści więcej i więcej. Nawet te stare (z lat 90. są doskonałe i nie przeszkadza mi brak telefonów komórkowych i raczkujący internet). Polecam wszystko, a to czego nie polecam - zaznaczę :)

Marlena | 2015-08-03
Na półkach: Rok 2015, Ebook, Przeczytane
Przeczytana: 02 sierpnia 2015

Kolejna świetna książka sensacyjna. Napisana w podobnym tonie, jak kolejny tom. Różnica jednak polega na tym, że w tej książce to przeszłość ściga teraźniejszość. Doświadczenie i wiek muszą się zmierzyć z historią i wspomnieniami. Nie będzie to łatwe zadanie. Czy i tym razem uda się zapobiec wielkiej katastrofie, która przyniesie wiele szkód, cierpienia i bólu? Czy ból z dawnych lat da się ukoić patrząc na cierpienie innych ludzi? Książka warta przeczytania. Polecam zdecydowanie.

ira | 2013-04-29
Przeczytana: 1993 rok

Czytana po raz pierwszy, z wypiekami na twarzy, budziła ogromne emocje. Szpiedzy, tajne organizacje, bracia, tajemniczy opiekun i wielka miłość. :)
Zestarzała się ta trylogia mocno, ale sentyment pozostał. :)