Testy Niewidocznego Uniwersytetu: Księga zagadek ze Świata Dysku Terry'ego Pratchetta

Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Unseen University Challenge: Terry Pratchett's Discworld Quizbook

Trolle wyłamały drzwi, na dachu siedzi banshee, rzeka stanęła w ogniu... a egzamin zaczyna się o dziesiątej! Pytania o figginy, Śmierć, niszczące umysł przypisy, drapieżny Bagaż, kwantowe motyle, magiko-numeryczne znaczenie tego, co zawsze musimy określać jako dwakroć cztery albo siedem plus jeden, a nawet płeć Wielkiego A'Tuina, gigantycznego żółwia, który w nieskończoność płynie przez...

Pytania o figginy, Śmierć, niszczące umysł przypisy, drapieżny Bagaż, kwantowe motyle, magiko-numeryczne znaczenie tego, co zawsze musimy określać jako dwakroć cztery albo siedem plus jeden, a nawet płeć Wielkiego A'Tuina, gigantycznego żółwia, który w nieskończoność płynie przez kosmos, dźwigając (poprzez czterech słoniowatych pośredników) Świat Dysku... To wszystko i jeszcze więcej gwarantuje długie godziny zabawy wszystkim fanom. Każdy z wydziałów najwspanialszej uczelni magicznej Dysku, Niewidocznego Uniwersytetu, w samym sercu wspaniałej metropolii Ankh-Morpork, dostarczył pytania testowe - a także odpowiedzi, gdyby ktoś nie znał się na Świecie Dysku i fantasy tak dobrze, jak mu się wydawało. Jednakże możecie mieć pewność, że żaden złoty żółw nie czeka zakopany na Równinach Sto na tych, którzy podążą za „ukrytymi wskazówkami”, by go wydobyć. To tylko kolejny mit.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/