Barwy lata

Okładka książki Barwy lata Luanne Rice
Okładka książki Barwy lata
Luanne Rice Wydawnictwo: Książnica Seria: Książnica kieszonkowa literatura piękna
Książnica kieszonkowa
Summer Light
Książnica
2004-06-30
2004-06-30
837132734X
Ewa Pankiewicz
literatura współczesna rodzina dom miłość

Oczarowana historią jestem i zachwycona. Opowiada o 36-letniej May, wychowuje samotnie 6-letnią córeczkę Kylie.
Zapoznaje w dramatycznych okolicznościach Martina, który był gwiazdorem drużyny hokejowej..po pewnym czasie się pobrali stworzyli szczęśliwy, ciepły dom i udane, wspaniałe małżeństwo.
Kylie zaprzyjaźnia się z Natalie nieżyjącą córką Martina, widzi ją w snach,rozmawia.
Wzruszająca, urocza książka z wielką przyjemnością przeczytałam ją.
Luanne Rice jest moją ulubioną autorką, podoba mi się jej sposób pisania, styl...pisze wspaniałe, życiowe powieści, a ta bardzo dobra jest!!!!

Kylie zaprzyjaźnia się z Natalie nieżyjącą córką Martina, widzi ją w...

Długo czekałam na spotkanie z tą książką i wreszcie zdobyłam ją w wersji elektronicznej, z czego ogromnie się cieszę.

Luanne Rice należy do grona moich ulubionych autorek i przyznaję, że „Barwy lata” potwierdzają trafność mojego wyboru. Tak jak przyzwyczaiła nas autorka i tym razem akcja powieści rozgrywa się na północy Stanów Zjednoczonych i w Kanadzie. May Taylor – 36 - letnia samotna matka wychowuje swoją ukochaną 6-letnią córeczkę Kylie, która jest bardzo wrażliwym, niektórzy powiedzieliby nawet cudownym dzieckiem. Dziewczynka ma kontakt ze światem zmarłych, widzi anioły i potrafi przeczuwać niebezpieczeństwo. May korzysta z pomocy psychologów, aby lekarze czuwali nad prawidłowym rozwojem psychicznym dziewczynki. Podczas powrotu z jednej z wizyt lekarskich matka z córką uczestniczą w awarii samolotu, podczas której w dość dramatycznych okolicznościach poznają pewnego przystojnego mężczyznę – Martina Cartiera – gwiazdę amerykańskiego hokeja. Jak łatwo się domyślić May i Martin zakochują się w sobie, a ich uczuciu kibicuje Kylie, która pragnie mieć swojego własnego tatusia. Brak rodziny bardzo jej doskwiera i prawdopodobnie jest to przyczyną jej niezwyczajnych snów i wizji. Kylie poznaje Natalie – zmarłą córeczkę Martina, która objawia jej się w postaci anioła i próbuje pomóc swojemu tacie za pośrednictwem dziewczynki. Ślub bohaterów odbywa się w Kanadzie, z dala od reporterskiego zamieszania, w rodzinnym domu Martina, a udział w nim biorą tylko najbliżsi. Martin wciąż trenuje i marzy o zdobyciu wraz ze swoją drużyną Pucharu Stanleya, May zajmuje się organizacją przyjęć weselnych, choć teraz praca pochłania jej nieco mniej czasu. Docieranie się w małżeństwie nie jest rzeczą prostą, tym bardziej, że każda ze stron wniosła do związku swój własny bagaż życiowy. Dumny i ambitny Martin nadal głęboko przeżywa śmierć swojej córeczki. O jej odejście obwinia siebie, a zaraz potem ojca, którego nienawidzi. Już samo wypowiedzenie imienia dziewczynki wzbudza w nim skrajne emocje, nad którymi często trudno mu zapanować. W tej sytuacji May z całych sił stara się doprowadzić do pogodzenia ojca z synem, na co Martin nie ma najmniejszej ochoty. Wszelkie działania w tym kierunku wykonywane w dobrej wierze, za jego plecami, doprowadzają mężczyznę do wściekłości i wystawiają na próbę jego małżeństwo.

Czy bohaterowie uporają się ze swoją przeszłością? Czy Kylie naprawdę widzi anioły? Jakie niespodzianki czekają małżonków w ich wspólnym życiu?

Luanne Rice jest mistrzynią w kreowaniu skomplikowanych rodzinnych relacji. Fantastycznie oddaje nastrój i emocje panujące w rodzinie zwracając uwagę na to co ważne i istotne w życiu.
Każda z jej powieści ma swoją głębszą wymowę, zmusza do zastanowienia i analizy własnych zachowań. Tak jest i tym razem. Stosunki rodzinne na płaszczyźnie syn-ojciec, trudna przeszłość, która odciska swoje piętno na obecnym życiu i zmusza, by się z nią zmierzyć w najtrudniejszym momencie, sportowe ambicje realizowane często kosztem zdrowia i wielu wyrzeczeń, niezłomna męska duma i ambicja, która pomaga pielęgnować nienawiść i blokuje dostęp miłości i wybaczeniu. Dziecko jako istota czysta i niewinna często widzi więcej i paradoksalnie to właśnie ono może otworzyć oczy dorosłemu na to, czego dotąd nie dostrzegał. Dwa kompletnie różne światy które łączy aniołek Natalie, czuwający nad Martinem i strzegący go przed nieszczęściem za pośrednictwem Kylie. Zabieg ten przywodzi mi na myśl inną powieść o podobnej wymowie -„Podarunek” Richarda Paula Evansa.

„Barwy lata” to piękna, mądra i wzruszająca powieść o życiu, miłości i przebaczeniu, którą serdecznie polecam wszystkim miłośnikom historii obyczajowych z elementami nadprzyrodzonymi i charakterystyczną magią w tle.

Opowieść o miłości,wielkiej stracie,bólu,goryczy porażki,nadziei,przyjaźni.Książka którą przeczytałam jednym tchem.

W życiu wiele rzeczy dzieje się przypadkiem. W taki właśnie sposób poznają się główni bohaterowie powieści "Barwy lata". On,Martin Cartner, gwiazdor drużyny hokejowej i ona, May Taylor, organizatorka wesel, samotna matka 6-letniej dziewczynki. Każde z nich niesie swój własny bagaż życiowy. Córka May widzi duchy, słyszy je i rozmawia z nimi. Jeden z nich, duch zmarłej córki Martina, postanawia pomóc mu uporać się z przeszłością. W tym celu posługuje się małą Kylie. Cartner i May zakochują się w sobie i biorą ślub. Jednak zanim hokeista pogodzi się z przeszłością przejdzie ciężką próbę. U jego boku niezachwianie stoją żona z przybraną córką. Czy prawdziwa miłość zwycięży? Czy łatwo jest wybaczyć?

Luanne Rice napisała ciepłą opowieść o tym, że niemożliwe staje się możliwe, o sile prawdziwej miłości, o wzlotach, ale również i o upadkach. "Barwy lata" to powieść o bólu spowodowanym stratą kochanej osoby oraz o trudnej sztuce wybaczania.

Książka wciągająca, ale trzeba przyznać bardzo długa i trochę ciągnąca się.Jednak wątki bardzo ciekawe, nie wiem dlaczego, ale przyciągnął mnie napis na okładce. Musiała go nauczyć, że w gruncie rzeczy nie chodzi o to czy się wygra, ale jak się gra. Można by powiedzieć niekończąca się opowieść, trudno ją skończyć, ale chce się dojść do końca. Książka byłaby świetna do zekranizowana. Polecam.

Przeczytałam ją dość dawno i pamiętam, że podobała mi się. Lekka obyczajowa powieść na wieczór.

Książka dla miłośników romansu i magii po części. Mała dziewczynka widzi anioły, w tym zmarłą córeczkę znanego hokeisty. Sportowiec pomaga dziewczynce i jej mamie wydostać się z samolotu po awaryjnym lądowaniu. Dorośli zakochują się w sobie i pobierają. Niestety kilka miesięcy później młody małżonek zaczyna tracić wzrok, odsuwa się też od rodziny. W nocy nad jeziorem przychodzi do niego we śnie zmarła córka i prosi, pogodził się z ojcem, a jej pozwolił odejść. Ona zadbała o to, by ojciec miał nową córkę do kochania i żonę. 9 miesięcy później pojawia się na świecie dziecko pary - chłopiec, którego nazywają na pamiątkę dziewczynki Nate. Natomiast sportowiec godzi się z utratą wzroku i zbliża się ponownie do rodziny. Polecam tę ciepłą opowieść.

Na początku wydawało się, iż książka będzie nietuzinkowa i inna, niż wszystkie typowe romansidła. I tak było do pewnego momentu, ale bądź co bądź trochę się rozczarowałam. Denerwujący troszkę wątek z nadprzyrodzonymi siłami córki głównej bohaterki. Mogła powstać fajna książka obyczajowa. Suma sumarum można przeczytać, gdyz napisana jest dosyć lekko, lecz nie jest to coś na miarę arcydzieła.

Książka znowu trafiła w moje ręce. Postanowiłam więc sprawdzić czy po kilku latach moje wrażenia z lektury nie zmieniły się.
Niezwykle piękna, napawająca optymizmem i ciepła historia.
Cieszę się, że miałam okazję do niej wrócić.

Niezwykle piękna, napawająca optymizmem i ciepła historia.
Cieszę się, że miałam okazję do niej wrócić.

2073

Przepiękna książka o miłości, zarówno do drugiej osoby, jak i do sportu, a także o wybaczaniu. Jest to moje pierwsze i udane spotkanie z twórczością tej autorki. Przedstawiła ona piękną historię, przy której można uronić łezkę wzruszenia. Polecam.

• Powieść
  • 2011
  • W bibliotece

Dodaj cytat z książki Barwy lata