Pancerne Serce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Panserhjerte
Ag2S

Inne wydania

Po rozwiązaniu sprawy Bałwana (opisanej w Pierwszym śniegu), która w tak koszmarny sposób dotknęła najbliższych Harry’ego, komisarz Hole porzuca pracę i wyjeżdża do Hongkongu. Stacza się na dno, żyjąc z dnia na dzień, szukając zapomnienia w hazardzie i oparach opium. Tymczasem w Oslo zostają zamordowane dwie młode kobiety. Podobny sposób dokonania zabójstw wskazuje na tego samego sprawcę –...

Tymczasem w Oslo zostają zamordowane dwie młode kobiety. Podobny sposób dokonania zabójstw wskazuje na tego samego sprawcę – obie dziewczyny mają w ustach dwadzieścia cztery rany powstałe od tajemniczego narzędzia zbrodni. Szef Wydziału Zabójstw decyduje się ściągnąć do Norwegii jedynego człowieka specjalizującego się w seryjnych mordercach – Harry’ego Hole. Wkrótce w spektakularny sposób ginie parlamentarzystka Marit Olsen. Okazuje się, że łańcuch ofiar jeszcze się nie skończył, a wszystkie ślady prowadzą do odludnego górskiego schroniska i przypominającego piekło Konga…

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2010

źródło okładki: http://www.publicat.pl

Paco | 2015-10-16
Na półkach: Jo NESBO, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 16 października 2015

Dysponujemy oczami.
Naturalnym jest więc, że widzimy jak w trakcie czytania ubywa stron.Ile przewertowaliśmy. Ile zostało.
Tym samym domyślamy się, kiedy kartek niewiele z tyłu, że czas na finał.
Nic bardziej mylnego. Tu finał goni finał.
Myślimy – no tak, więc takie było rozstrzygnięcie.
Ale ciągle mamy oczy :)
Cholera ! Ile jeszcze tych kartek ! O czym on jeszcze będzie pisał ?
A on pisze i pisze. Prowadzi nas do kolejnego finiszu. A dalej do następnej mety.
Chwilami jest, być może flegmatycznie. Ale potem przychodzi tsunami. Bywa ,że jest ospale. A tu trzęsienie ziemi. Tak skołtunionego mózgu, dawno nie miałem.
Liberalne...Wróć. Demokratyczne wręcz prawo karne w Norwegii, sprzyja degeneratom w stylu Breivika. Oni nie boją się czynić tego co czynią. Bo nie ma adekwatnej kary. Nesbo z kolei nie boi się chwycić za pióro i wymyślać ...a może nie?
Harry jak Jack Reacher. Bierze wszystko na klatę.
Psychiczny wrak........z pancernym sercem.

Po świetnej sprawie Bałwana ciężko było sprostać moim wygórowanym wymaganiom. Przede wszystkim "Pancerne serce" jest trochę za długie, momentami miałam wrażenie zbyt dużego przestoju, może dlatego, że czytałam tę książkę dłużej niż pozostałe z serii.

Rywalizacja między Wydziałem Zabójstw a KRIPOS z Bellmanem na czele była całkiem sprytnym posunięciem, bo oprócz nowych krwiożerczych psychopatów, nie możemy narzekać na nudę w grupie pracującej z Harrym.

No właśnie, Harry... ciężko mu było pozbierać się po rozwiązaniu sprawy Bałwana, oj ciężko. Uciekł gdzieś, jak najdalej od wszystkiego, co mogło mu przypominać o Rakel i przeżytej traumie. Niestety, nie dane mu było stoczyć się na dno w spokoju. Z ojczystego kraju wysłano na jego poszukiwania pewną energiczną policjantkę, która za zadanie miała sprowadzić gwiazdę norweskiej policji do Oslo. Czy jej się udało? Oczywiście, że tak :) Przecież to główny bohater tej serii :P

Czyta się nadal bardzo dobrze, ale trudno będzie przebić...

ChicaDeAyer | 2016-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2016

4 Kontynenty, wiele morderstw, 1 Harry Hole. Przenikliwy i trudny indywidualista, w dodatku jak zawsze niezawodny. Kot spadający na 4 łapy, wychodzący (niemal) bez większego szwanku z niejednej opresji, przy tym wcale niezupełnie wolny od wad, bolączek, trudności i ciężkich doświadczeń. Czy może być lepsza gwarancja dobrego kryminału?

A niech jeszcze raz usłyszę, że ten gatunek jest miałki i nie ma wartościowych pozycji, które można pod niego podpiąć. Nesbo po raz kolejny odsyła do lamusa podobne stereotypy tworząc powieść, która stanowi spore wyzwanie dla umysłu oraz przyjemność dla każdego mola lubującego się w dobrze napisanych tytułach. Ten człowiek do perfekcji opanował umiejętność mądrego konstruowania swoich książek – naprawdę nie ma punktu zaczepienia by móc skrytykować tę pozycję od strony technicznej – a szukałam skrupulatnie. Nie ma! Nesbo maksymalizuje atuty, jakie stoją za stworzonym przez niego bohaterem oraz dokłada coraz to nowe elementy zwiększające atrakcyjność...

Kiwi_Agnik | 2015-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2015

Kolejna bardzo dobra pozycja kryminalna : zwodzi czytelnika ciągłymi zwrotami akcji, udelikatnia czytanie przyjemnym wątkiem miłosnym, intryguje fabułą, przeraża charyzmatycznym i krwawym psycholem i konsternuje już samym tytułem i nazwą "Jabłko Leopolda"

Autor z pozycji na pozycję coraz bardziej mnie zaskakuje.

Obniżyłam ocenę zważywszy tylko na to, że stale przerywałam czytanie.

Polecam!

Karol | 2015-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2015

Jedna z najlepszych części cyklu. Oprawa czysto kryminalna jest jak zawsze u Nesbo na poziomie, wielowarstwowa zagadka, masa podejrzanych, wiele drobnych wskazówek które mogą nam pomóc, ale i sporo fałszywych założeń które bierzemy za pewnik. Tym razem jednak poza rozwiązaniem zagadki Harry musi się również skupić na przepychankach między różnymi wydziałami policji i to dodaje całej sprawie sporo kolorytu. Nie wystarczy dotrzeć do prawdy, trzeba to zrobić zanim ktoś go uprzedzi i przypisze sobie wszystkie zasługi. Fabuła wciąga od pierwszych kartek, bardzo podoba mi się rozrzucenie historii po świecie, opisy Norwegii były świetne, ale fajnie znowu poczuć egzotykę rożnych krajów jaką charakteryzowały się pierwsze książki cyklu.

Roman Dłużniewski | 2017-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2017

Bardzo dobra powieść kryminalna. Nesbo ciągle w formie. Zagmatwana intryga, poplątane wątki to jest to, co cenię u Nesbo najbardziej. Nowe ciekawe postacie - Kaja i Bellman (unosi się za nim cień Waalera). Wszystko w najlepszym stylu, ale... Właśnie, mam jedno 'ale'. Czytając, szczególnie końcówkę, miałem wrażenie, że Nesbo odrobinę szarżuje. I ta szarża jest na granicy ryzyka. Zawsze podobało mi się u autora prawdopodobieństwo zaistnienia opisywanych zdarzeń. Tutaj tego prawdopodobieństwa trochę zabrakło. To moja ósma czytana kolejno powieść o przygodach Harrego. Może powinienem zrobić przerwę ? Ale nie. Teraz sięgnę po "Upiory".

wiejskifilozof | 2014-05-02

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jakiś czas temu wpadłem w taki wir czytania wszystkich książek Jo Nesbo.
Za każdym razem,gdy jestem w bibliotece to muszę coś nowego wypożyczyć.
Pancerne Serce,jest tym ostatnim moim nabytkiem.

Na terenie Norwegii śmierć ponoszą dwie kobiety,dziwne urządzenie powoduję dotkliwe okaleczenia ich ust,nikt nie wie co to było za urządzenie i kto chciał śmierci tych dziewczyn.
Harry Hole przebywający w Hongkongu,przyjeżdża do Oslo by wyjaśnić sprawę tych zabójstw.
Tymczasem,w górach odnaleziono zwłoki innych ludzi,czy mają coś wspólnego ze śmiercią dwóch kobiet ?
O tym,przekonamy się podczas czytania książki.
A trop wiedzie Harrego,aż do Demokratycznej Republiki Konga.

Książka,mimo paru zgrzytów (akcja czasem za wolna) jest napisana naprawdę ekstra.
Zanim,po nią sięgniemy należy przeczytać Pierwszy Śnieg.
Bo kilka wątków z tamtej książki pojawi się tu.

gwiazdka | 2015-02-03
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 03 lutego 2015

Och ten Nesbø. Znowu dałam się porwać akcji. Książka jest bardzo dobra, skomplikowane śledztwo, rozgrywki między policją a Kripos tylko dodawały smaczku (a chwilami denerwowały). Kiedy wydawało mi się, że już mam rozwiązaną jedną zagadkę za moment okazywało się, przede mną są wciąż kolejne tajemnice. Część tajemnic, owszem, udało mi się odgadnąć, jednak druga strona zagadki była dla mnie sporym zaskoczeniem. Książka bardzo dobra dla wszystkich miłośników kryminałów, a już dla wielbicieli Nesbø i oczywiście Harry’ego Hole to lektura obowiązkowa. I gwarantuję, na pewno nikt nie poczuje nudy, a język i styl bardzo typowe dla tego pisarza, zapewnia ciekawą i wciągającą rozrywkę.

Bardzo polecam.

macias | 2014-10-18
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2014
Przeczytana: 18 października 2014

Czyta się REWELACYJNIE, podobnie jak wszystkie pozostałe z serii o HH. Genialnie skonstruowana, skomplikowana i wielowątkowa intryga... oczywiście wiele aspektów jest mocno przerysowanych, żeby nie powiedzieć przejaskrawionych, a Jo Nesbo w sposób tak plastyczny, że absolutnie to nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie. GORĄCO POLECAM!

Madi | 2015-05-14
Przeczytana: 14 maja 2015

Na początku książka przeraziła mnie ilością stron i nie bardzo chciałam się za nią zabrać,ale że obrałam sobie za cel przeczytania wszystkich powieści Nesbo,to nadszedł czas i na tą pozycję.
Gdy już zaczęłam,to tak się wciągnęłam ,że sama byłam zdziwiona ,gdy dotarłam do końca.
Na prawdę SUPER lektura,kolejna po której jestem pod wrażeniem.
Podobał mi się cały wstęp o Hongkongu i sceny z życia prywatnego Harryego,ale przede wszystkim , oczywiście niezawodna fabuła u Nesbo związana z morderstwami-kolejny super pomysł .