Syrena

Cykl: Syrena (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Siren
Ag2S

Dla Vanessy i Justine Sands miały to być zwyczajne wakacje w miasteczku Winter Harbor, w towarzystwie braci Carmichaelów. Jednak kiedy Justine wybiera się nad urwisko, by skakać do wody, a nazajutrz fale wyrzucają jej ciało na brzeg, Vanessa nie ma wątpliwości, że to coś więcej niż wypadek. Całe nadbrzeżne miasteczko wpada w popłoch, kiedy następuje seria ponurych zdarzeń – fale wyrzucają na...

Całe nadbrzeżne miasteczko wpada w popłoch, kiedy następuje seria ponurych zdarzeń – fale wyrzucają na brzeg ciała mężczyzn z twarzami zastygłymi w uśmiechu… Vanessa i Simon próbują ustalić, czy te wypadki mają cokolwiek wspólnego z Justine i Calebem. Ale to, co odkryje Vanessa, może oznaczać koniec jej wakacyjnej miłości, a może nawet życia…

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Dominka1 | 2014-02-07
Przeczytana: 02 grudnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czego spodziewasz się patrząc na przepiękną okładkę"Syreny"?Czy oczekujesz typowego romansu paranormalnego,powieści grozy czy baśniowej opowieści?Czy tytuł można rozumieć dosłownie czy metaforycznie?
Już od pierwszych rozdziałów dzieło Trici Rayburn zaskakuje.Język jest przystępny,fabuła interesująca.Autorce udało się oddać klimat nadmorskiej miejscowości.Niemal czuje się zapach oceanu,widzi jego tajemnicze wody...

W początkowej części książki poznajemy dwie siostry, młodszą Vanesse i Justine.Starsza z dziewcząt jest bardzo ładna , ambitna ,ma powodzenie u chłopaków ,jest śmiała , spontaniczna i lubiana. Vanessa jest jej całkowitym przeciwieństwem-bardzo skromna ,cicha,wszystkiego się boi i nie lubi być centrum uwagi.To ona jest jednak narratorką tej opowieści.
Początek to klimat beztroski,początku wakacji .Justine i Vanessa są nie tylko siostrami , ale także dobrymi przyjaciółkami. Chcą jak najlepiej wykorzystać lato,bawić się i przeżywać przygody.
Od drobnej kłótni z rodzicami...

Cassin89 | 2011-05-11
Przeczytana: 11 maja 2011

Pod Tobą przepaść. Wiatr łagodnie rozwiewa Ci włosy, a sukienka faluje wkoło kostek. Zapach oceanu jest oszołamiający. Sól zdaje się wypełniać całe płuca. Stoisz na krawędzi urwiska. Pod Tobą przepaść. Jedna stopa nie znajduje już żadnego oparcia. Pochylasz się i...
... w ostatniej chwili rezygnujesz ze skoku.
Najpierw czujesz ulgę, potem rozgoryczenie. Najgorzej jest zawieść samego siebie. W dodatku patrzą na Ciebie współczująco Twoi przyjaciele. To nie Twoja pierwsza próba. To kolejna z tych nieudanych.
Ktoś jednak wymija Cię i skacze bez chwili wahania, śmiejąc się przy tym ze strachu.
Twoja siostra po raz kolejny z radością skacze z urwiska. Nie wie jednak, że podczas swego kolejnego skoku, toń oceanu pochłonie ją już na zawsze.

Vanessa i Justine Sands co roku spędzają wakacje w nadmorskim miasteczku Winter Harbor. To lato nie miało być w niczym inne od poprzednich. Justine zaczyna od jesieni studia na jednej z najbardziej prestiżowych uczelni w kraju. Jest piękna, zabawa a...

Natalia | 2013-10-20
Przeczytana: 20 października 2013

Syreny. Mitologiczne istoty, femme fatale wabiące marynarzy pięknym wyglądem i niezwykłym śpiewem. Stworzenia uśmiercające zauroczonych nimi mężczyzn. Jako miłośniczka mitologii, zafascynowana wierzeniami starożytnych, wszelkimi bóstwami i dziwacznymi istotami, nie mogłam przejść wobec "Syreny" obojętnie. W zasadzie nie wiedziałam, czego powinnam się spodziewać, bo wszelkie romanse paranormalne, które czytałam, nawiązywały raczej do krwiopijców, wilkołaków i innych tym podobnych stworzeń. Co zatem sądzę o powieści Tricii Rayburn? Cóż, gdybym miałam ją określić jednym zdaniem, powiedziałabym, że jest to najbardziej chaotycznie napisana książka, z jaką kiedykolwiek miałam do czynienia.

Vanessa i Justine Sands, jak co roku, razem z rodzicami udają się podczas wakacji do domku w kurorcie Winter Harbor. Błogie lenistwo, długie kąpiele w oceanie, uganianie się za chłopakami i bogate życie towarzyskie - ot, wakacyjna rutyna, prawda? Dla Justine na pewno, ale Vanessa jest zupełnym...

Najwięcej na świecie jest książek o wszelakich fantastycznych stworzeniach,bądź też o różnego rodzaju zjawiskach nadprzyrodzonych.Są
to książki,po które sięgam najchętniej.
Czytałam już o wampirach (Księżniczka wampirów,Powrót do wiecznej nocy,Zmierzch - trzy rozdziały),nieśmiertelnych (Ever,Porwana w mrok),zjawach (Powrót do wiecznej nocy,Aura,Lśniąca Pułapka),niksach (Morza Szept,szczególnych umiejętnościach/smykałkach (Magiczna trzynastka,Chłopak demolka) i różnych zjawiskach nadprzyrodzonych typu podróże w czasie (Czerwień Rubinu,Błękit Szafiru,Zieleń Szmaragdu,Czas Alicji).Dlatego też,gdy tylko zobaczyłam książkę o syrenach,pomyślałam,że tego właśnie szukałam do swojej kolekcji.
''Syrena'' opowiada o dwóch siostrach - Vanessie i Justine - zwykłych nastolatkach.Dziewczyny postanawiają spędzić swoje wakacje w miasteczku Winter Harbor.Przyjeżdżając spotykają tam swoich dobrych przyjaciół - Simona i Caleba.Wspólnie spędzają większość swojego wolnego czasu nad urwiskiem Chione,ich...

Pewnego dnia Justine wybiera się nad urwisko, skaczę z urwiska do wody, a nazajutrz fale wyrzucają jej ciało na brzeg,Vanessa nie może uwierzyć, że był to przypadek.Nie ma ku temu żadnych wątpliwości co do tego.
Całe nadbrzeżne miasteczko wpada w popłoch, kiedy następuje seria ponurych zdarzeń.
Fale wyrzucają ciała mężczyzn z twarzami zastygłymi w uśmiechu.
Vanessa i Simon próbują ustalić, czy te wypadki miały coś wspólnego z Justine i Calebem.
Ale to, co odkryje Vanessa może oznaczać koniec jej wakacyjnej przygody.
Bardzo miła, super książka o Syrenach, paranormal romantic łączy wątek miłosny z kryminalnym, trochę fantastyki, kryminału w książce Tricia Rayburn stworzyła fantastyczną, ciekawą powieść,wciągnęła mnie fabuła książki, napisana świetnie,akcja przyspiesza tempa.
Od pierwszych stron wciąga,porywa do czytania, zaskakuje i intryguje mnie.
"Syrena...

Wampiry, wilkołaki, kosmici czy zmiennokształtni, to nie są dla nas obce stworzenia. Ciągle o nich czytamy, są coraz to nowsze historie, typu: "Zmierzch", "Intruz".
To są tematy teraz bardzo popularne i często się z nimi spotykamy. Ale co gdyby było coś nowego? Syrena jest właśnie czymś takim. Kiedyś było wiele opowieści o pięknych kobietach które mieszkały w morzu i wabiły rybaków, teraz spotkanie z taką książką to żadkość.

Tricia Rayburn swoją pierwszą książkę napisała jeszcze jako nastolatka. Dziś jest znaną autorką powieści dla młodzieży. Pomimo strachu przed stworzeniami z głębin, Tricia wciąż uwielbia wodę, dlatego zamieszkała w nadmorskiej miejscowości na wschodnim wybrzeżu Long Island.

"VANESSO... MOJA VANESSO... wyjdź, pokaż się, gdziekolwiek się schowałaś... "

Vanessa od zawsze wszystkiego się bała. A to stworów, które skrzywdzą ją, gdy będzie spała, że jak wejdzie do wody to się utopi, a także skoków z klifu, po prostu wszystkiego. Całe jej życie zmienia się, gdy...

książek: 2097
Morenka | 2012-06-18

Oryginalna fabuła. Dużo emocji. Fajnie z nią spędziłam czas :) Polecam.

kasandra_85 | 2012-08-19
Przeczytana: sierpień 2012

Magdalena | 2014-05-30
Przeczytana: 30 maja 2014

Super książka. Wręcz świetna. Jedyna rzecz, która mnie w niej irytowała to brak akapitów! Nie mogłam na samym początku przyzwyczaić się do jej czytania, dlatego ją odłożyłam, ale ogólnie książką super :D.

Roland | 2014-06-17
Przeczytana: 15 czerwca 2014

Powieść, która jest początkiem interesującej trylogii. Świetne połączenie tajemniczości, romantyczności oraz grozy. Autorka odeszła od „cukierkowej” miłości między nastolatkami na rzecz aury tajemniczości oraz można by rzecz, że nawet suspensu. Ciekawa interpretacja mitologicznych postaci. Autorka w poprawny sposób dozuje zarówno napięcie, jak i tempo akcji. Gdyby nie parę drobnych mankamentów, książkę można byłoby zakwalifikować nawet jako delikatny thriller.

Vanessa i Justine Sands spędzają kolejne wakacje w Winter Harbor. Siostry wraz z przyjaciółmi leniwie spędzają wakacje w nadmorskiej mieścinie. Jednak któregoś dnia, po burzliwej rodzinnej kłótni, Justine udaje się na urwisko, by poskakać do wody, a nazajutrz fale wyrzucają jej ciało na brzeg. Wkrótce następuje seria tragicznych zdarzeń –znajdowane są na plaży ciała mężczyzn z twarzami zastygłymi w szerokim uśmiechu. Vanessa szybko musi się zmierzyć z mroczną historią miasteczka, ale również z własną przeszłością.
...