5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Polska, obcokrajowcy
angielski
Rene

Sławka | 2015-11-14

Fajnie jest przeczytać opinię obcokrajowca pochlebą dla nas, Polaków. Pan się zachwyca Chopinem i Dywizjonem 303, polską przyrodą i urodą kobiet. Ale tak naprawde, to nic nowego nie przeczytałam i niczym mnie nie zaskoczył. Wolę nawet złośliwe spostrzeżenia ale trafne, niż takie laurki bez wyrazu.

Mateusz | 2011-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2011

To naprawdę przepiękne opowiadanie o Polsce i jej historii, ale.... po Wydawnictwie Czarnym oczekiwałem więcej reportażu, którego tutaj jest mało.
Książka potrafi też irytować, gdy będąc ciekawym po co autor/narrator jedzie do Gniezna, co tam przeżyje kogo spotka... napotykam 2 strony opisu historii miasta, zakończone wzmianką w stylu "pojechałem dalej...".

Polecam głównie osobom ciekawym naszej historii, kultury... czytelnicy omijający historię szerokim łukiem, mogą tej pozycji nie przetrawić.

Usagisensei | 2018-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2018

Moje pierwsze zetknięcie z tą książka było przez jej fragment reklamujący w tygodniku "Angora". Zaciekawiła mnie i kupiłam ją. Spodziewałam się czegoś zupełnie innego niż dostałam. Nie jestem w stanie powiedzieć czy to dobrze czy źle. Gdy trzymałam ją pierwszy raz w rękach liczyłam na lekką i przyjemną książkę o Polsce i polakach lat 90-tych pełną humoru i anegdot. Dostałam dość ciężką w odbiorze opowieść anglika zafascynowanego historią, kulturą i dokonaniami narodu Polskiego. Pełno w tej książce faktów, których próżno szukać w podręcznikach! Ciężko się ją czytało. To chyba jedna z najdłużej przeze mnie czytanych książek bo skończenie jej zajęło mi ok 5 lat. Ale nie żałuję. Choć to nie do końca mój gatunek to jednak warto było ją przeczytać w całości. Polecam szczególnie osobom lubiącym szukać czegoś innego w książkach.

KoKo | 2015-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2015

Wciągająca. Oczywiście wszystko w pigułce, bo jest tu cała historia Polski. Dobrze, że autor zwrócił uwagę na obozy pracy na Syberii, których to świat nie pamięta, ponieważ całe zło skupiło się na nazistowskich obozach koncentracyjnych. Pozycja zasługująca na uwagę.

migi | 2011-06-12
Przeczytana: 2010 rok

Niezwykły obraz Polski i Polaków, oglądanej przez cudzoziemca, z pewnym dystansem ale i poczuciem humoru.

Damian Nowiak | 2013-01-22

Ciekawe spojrzenie na Polskę od zupełnie innej strony, szczególnie w opisywanych w książce czasach.

Rene | 2010-12-05
Przeczytana: 2010 rok

Zaskakujaco dobra, ale mimo wszystko czytanie jest przyjemnoscia tylko w jezyku ojczystym cala reszta to jak nauka, obowiazek ech! polszczyzna.

Tomasz | 2018-01-10
Aldona | 2016-08-28