Angelika t. 3: Droga do Wersalu cz. 1

Okładka książki Angelika t. 3: Droga do Wersalu cz. 1 Anne Golon
Okładka książki Angelika t. 3: Droga do Wersalu cz. 1
Anne Golon Wydawnictwo: Amercom Cykl: Angelika (tom 2) Seria: Saga Historyczna powieść historyczna
powieść historyczna
2010-01-01
2010-01-01
Marzena Stafiej-Wróblewska

Okładka książki Angelika: Droga nadziei Anne Golon, Serge Golon
Angelika: Drog... Anne Golon, Serge G...
Okładka książki Zwycięstwo Angeliki Anne Golon, Serge Golon
Zwycięstwo Ang... Anne Golon, Serge G...
Okładka książki Angelika i demony Anne Golon, Serge Golon
Angelika i demony Anne Golon, Serge G...
Okładka książki Angelika i Nowy Świat Anne Golon, Serge Golon
Angelika i Now... Anne Golon, Serge G...

Ten tom przytłoczył mnie. Bo ile jest w stanie znieść jedna kobieta? A tym co przeżyła Angelika można obdzielić kilka kobiet.
Markiza po śmierci męża straciła wszystko i stoczyła się na samo dno. W sumie jedynie miłość do dzieci pozwoliła jej przeżyć. Na szczęście los stawiał na jej drodze ludzi, którzy byli w stanie jej pomóc. Wprawdzie nie za darmo ale jednak. Z czasem obudziła się w niej wola walki a jej celem stało się dotarcie do króla.
Tym razem szybko się mi czytało. Może nawet za szybko. Ale i tempo akcji było szybkie. Może lektura nie jest najwyższych lotów ale uzależnia.

Świetna część, Angelika mnie nieustannie zaskakuje. Brakuje teraz takich kobiet, które wiedzą czego chcą i starają się do tego dążyć (nie po trupach),ale swoją kreatywnością, sprytem i namiętnością. Po tej książce zostałam wielką fanką tytułowej bohaterki i mam ochotę na więcej.

Dalsze losy Angeliki i druga część bardzo mnie zachwyciła.
Markiza Angelika jest bogaczką, lecz bogactwo jej nie służy i nie jest jej głównym celem.
Nie chce być rozpoznana przybrała nowe nazwisko Morens i zdobyła patent na czekoladę stała się najzamożniejszą kobietą Paryża.
Chce odzyskać swoją pozycję, którą utraciła za wszelką cenę.
Bardzo dobrze mi się czytało romans historyczny, wciąga bez reszty aż chce się czytać.
Szybko pochłonęłam książkę wciągnęła mnie..szkoda,że taka krótka, ale było warto sięgnąć po nią i przeczytać nie zawiodła mnie wręcz same pozytywy miała.
Polubiłam główną bohaterkę Angelikę, choć ambitna i dumna była, a broniła swego co do niej należy.
Świetny romans i zaskakujący.

Dalsze losy Angeliki i druga część bardzo mnie zachwyciła.
Chce odzyskać swoją pozycję, którą utraciła za wszelką cenę.
Bardzo dobrze mi się czytało romans...

Jestem pod wielkim wrażeniem pierwszej części przygód pięknej, uroczej Angelice córce Barona, wierzyła w niewinność swojego męża, ale został spalony na stosie nie udało się jej uratować go.
Markiza chciała się w końcu wyrwać z biedy i nędzy nie pozostawać wśród żebraków, biednych ludzi pragnie żyć w bogactwie, luksusach.
Z zaciekawieniem śledziłam losy Angeliki bardzo byłam ciekawa co się wydarzy jak potoczy się jej życie.
Romans historyczny mnie urzekł, zachwycił...rewelacyjny po prostu przyjemnie się czytało.
Przyjemny, lekki na poprawę samopoczucia z każdą stroną mnie coraz bardziej mnie intrygował wzbudził mnóstwo ciepłych uczuć, emocji chwyta za serce spodobał mi się bardzo jestem zaskoczona niesamowicie warto było przeczytać!!!!

Z zaciekawieniem śledziłam losy Angeliki bardzo byłam...

Utrzymuje poziom pierwszej czesci. Bardzo fajna powiesc o czasach ktore uwielbiam :)

1,06,99

1,06,99

Sponiewierana, ale ambitna i bardzo sprytna Angelika, a to początek jej przygód.

• Romans historyczny
  • Angelika