Angelika: Droga nadziei

Wydawnictwo: Świat Książki
Angelique. La route de l'espoir
romans, Angelika
Scarlett

Po tym, jak król Francji zwrócił hrabiemu de Peyrac i jego żonie tytuły i majątki, para opuściła Quebec, by udać się w podróż wzdłuż wybrzeża Nowej Anglii i zarzucić kotwicę w małym porcie Salem. Joffrey stał się szanowanym przywódcą, a jego wpływy sięgały w głąb lądu aż do źródeł Kennebecu. Angelika marzyła, by zakończyć wieczną tułaczkę i zacząć nowe życie, z dala od niebezpieczeństw. Jednak najsilniejszym pragnieniem hrabiny było urodzenie Joffreyowi dziecka, pieczętującego ich bezgraniczną miłość.

Hrabiostwo de Peyrac spędzili zimę w oddalonej od Gouldsboro fortecy Wapassou. Honorata zaczęła widywać w snach straszną kobietę, pojawiającą się w towarzystwie czarnej zjawy. Angelika była przeświadczona, że jej córce ukazywała się Ambroisine, która za wszelką cenę chciała kontynuować swoją zemstę. Od kiedy hrabina wydała na świat bliźnięta, rozważniej dokonywała wyborów i wnikliwiej patrzyła w przyszłość. Na lato planowała podróż do Ville-Marie u stóp góry Montreal, gdzie miała pozostawić Honoratę w zakładzie Małgorzaty Bourgeoys.

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

lilizap | 2016-06-07