miki24gr | 2014-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2014

Przepiękna, refleksyjna, taka smutno-listopadowa powieść. O kobiecie, która w obliczu śmiertelnej choroby chciała uporządkować wszystkie swoje sprawy i o miłości w obliczu nieuchronnej śmierci...O różnych rodzajach miłości- młodzieńczej, rodzicielskiej, dojrzałej. Książka daje olbrzymi ładunek wielu emocji...i nie jest to bynajmniej tani sentymentalizm. Przeszywająca i wyciskająca łzy. Gorąco polecam!!

Priada | 2011-12-09
Przeczytana: 17 czerwca 2009

Pamiętam, że książka ta bardzo silnie wpłyneła na moje postępowanie wobec osób które mnie otaczają. Pamętam, że książka wywarła na mnie ogromne wrażenie.
Opowiada o chorobie, trudnych decyzjach i prawdziwej miłości kobiety do mężczyzny i odwrotnie. Nie jest to koejna ckliwa książka mówiąca o zapomnianych kochankach...jest niejako przesłaniem dla innych. Książka odbija się echem w mojej głowie do tej pory kiedy słyszę jakieś niepokojące wieści.
Polecam każdej prawdziwej kobiecie z rozwiniętym zmysłem uczuciowym, zapewniam nie raz zapłaczecie nad tą książką.

Isadora | 2012-02-15
Na półkach: Powieść, Przeczytane
Przeczytana: 15 lutego 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Wszystko ma jakąś rysę. Właśnie przez nią przenika światło."

Meg Powell przed 17 laty wyszła za mąż za bogatego bankiera Briana Hamiltona, który w zamian za jej rękę zgodził się anulować dług hipoteczny obciążający farmę rodziców. Ratując rodzinę przed bankructwem, Meg zrezygnowała z jedynej miłości życia, poświęciła szczęście u boku ukochanego, ubogiego syna sąsiadów, Carsona McKaya.
Przynależność do zamożnej rodziny Hamiltonów zagwarantowała Meg życie w luksusie, umożliwiła także ukończenie studiów medycznych i otworzenie prywatnej praktyki ginekologicznej. Brak zrozumienia i zainteresowania ze strony męża Meg rekompensuje sobie aktywnym życiem zawodowym, coraz bardziej zaniedbując dorastającą córkę, Savannah.
Kiedy niepokojące objawy skłaniają Meg do wizyty u neurologa okazuje się, że kobieta cierpi na stwardnienie zanikowe boczne, czyli chorobę Lou Gehriga. Meg zdaje sobie sprawę, że postępujący zanik mięśni bardzo szybko doprowadzi do jej śmierci; postanawia więc póki czas...

Jusia | 2011-11-16
Przeczytana: 15 listopada 2011

"Souvenir" to książka, która wyzwala dużo emocji w czytelniku, opowiada o kobiecie, której życie zmienia się, kiedy dostaje wiadomość o swojej okropnej chorobie. Postawiona diagnoza zmusza ją do zmierzenia się ze swoją skomplikowaną przeszłością, ale daje możliwość odzyskania spokoju, gdyby życie nie postawiło jej w sytuacji ostatecznej, może nigdy nie zdecydowałaby się na nowo odnaleźć swoje szczęście, choć na krótko.

Książka ta, daje do myślenia. Pokazuje kruchość życia, o której nie myślimy na co dzień, bo za szybko biegniemy, nasze kłamstwa, które czasem uwierają nas i komplikują niepotrzebnie życie, niewypowiedziane słowa do bliskich osób, zbyt małą ilość spędzonego czasu z osobami, które kochamy i naszą skruchę kiedy już jest za późno, żeby to wszystko powiedzieć i zrobić.

Książka smutna, ale zarazem prawdziwa, realnie przedstawione więzi rodzinne, problemy, zmaganie się z losem, walka o szczęście. Sentymentalna historia warta przeczytania.

"Souvenir" - to inaczej pamiątka.. Sądzę, że p. Therese Fowler dobrze określiła tytuł tej oto książki, ponieważ jest ona pamiątką o której nie da się zapomnieć.

Meg Powell zamieszkująca w Ocala wraz ze swoją rodziną zaprzyjaźnia się, a następnie zakochuję w Carsonie McKaya. To niepowtarzalna miłość, która pozostaję rozdzielona. Rodzice Meg mają ogromne długi do spłacenia, kobieta decyduję się wyjść za mąż za Briana Hamiltona aby spłacić długi rodziców. Przy tym traci miłość swego życia.
Meg udało się spełnić swe marzenie - ukończyła studia i zaczęła pracować jako ginekolog.
Po 17 latach Meg dowiaduję się, że jest chora na ALS - to choroba układu nerwowego, nieuleczalna. Po tej wiadomości pragnie jak najwięcej spędzić czasu z córka i.. Carsonem. Ich dawna miłość powraca i staję się jeszcze silniejsza.

Niepowtarzalna książka która, skłania do refleksji i przemyśleń.
Podziwiam główną bohaterkę - Meg, jest silna i mądra. Rezygnuje ze swojej miłości tylko dlatego aby spłacić dług...

Marta | 2012-02-23
Na półkach: Od An., Przeczytane

Niebanalna opowieść o tym, co ma w życiu największą wartość, o przewrotności losu i trudnych wyborach, jakich musimy dokonywać..

Bohaterka książki jedną decyzją zmienia całe swoje życie - decyduje się poślubić mężczyznę, którego nie kocha. Robi to by uratować najbliższych.

Nie chcę zdradzać więcej szczegółów, tylko zachęcić do czytania - bo to naprawdę dobra książka. Autorka pokazuje, że nigdy nie jest za późno, by ponieść odpowiedzialność za swoje wybory i zacząć wszystko od początku. Bo przeszłość nie znika, prędzej czy później nas dogoni i zapyta czy na pewno jesteśmy szczęśliwi..
To ciepła opowieść, która wzrusza i zmusza do refleksji. Polecam.

Katherina87 | 2012-09-19

Love story początku XXI wieku Jeden z najciekawszych debiutów ostatnich lat Kochała wielką płomienną miłością. Ale poślubiła innego. Przez siedemnaście lat wierzyła, że postąpiła dobrze i szlachetnie. Meg Powell ma wszystko, o czym kobieta może marzyć. Bogatego porządnego męża, utalentowaną córkę, dający radość i satysfakcję zawód lekarki. Wszystko oprócz szczęścia. Ale udaje, że to bez znaczenia. Do chwili gdy staje przed porażającą ostatecznością. Ostatecznością, która uświadamia jej, czym naprawdę było jej życie. Co powinno być i co jest naprawdę ważne. Za wszelką cenę chce nadrobić stracone lata, zbliżyć się do córki, zostawić jej coś z siebie. I odzyskać miłość, którą kiedyś poświęciła dla obowiązku. Wie, że tym razem nie ma czasu na błędy... To, co robiła, było niewłaściwe. Ale przecież wszystko było niewłaściwe, prawda? Wymykała się na spotkanie z Carsonem, choć za trzynaście godzin miała zostać żoną innego mężczyzny. Żoną Briana. Żoną. Briana. Powtarzała w myśli te słowa,...

magdaa836 | 2014-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

Jest to jedna z moich ulubionych książek. Łatwo się można przy niej wzruszyć i rozpłakać.
Cudowana historia, której koniec jest niepewny. Zastanawiamy się, co będzie dalej. Zakończenie może zaskoczyć. Bo to co myślimy, może być sprzeczne z tym, czego chcemy.
Ogromnie polecam ją. Wszystkim. Bo warto ją przeczytać i zobaczyć, jak czasem może być ciężko i jak ważna jest obecność bliskich nam osób.
Pokochałam ją. Polecam!

Enigmatyczna | 2012-03-30

Książka, którą trzeba przeczytać. Rewelacyjna!

Dorota123 | 2013-04-25

"Souvenir" to książka pięknie niedoskonała. Ukazuje ludzkie słabości, tragizm życia którym koniecznie trzeba iść. Często niełatwe decyzje których podejmowanie sprawia ból, a my bez względu na wybór i tak będziemy na przegranej pozycji. Jest to powieść głównie o uczuciach, cała paleta barw którymi malujemy nasze życie, przedstawia czytelnikowi życie Meg. Książka udowadnia, że nie wszystko jest takie jakim się wydaje. Całość wydaje się fascynująco-irytująca. Podczas czytania odnosiłam wrażenie, że Therese'a Fowler wyśmiewa się z czytelnika przedstawiając w książce prawdziwą miłość, tę którą opisuje tak wiele poetów, tę o której marzy każdy człowiek, a jednak tę, która jest nieuchwytna i niewidoczna. Autorka niczym na fotografii, uwiecznia uczucia towarzyszące miłości, jednak ukrywa je za kurtyną czynów. Spokojnie mogę powiedzieć, że książka uczy życia codziennego, pokazuję rzeczywistość tak codzienną, a jednak tak obcą dla każdego człowieka. Uczucia którymi bawi się Pani Fowler...