Kuszona

Wydawnictwo: Książnica
Tempted
wampiry, miłość, młodzież
Querida

Wydawałoby się, że po wygnaniu z Tulsy Kalony i Neferet spokój powraca do Domu Nocy. Kiedy Zoey i jej przystojny wojownik Stark dochodzą do siebie po bliskim spotkaniu ze śmiercią, adepci próbują otrząsnąć się z terroru Neferet. Zoey doświadcza jednak poczucia niepokojącej, niezwykłej więzi z A-yą, dziewczyną stworzoną przed wiekami, by uwieść Kalonę. Tymczasem Stevie Rae, obdarzona teraz dodatkowymi mocami, ma przed przyjaciółką tajemnice. Mroczne sekrety zagrażają nie tylko ich przyjaźni, ale i całemu Domowi Nocy.

źródło opisu: Wydawnictwo Książnica, 2011

źródło okładki: http://www.empik.com/kuszona-cast-p-c-cast-kristin...»

creatures | 2014-01-14
Przeczytana: 30 grudnia 2013

Książka wielkie zaskoczenie.Zakończenie dziwne...Ta część stawia większy nacisk na tajemnice,była mowa o Twitte'rze i hmm... Serio odnaleźli Kalona i Neferet przez TWITTERA .To może Nyks też niech znajdą ?
...
,,Kuszona'' jest idealnym tytułem do 6 części serii Domu Nocy.Przygotuj się na natłok emocji ;)

„Życie składa się z prób i błędów. Zaczynam myśleć, że gdyby było idealne, nie byłoby takie ciekawe.”

zabielka | 2013-10-16
Przeczytana: 16 października 2013

Uważam że seria cykl "dom nocy" nadaje się dla nastolatków, tych starszych nastolatków. I przypadnie im do gustu. Ja zaczynając czytać pierwsze tomy sagi, byłam na początku przygody z wampirami, przyznaję że czytałam z przyjemnością i z tomu na tom czekałam coraz bardziej na następne przygody. :)

Ravenna | 2011-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2011

Sama nie wiem co powiedzieć. Zakończenie tak mnie zaskoczyło, że jeszcze nie mogę pozbierać myśli. Wow. Ale zacznijmy od początku; okładka dla mnie jest najgorsza z całej serii, potem muszę przyznać, że byłam pod tak ogromnym wrażeniem „Osaczonej”, że ściągnęłam ebook „Kuszonej” i zaczęłam czytać. Niestety nie dałam rady jej skończyć, bo szczerze powiedziawszy czytało mi się fatalnie. Tak sceptycznie nastawiona, kupiłam „Kuszoną” i zabrałam się do czytania. I jedyne co mam do powiedzenia, to wow. No i jeszcze to, że Stark jest słodki. Naprawdę nie spodziewałam się czegoś takiego. Właściwie to nic nie dało się przewidzieć. Jakikolwiek podjęty wątek kończy się w taki sposób, że nie wiem co ze sobą zrobię do 20.11.2011 premiery kolejnej części „Wypalonej”. W końcu Zoey przestaje tak szaleć z facetami, a książka skupia się na akcji, akcji, akcji, choć wątek miłosny nie jest całkiem wymazany, bo tego bym nie zniosła. Muszę przyznać, że 391 stron uciekło mi tak, że nawet nie wiem kiedy....

ZARAZA | 2012-04-10
Przeczytana: czerwiec 2011

Z obawą sięgnęłam po tą książkę, myśląc, że będzie gorsza od poprzedniej, ale z ulgą stwierdziłam, że jest inaczej.
W końcu autorki dały sobie spokój z nudnym streszczaniem poprzednich tomów,z pseudo młodzieżowym językiem, żałosnymi rozmyśleniami na temat chłopaków Zoey, sprawy sercowe zeszły na bok, na szczęście.
Pisanie z perspektyw kilku osób bardzo mi się spodobało, gdyż mogłam poznać lepiej pozostałych bohaterów i odpocząć od głównej bohaterki, która mnie często męczyła.
Plusem jest wprowadzenie postaci Rephaima- interesujący, przykuł moją uwagę.
Trochę mało się dzieje na początku, fabuła nabiera tempa dopiero pod koniec, ale chyba w każdym tomie tak było z tego, co pamiętam.

raya | 2011-05-23
Przeczytana: 18 maja 2011

„Dom Nocy” to seria, która zaintrygowała mnie swoimi okładkami i tytułami. Po prostu rozbawiły mnie. Za pierwszą część wzięłam się z przekonaniem, że mam w rękach lekką i śmieszną powieść. Myliłam się. Już pierwszy tom udowodnił mi, że jest zupełnie inaczej. „Naznaczona” okazała się być nudna oraz wyjątkowo irytująca. Mimo to sięgnęłam po następne tomy. Postanowiłam, że ocenię tą serię za całokształt 7 tomów(niektóre jeszcze nie ukazały się w Polsce, ale miałam okazję przeczytać je w wersji angielskiej).

Fabułę wyjątkowo trudno opisać bez spojlerów. Zoey jest zwykłą nastolatką, ale jak to zwykle bywa jej życie zostaje odwrócone do góry nogami. Staje się naznaczoną i trafia do Domu Nocy, szkoły, która ma pomóc jej w pełnej przemianie w wampira. Oczywiście spotka wielu wrogów itd. Na jej drodze stanie również pewien tajemniczy chłopak, dodam nawet, że nie jeden. Ogólnie przez wszystkie tomy ich liczba wynosi 3. Pod tym względem jest to wyjątkowo schematyczne.

„Dom Nocy” czyta...

anymore | 2014-08-17
Przeczytana: 10 sierpnia 2014

Po przeczytaniu tego tomu natychmiast chciałam zacząć czytać kolejny tom. Mam nadzieje, że to nie koniec Heatha, bo był moim ulubionym chłopakiem Zoey. Cała seria jest bardzo fajna, ale niektóre tomy bardzo cięzko się czyta.

KatiaBlue | 2013-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

Do szóstej części cyklu o Zoey Redbird, jej przyjaciołach i złej wampirzycy Neferet podchodziłam ze świadomością, że mogę nie unieść kolejnej z rzędu książki o tych samych bohaterach, pisanej tym samym językiem, przez te same autorki. Byłam święcie przekonana, że w połowie lektury stwierdzę, że muszę odłożyć "Kuszoną" na bok i zgłębić się w historię zupełnie innej powieści. Jednak tak się nie stało, a nawet czuję silną potrzebę przeczytania kolejnego tomu...

Poprzednia część skończyła się pokonaniem Kalony i Neferet. Jednak ci dwoje nie odeszli na zawsze, a wpływ upadłego anioła nadal działa na uczniów Domu Nocy w Tulsie. Profesor Anastasia nie żyje, a szkolny szpital przepełniony jest rannymi uczniami. Już niewiele osób wierzy Zoey. Nie wszyscy są zadowoleni, że młoda adeptka przepędziła stamtąd Kalonę. W dodatku Neferet pragnie objąć stanowisko w radzie wampirów i przekonać ją do swoich racji. A Stevie Rae ukrywa swoją mroczną tajemnicę.

Za to miłosne życie Zoey zaczyna się...

Karolina | 2011-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2011

Nie jest tajemnicą, że cykl "Dom nocy" nigdy nie zaliczał się do moich ulubionych. Niezliczona ilość mężczyzn wokół postaci głównej bohaterki wzbudzała jedynie moją irytację, a i inni bohaterowie wydawali mi się sztuczni i nierzeczywiści. Dlatego też sięgając po "Kuszoną" nie byłam nastawiona pozytywnie. Wręcz przeciwnie, miałam jak najgorsze przeczucia, mimo iż moje poprzednie spotkanie z twórczością autorki zdecydowanie należało do udanych. Postanowiłam jednak dać "Domu nocy" jeszcze jedną szansę, choćby tylko i wyłącznie po to by przekonać się ilu mężczyzn tym razem będzie walczyć o serce Zoey.

Akcja "Kuszonej" rozpoczyna się w chwili, gdy kończy się "Osaczona". Po trudnej i tragicznej w skutkach walce, Kalona i Neferet zostali wygnani z Tulsy, a Zoey wraz z przyjaciółmi wreszcie może cieszyć się przynajmniej pozornym poczuciem bezpieczeństwa. Podczas gdy Stark dochodzi do siebie po tym jak otarł się o śmierć, adepci starają się otrząsnąć z terroru Neferet. Nikt nie jest...

młoda_pisarka | 2014-02-16
Przeczytana: 06 marca 2013

Szóstka... Szósty tom...
I znów. Pewnie bym dalej nie czytała, gdyby nie fakt, że niemal wszystkie książki z serii dostałam w prezencie od rodziców, poza tym nie zwykłam do sprzedawania i oddawania własnych książek, poza tym mam sentyment do okładek...
Zawartość jednak od okładki jest masakrycznie różna. Podczas czytania wciąż miałam wrażenie, jakbym trafiła do równoległego wymiaru, gdzie osoby nazywające się pisarzami w rzeczeywistości nie potrafią pisać.

książek: 1984
Morenka | 2012-04-30