Okładka książki Buntowniczka

powieść, wieś, hrabia, miłość
romans
typ
papier
6.52 (54 ocen i 7 opinii)

Opis książki

Julien St. Clair, hrabia March, prowadzi światowe życie w Londynie i rzadko bywa w swej rodowej wiejskiej posiadłości. Podczas jednej z wizyt poznaje jednak młodą uroczą osóbkę, która sprawia, że niespieszno mu z powrotem do stolicy. Panna Katherine Brandon często zakłada chłopięcy strój, łowi ryby, uczy się strzelać, a więc oddaje się zajęciom niezupełnie przystojącym młodej damie, a przy tym zdaje się darzyć Juliena niekłamaną sympatią. Hrabia szybko decyduje się na złożenie propozycji małżeńskiej. Czy jego oświadczyny ucieszą pannę Brandon?

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Grazyna | 2011-07-25

ta książka miała być łatwa i przyjemna jak każdy romans historyczny a tutaj niespodzianka. z początku wszystko idzie wg scenariusza niegrzeczna dziewczyna gra na nerwach swojemu narzeczonemu utrudnia mu ile się da. odrzuca jego oświadczyny za co spotyka ja ostra kara jej ojca. hrabia niezrażony odmowa jednocześnie przerażony bestialstwem z jakim potraktował ja własny ojciec. Wywabia dziewczynę do Londynu gdzie jawnie się do niej zaleca. ta dalej pozostaje nie wzruszona ... w końcu zapędzona w przysłowiowy kozi róg dziewczyna zostaje jego zona... jej stosunek do niego się nie zmienia otacza się jeszcze większym murem ciągle go odtrącając. w końcu cierpliwość jej męża się wyczerpuje zdesperowany porywa dziewczynę udając bandytę. Gwałci ja co ma jednak zupełnie nieoczekiwany skutek. Wstrząs jakiego doznała sprawia ze przypomina sobie bolesna prawdę. Męczą ja koszmary. Przerażony odkryciem hrabia próbuje pomóc uporać się jej z demonami przeszłości... czeka go nie łatwa droga

Karolina | 2014-06-20
Przeczytana: 19 czerwca 2014

Jest mi bardzo trudno ocenić tę książkę, bo miałam bardzo mieszane uczucia już od pierwszej linijki czytania.
Naszego uroczego hrabiego March poznajemy, gdy własnie spędza czas w łóżku ze swoją kochanką Yvette. Osobiście uważam, że każda inna scena byłaby lepsza do rozpoczęcia książki, ale niech tam...
Generalnie romanse historyczne dzielą się wg mnie na dwie grupy. Jedna, w której zarysowane jest dość dobrze tło historyczne i druga, w której występują liczne sceny ,,miłosne" lub dialogi nawiązujące do tych scen. W tym wypadku mamy do czynienia z drugim wariantem, szczerze mówiąc mniej przeze mnie lubianym, bo kojarzący mi się z harlekinami. A częste opisy podniecenia i rozkoszy tego czy innego bohatera wydają mi się mało wzbogacać treść książki.

Zastanawiałam się czy opisywać treść i po długim wahaniu zdecydowałam się to zrobić. A więc jeśli ktoś nie chce znać treści książki niech w tym momencie przestanie czytać (jeśli potrafi się powstrzymać):-)

Julien St. Clair, hrabia Ma...

kinia84p | 2012-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2012

wszystkie książki tej autorki są dobrze napisane, człowiek siada i czyta w jeden wieczór, polecam kiedy ktoś ma ochotę na romansidło :)

Maria_B | 2012-01-10
Przeczytana: styczeń 2011

Fantastyczna książka, która ma wspaniałe zakończenie.Polecam

CrazyGirlxD | 2014-03-27
Przeczytana: 27 marca 2014

Super książka z resztą tak jak wszystkie książki pani Catherine Coulter :)

Ewcia123450 | 2011-09-12

Książka dobra, niektóre wątki są zaskakujące. Polecam.

karen777 | 2013-06-19

Kalendarium literackie
  • Waleria Komarowa
    29. rocznica
    urodzin
    Jestem Księżniczką. Zabiję, jeśli trzeba zabić. Ułaskawię, jeśli przekonasz, że warto.
  • Oksana Zabużko
    54. rocznica
    urodzin
    a to wszystko to kłamstwo, bo tak naprawdę nic nie mija - choćbyś nie wiem jak bardzo starała się zamaskować przeszłość, zawsze będzie ciemnieć od spodu, przez skórę lat, jak siny wylew...
  • Thomas H. Cook
    67. rocznica
    urodzin
    Jej usta pozostały zamknięte, jednak z jakiegoś powodu byłem pewien, że w ciszy słyszę jej głośny krzyk.
  • Grażyna Szapołowska
    61. rocznica
  • Mika Waltari
    106. rocznica
    urodzin
    I nie jest winą kobiety, gdy zwraca się ona ku innemu mężczyźnie, lecz jest to wina mężczyzny ponieważ nie potrafi dać jej tego czego potrzebuje.
  • William Golding
    103. rocznica
    urodzin
    Jak człowiek się kogoś boi, to go nienawidzi, ale nie może przestać o nim myśleć.
  • Tanith Lee
    67. rocznica
    urodzin
    Dobrze ułożona dama nigdy z niczego nie spada.
  • Wil Haygood
    60. rocznica
  • Italo Calvino
    29. rocznica
    śmierci
    ...kimże jest każdy z nas, jeśli nie wypadkową nabytych doświadczeń, informacji, lektur, wyobrażeń? Życie każdego człowieka jest encyklopedią, biblioteką, inwentarzem przedmiotów, zbiorem rozmaitych stylistyk, gdzie wszystko nieustannie może podlegać przemieszaniu i porządkowaniu na wszelkie możliwe... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku