Syndykat zbrodni

Tłumaczenie: Juliusz P. Szeniawski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sensacja - Amber". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
The Stockholm Syndicate
83-7169-566-7
syndykat, Szwecja, terror, śledztwo
kosmateczka

Kim jest Hugo? Skąd przybył? Człowiek, którego twarzy nikt nigdy nie widział, kieruje Sztokholmskim Syndykatem, potężną międzynarodową organizacją posługującą się szantażem i terrorem. Do walki z tajemniczym przeciwnikiem staje Jules Beaurain, były nadinspektor brukselskiej policji. Nie wie, że Syndykat wydał na niego wyrok śmierci...

Roman Dłużniewski | 2016-12-16

Hugo trzęsie światem. Kieruje potężnym Syndykatem. Jest bezlitosny. Wyzwanie rzuca mu potomek Herkulesa Poirot. Książka się nieco zestarzała ale nadal można ją przeczytać.

Teraz widzę, że pierwsze dwa zdania wyszły mi jak początek jakiegoś poematu :))

aleczka | 2013-07-02
Na półkach: Przeczytane, Oddane

Skomplikowana intryga,korupcja, przemoc, terroryzm. Ale w troszkę już "nieaktualnych" realiach, bo układy sił na świecie są inne. Co oczywiście nie zmienia faktu, że ksiażkę czyta się z zaciekawieniem i przyjemnością.

Moogwai89 | 2015-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2015

Przeczytać można, ale brakuje tu bardzo dużo do Clancy'ego, Cobena czy DeMille'a. Stosunkowo mało akcji, dużo natomiast szczegółowych opisów sposobu funkcjonowania sił specjalnych. Sama historia nie należy do wciągających, jest mało wiarygodna i niespójna. Opis mitycznego Syndykatu, który oplótł swoimi mackami najwyższe szczeble w Europie i Ameryce jest mocno naciągany, a co za tym idzie śmieszny. Aż trudno jest sobie wyobrazić, że taka sytuacja mogłaby mieć miejsce.
Nie polecam.

Kasia Cehak | 2016-02-03
Przeczytana: 02 lutego 2016

nie mój gatunek. Książka ogólnie ciekawa, ale nie wciągała mnie jak inne. W trakcie jej czytania zdążyłam przeczytać inną...

Janmax | 2011-08-12
Na półkach: #2011, Przeczytane
Przeczytana: lipiec 2011

Naprawdę godna Polecenia książka.

Żuraw | 2017-02-04
Przeczytana: 1994 rok