Zwycięstwo Angeliki

Cykl: Angelika (tom 13)
Wydawnictwo: Świat Książki
Victoire d'Angélique
Aneta

W drodze do Quebecu Angelika z Joffreyem zatrzymali się w Tadoussac. Tam hrabina spotkała dawnego przyjaciela ojca d'Orgevala, Klaudiusza de Lomenie, który odczytał ostatni list jezuity. Dyskusje z Lomeniem pozwoliły Angelice lepiej poznać tajemniczą postać jej największego wroga, który nawet po śmierci miał decydować o jej losie - umierając, wypowiedział bowiem straszliwą klątwę. Gdy flota de Peyraców dopływała do Gouldsboro, hrabina zaniepokoiła się widokiem opustoszałych ulic miasta i zabitych deskami okien domów. Nie opuszczały jej najgorsze myśli. Czy Kobieta Demon rzuciła czary na miasto?

Spełniły się najgorsze sny Angeliki - w grobie w Tidmagouche nie pochowano księżnej de Maudribourg. Przerażająca Ambroisine pojawiła się w Quebecu jako żona nowego gubernatora miasta. Kiedy hrabina dowiedziała się, że Kobieta Demon planuje wyjazd do Montrealu, niezwłocznie wysłała posłańca, który miał przewieźć jej córkę z zakładu Małgorzaty Bourgeoys do Wapassou. Tymczasem Honorata przeczuwała nadchodzące niebezpieczeństwo. Jeszcze nigdy tak się nie bała.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Alicja | 2014-02-19
Przeczytana: 2008 rok

klasyka fikcji historycznej i romansu w jednym.I książki i film są rewelacyjne

lilizap | 2016-06-07
mimi | 2016-03-28