Okładka książki Buntowniczka

powieść, wieś, hrabia, miłość
romans
typ
papier
6.48 (52 ocen i 7 opinii)

Opis książki

Julien St. Clair, hrabia March, prowadzi światowe życie w Londynie i rzadko bywa w swej rodowej wiejskiej posiadłości. Podczas jednej z wizyt poznaje jednak młodą uroczą osóbkę, która sprawia, że niespieszno mu z powrotem do stolicy. Panna Katherine Brandon często zakłada chłopięcy strój, łowi ryby, uczy się strzelać, a więc oddaje się zajęciom niezupełnie przystojącym młodej damie, a przy tym zdaje się darzyć Juliena niekłamaną sympatią. Hrabia szybko decyduje się na złożenie propozycji małżeńskiej. Czy jego oświadczyny ucieszą pannę Brandon?

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Grazyna | 2011-07-25

ta książka miała być łatwa i przyjemna jak każdy romans historyczny a tutaj niespodzianka. z początku wszystko idzie wg scenariusza niegrzeczna dziewczyna gra na nerwach swojemu narzeczonemu utrudnia mu ile się da. odrzuca jego oświadczyny za co spotyka ja ostra kara jej ojca. hrabia niezrażony odmowa jednocześnie przerażony bestialstwem z jakim potraktował ja własny ojciec. Wywabia dziewczynę do Londynu gdzie jawnie się do niej zaleca. ta dalej pozostaje nie wzruszona ... w końcu zapędzona w przysłowiowy kozi róg dziewczyna zostaje jego zona... jej stosunek do niego się nie zmienia otacza się jeszcze większym murem ciągle go odtrącając. w końcu cierpliwość jej męża się wyczerpuje zdesperowany porywa dziewczynę udając bandytę. Gwałci ja co ma jednak zupełnie nieoczekiwany skutek. Wstrząs jakiego doznała sprawia ze przypomina sobie bolesna prawdę. Męczą ja koszmary. Przerażony odkryciem hrabia próbuje pomóc uporać się jej z demonami przeszłości... czeka go nie łatwa droga

Karolina | 2014-06-20
Przeczytana: 19 czerwca 2014

Jest mi bardzo trudno ocenić tę książkę, bo miałam bardzo mieszane uczucia już od pierwszej linijki czytania.
Naszego uroczego hrabiego March poznajemy, gdy własnie spędza czas w łóżku ze swoją kochanką Yvette. Osobiście uważam, że każda inna scena byłaby lepsza do rozpoczęcia książki, ale niech tam...
Generalnie romanse historyczne dzielą się wg mnie na dwie grupy. Jedna, w której zarysowane jest dość dobrze tło historyczne i druga, w której występują liczne sceny ,,miłosne" lub dialogi nawiązujące do tych scen. W tym wypadku mamy do czynienia z drugim wariantem, szczerze mówiąc mniej przeze mnie lubianym, bo kojarzący mi się z harlekinami. A częste opisy podniecenia i rozkoszy tego czy innego bohatera wydają mi się mało wzbogacać treść książki.

Zastanawiałam się czy opisywać treść i po długim wahaniu zdecydowałam się to zrobić. A więc jeśli ktoś nie chce znać treści książki niech w tym momencie przestanie czytać (jeśli potrafi się powstrzymać):-)

Julien St. Clair, hrabia Ma...

kinia84p | 2012-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2012

wszystkie książki tej autorki są dobrze napisane, człowiek siada i czyta w jeden wieczór, polecam kiedy ktoś ma ochotę na romansidło :)

Maria_B | 2012-01-10
Przeczytana: styczeń 2011

Fantastyczna książka, która ma wspaniałe zakończenie.Polecam

CrazyGirlxD | 2014-03-27
Przeczytana: 27 marca 2014

Super książka z resztą tak jak wszystkie książki pani Catherine Coulter :)

Ewcia123450 | 2011-09-12

Książka dobra, niektóre wątki są zaskakujące. Polecam.

karen777 | 2013-06-19

Kalendarium literackie
  • Piotr Rowicki
    39. rocznica
    urodzin
    A może rzeczywiście stwórca położył się i zasnął?
    Może jest tak, że każdy ma swojego boga i mój od miesiąca drzemie. Zdaje mu się, że ledwo głowę przyłożył do poduszki. Wstawaj! Gdziekolwiek jesteś. Nie może tak być, tak dalej być nie może.
  • Donna Leon
    72. rocznica
    urodzin
    Zawsze bałem się ludzi, którzy w swoim mniemaniu posiedli prawdę. Są gotowi zrobić wszystko, nawet pozmieniać fakty i tak je wymodelować, by do niej pasowały.
  • Maurice Maeterlinck
    152. rocznica
    urodzin
    Każda bowiem ich czynność wiąże się nierozerwalnie z błękitem nieba, z rozkwitem łąk, pól i lasów, z najrozkoszniejszą porą w ciągu całego roku.Pszczoły to dusza, dusza lata, to zegar znaczący okres dosytu i bujności życia, to skrzydło polatującej woni, to samoświadomość promieni słońca, to pobrzęk... pokaż więcej
  • Michael Jackson
    56. rocznica
    urodzin
    Sukces zawsze przynosi uczucie osamotnienia. To prawda. Ludzie myślą, że jesteś szczęśliwy, że masz wszystko. Myślą, że możesz pojechać, gdzie chcesz i robić to, na co masz ochotę, ale w tym tkwi sedno sprawy. Człowiek tęskni za czymś co miałoby prawdziwą wartość.
  • Nancy Holder
    61. rocznica
    urodzin
    -Przyjaciele chcą nam pomóc wydostać się z Francji! Stworzymy nowe Zgromadzenie, najdroższy, oparte na świetle, zapomnimy o okropnościach, które czyniły nasze rodziny-mówiąc to poczuła,że jej zęby chwieją się w dziąsłach.-Morderczyni!-ryknął na nią wściekle- Zdrajczyni!.
  • Isayama Hajime
    28. rocznica
    urodzin
    Tego dnia ludzkość przypomniała sobie strach, kiedy to "oni" rządzili światem. Upokorzenie... Życia w klatce...
  • Mary Norton
    22. rocznica