Sny kota Warłapa

Tłumaczenie: Małgorzata Strzelec
Wydawnictwo: Amber
Varjak Paw

"- Na drogę Jalala składa się Siedem Umiejętności - szepnął Dziadek Warłap. - My znamy tylko trzy. Nazywają się Spowolnienie Czasu, Poruszający się Krąg i Chód Cienia". Młody Warłap z arystokratycznego rodu mezopotamskich kotów błękitnych mieszka z rodziną w starym domu na wzgórzu. Nigdy nie opuszczał bezpiecznych czterech ścian. Ale teraz pojawia się obcy człowiek i przerażające czarne koty....

Młody Warłap z arystokratycznego rodu mezopotamskich kotów błękitnych mieszka z rodziną w starym domu na wzgórzu. Nigdy nie opuszczał bezpiecznych czterech ścian. Ale teraz pojawia się obcy człowiek i przerażające czarne koty. Rodzina jest w niebezpieczeństwie. Żeby ją ocalić, Warłap musi wyjść Na Zewnątrz - w świat bestii zwanych psami, kocich gangów i czegoś o wiele bardziej groźnego. I poznać tajniki Drogi Jalala - kociej sztuki walki na śmierć i życie...

DiDaDragon | 2014-06-22

Należę do takiej dziwnej grupy dorosłych, którzy wciąż po dziecinnemu kochają opowieści dla dzieci. Ale opowieści napisane w sposób poważny i odpowiedzialny. Takie baśnie, które może z pożytkiem dla siebie przeczytać zarówno dziecko, jak i dorosły. „Sny kota Warłapa” mają dodatkowo jeszcze swój niesamowity klimat, taki bardzo koci. Dziki, brudny, tajemniczy, trochę smutny. Ale to smutek, jaki towarzyszy czasami dorosłemu życiu, za które trzeba wziąć odpowiedzialność. Na szczęście każdy może dojrzeć do tej odpowiedzialności po swojemu. Bo najważniejsze jest zachować wierność sobie.

Venix | 2013-02-11

Wspaniała, choć nie potrafię powiedzieć co w niej takiego wybitnego. Po prostu podoba mi się. To chyba coś w stylu, takiego nieuchwytnego.

Alicya Oss | 2015-12-13

Co to znaczy być mezopotamskim kotem błękitnym? Przede wszystkim trzeba być potomkiem mezopotamskiego kota, mieć w żyłach krew legendarnego Jajala i odpowiednio się prezentować. Koty pochodzące z krainy między Eufratem a Tygrysem, jak na arystokrację przystało, mają również szczególny wygląd: posiadają piękne niebieskie futra i szmaragdowe oczy. Wyznaczniki te są klarowne, świadczą również o wartości kota. Dlatego też mały Warłap nie czuje się godnym miana mezopotamskiego arystokraty: nie dość, że jego oczy mają niewłaściwy kolor, to jeszcze ma dziwaczne ciągoty do wychodzenia na dwór! Zamiast trzymać się raz ustalonych codziennych rytuałów, hańbi imię rodziny marząc o polowaniu. W oczach rodzeństwa Warłap to paskuda, której należy się wstydzić. Bezlitosne szyderstwa podkupują wiarę w siebie młodego kociaka, sprawiają także, że jest on straszne samotny. Niestety nawet jego mądry, koci dziadek nie jest w stanie mu pomóc. Nie może nic zrobić, chociaż smuci go próżność i konformizm...

Ta książka jest niesamowita. Baśniowa. Wykorzystałam ją do wypracowania i dostałam 6 ;) Przepadam za nią

Chilled | 2016-06-15
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 15 czerwca 2016

Dla dzieciaków w sam raz. Dla tych nieco starszych też.
Bardzo fajne wydanie przyciągające oko.

Nefmi | 2015-06-25
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 21 czerwca 2015

Filemona | 2011-09-19
Na półkach: Przeczytane, Koty, Z biblioteki

Podobało mi się, naprawdę.

Matylda | 2012-12-07

cudowna bajka!

Daisy | 2011-10-01
Przeczytana: 15 sierpnia 2011

Jak na razie książka wydaję mi się bardzo fajna :) Może nie rewelacyjna, ale to tylko dla tego, że jest troszkę "przefantazjowana". Nom, ale ogółem to OK i warto przeczytać.

Doczytałam do końca. Cóż... może być. Co prawda nie przepadam za kotami, ale ten czarnuch wciągnął mnie w swoje przygody ^^

| 2012-08-11
Przeczytana: 24 lipca 2012

książkę oceniam pozytywnie. Autor przedstawił życie kotów bezdomnych w emocjonujący sposób.oraz pokazał że lojalność, odwaga i uczciwość są bardzo ważnymi cechami zarówno kocimi jak i ludzkimi. Polecam tę książkę!