Bractwo Nocy i Mgły

Wydawnictwo: Da Capo, GiG
The League of Night and Fog
bractwo, agenci
Aneta

"Bractwo nocy i mgły" jest trzecim tomem bestsellerowej trylogii Davida Morrella - po "Bractwie róży" i "Bractwie kamienia" - ukazującej ekscytujący świat podwójnych agentów, tajnych bractw i międzynarodowych organizacji. To pasjonująca opowieść o zemście, przyjaźni i miłości.

Beata | 2018-06-28
Na półkach: Przeczytane, Najukochańsze
Przeczytana: 28 czerwca 2018

Jestem smutna... Skończyłam właśnie ostatni tom genialnej trylogii powieści sensacyjnych. D. Morrell napisał to kultowe dzieło kilkadziesiąt lat temu, mimo upływu lat książka jest doskonała, czyta się rewelacyjnie. Akcja niesamowicie wciąga, świat agentów wywiadu intryguje, cała akcja jest skomplikowana i fascynująca. Jest to arcydzieło gatunku. Szczerze polecam!

Sargento_Garcia | 2019-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2019

Wszystko co dobre prędzej czy później musi się skończyć. Na pewno jeszcze nie raz wrócę do tej książki.
David Morrell napisał ponad 20 lat temu sensacyjny cykl, który wywindował poprzeczkę jakości i warsztatu literackiego niesamowicie wysoko. Spora część współcześnie wydających autorów może tylko z zazdrością zadzierać głowy i smutno wpatrywać w jej zarys.

Paco | 2015-03-10
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Morrell

Całą trylogię czytamy ,,jednym tchem,, :)

Z twórczością Davida Morrella spotkałem się już dawno temu, ale do dzisiejszego dnia cenię go, i staram się być na bieżąco z jego pojawiającymi się co jakiś czas nowymi książkami. Na początku lat 90-tych można było zakupić i przeczytać wiele jego książek (co czyniłem „taśmowo”!), za sprawą Wydawnictw ‘Amber’ (wówczas tradycyjnie dominującego na polskim rynku wydawniczym), oraz niedługo później ‘GiG’.
I właśnie to wydawnictwo wypuściło na rynek trylogię „Bractwa”, która w moim prywatnym panteonie zajmuje poczesne miejsce już na zawsze. Nie oceniam poszczególnych części, która jest lepsza czy gorsza – dla mnie całość trzyma poziom nieziemski w gatunku „powieść sensacyjna”.
Po premierowej lekturze Trylogię tą czytałem jeszcze dwukrotnie, i podejrzewam że jeszcze w przyszłości do niej wrócę nie jeden raz. Bo warto!
Opus Magnum Morrella!

fik | 2017-01-10
Przeczytana: 09 stycznia 2017

Trylogię Morella można porównać do wykwintnego obiadu
danie pierwsze -Bractwo Róży-wyborne
danie drugie - Bractwo Kamienia- wyśmienite
deser -Bractwo nocy i mgły- rarytas
I trzeba czytać tak jak się spożywa
Autor stworzył dzieło ponadczasowe i wybitne która każdy miłośnik powieści sensacyjno szpiegowskich powinien poznać i się nimi delektować. Po prostu mistrzostwo
szpit

Hana | 2015-12-13
Na półkach: Przeczytane, Morrell David
Przeczytana: 13 grudnia 2015

Współpraca między członkami wywiadów różnych państw.Handel bronią na dużą skalę.Pszukiwanie zbrodniarzy wojennych.Dzieci hitlerowców mordujących Żydów w Treblince,Majdanku i ich ojcowie kontra ocaleni z holokaustu Żydzi i ich synowie i córki.Oraz hierarcha kościoła katolickiego zamieszany w ukrywanie nazistów i szantaż.Wina.Kara.Zemsta.Bardzo dynamiczna treść.Czyta się jednym tchem.

jw23 | 2014-12-22
Przeczytana: 20 grudnia 2014

Trzecia część jak i całość były świetne (wybitne - 9). Książka do najmłodszych nie należy, ale przedstawiony w niej klimat świata szpiegów, walki wywiadów wciągają czytelnika bez reszty. Kto nie czytał, niech nadrobi zaległości. Koniecznie.

Octopus | 2016-08-09
Przeczytana: 1994 rok

Ukoronowanie trylogii,
mimo iż książka jest z ubiegłego wieku, warto przeczytać wszystkie 3 części, co z pewnością uczyni prawdziwy miłośnik tego gatunku :)

Reza_Pahlawi | 2015-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2015

Właśnie skończyłem ostatnią część serii i mimo, że to moje drugie spotkanie z nią po wielu latach - poczułem smutek po przewróceniu ostatniej strony. Pewnie to jakieś wewnętrzne resentymenty, ale od dawna poszukuję książki tego gatunku, która dorówna Bractwu i jakoś nie potrafię! Ta seria dla fanów książek szpiegowskich, jest tym czym "Szklana pułapka" dla miłośników amerykańskich filmów sensacyjnych ;) Jednym zdaniem David Morrell stworzył klasykę gatunku!!
Gorąco polecam!!!!

Mamerkus | 2013-05-13
Przeczytana: 13 maja 2013

Morrell tą powieścią rozbija system i bierze całą pulę. "Bractwo Nocy i Mgły" fenomenalnie wieńczy wyśmienitą trylogię sensacyjną. Tak doskonałej dawki suspensu, akcji, intrygi i wszystkiego co najlepsze w literaturze rozrywkowej ze świecą szukać we współczesnej literaturze. Jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza, historia szpiegowska w historii literatury, perfekcyjna mieszanka faktów historycznych, szpiegostwa, religii, polityki i nieoczekiwanych zwrotów akcji, doprawiona świetnymi bohaterami i ich dobrymi i wiarygodnymi motywacjami. Co mogę więcej napisać, to trzeba przeczytać! Nie na darmo trylogia Morrella jest tak ceniona i wielokrotnie wznawiana na całym świecie.