Okładka książki Buntowniczka

powieść, wieś, hrabia, miłość
romans
typ
papier
6,43 (61 ocen i 8 opinii)

Opis książki

Julien St. Clair, hrabia March, prowadzi światowe życie w Londynie i rzadko bywa w swej rodowej wiejskiej posiadłości. Podczas jednej z wizyt poznaje jednak młodą uroczą osóbkę, która sprawia, że niespieszno mu z powrotem do stolicy. Panna Katherine Brandon często zakłada chłopięcy strój, łowi ryby, uczy się strzelać, a więc oddaje się zajęciom niezupełnie przystojącym młodej damie, a przy tym zdaje się darzyć Juliena niekłamaną sympatią. Hrabia szybko decyduje się na złożenie propozycji małżeńskiej. Czy jego oświadczyny ucieszą pannę Brandon?

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Grazyna | 2011-07-25

ta książka miała być łatwa i przyjemna jak każdy romans historyczny a tutaj niespodzianka. z początku wszystko idzie wg scenariusza niegrzeczna dziewczyna gra na nerwach swojemu narzeczonemu utrudnia mu ile się da. odrzuca jego oświadczyny za co spotyka ja ostra kara jej ojca. hrabia niezrażony odmowa jednocześnie przerażony bestialstwem z jakim potraktował ja własny ojciec. Wywabia dziewczynę do Londynu gdzie jawnie się do niej zaleca. ta dalej pozostaje nie wzruszona ... w końcu zapędzona w przysłowiowy kozi róg dziewczyna zostaje jego zona... jej stosunek do niego się nie zmienia otacza się jeszcze większym murem ciągle go odtrącając. w końcu cierpliwość jej męża się wyczerpuje zdesperowany porywa dziewczynę udając bandytę. Gwałci ja co ma jednak zupełnie nieoczekiwany skutek. Wstrząs jakiego doznała sprawia ze przypomina sobie bolesna prawdę. Męczą ja koszmary. Przerażony odkryciem hrabia próbuje pomóc uporać się jej z demonami przeszłości... czeka go nie łatwa droga

Karolina | 2014-06-20
Przeczytana: 19 czerwca 2014

Jest mi bardzo trudno ocenić tę książkę, bo miałam bardzo mieszane uczucia już od pierwszej linijki czytania.
Naszego uroczego hrabiego March poznajemy, gdy własnie spędza czas w łóżku ze swoją kochanką Yvette. Osobiście uważam, że każda inna scena byłaby lepsza do rozpoczęcia książki, ale niech tam...
Generalnie romanse historyczne dzielą się wg mnie na dwie grupy. Jedna, w której zarysowane jest dość dobrze tło historyczne i druga, w której występują liczne sceny ,,miłosne" lub dialogi nawiązujące do tych scen. W tym wypadku mamy do czynienia z drugim wariantem, szczerze mówiąc mniej przeze mnie lubianym, bo kojarzący mi się z harlekinami. A częste opisy podniecenia i rozkoszy tego czy innego bohatera wydają mi się mało wzbogacać treść książki.

Zastanawiałam się czy opisywać treść i po długim wahaniu zdecydowałam się to zrobić. A więc jeśli ktoś nie chce znać treści książki niech w tym momencie przestanie czytać (jeśli potrafi się powstrzymać):-)

Julien St. Clair, hrabia...

Karolina | 2014-10-09
Przeczytana: 08 października 2014

Moja psychika jest za słaba na te pozycję. Oczywiście, od samego początku domyślamy się dlaczego bohaterka ma taka awersję do mężczyzn itp. co i tak nie tłumaczy jej infantylnego zachowania i zwykłej głupoty. Można mieć złe wspomnienia, które nasza pamięć wypiera, wszystko rozumiem, ale dlaczego wszystko było przedstawione w tak drażniący sposób? Nie dało się tego czytać. Jestem rozczarowana, bo znam możliwości autorki. Jedynym plusem jest relacja bohaterki z ojcem.
Zdecydowanie nie polecam.

kinia84p | 2012-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2012

wszystkie książki tej autorki są dobrze napisane, człowiek siada i czyta w jeden wieczór, polecam kiedy ktoś ma ochotę na romansidło :)

Maria_B | 2012-01-10
Przeczytana: styczeń 2011

Fantastyczna książka, która ma wspaniałe zakończenie.Polecam

CrazyGirlxD | 2014-03-27
Przeczytana: 27 marca 2014

Super książka z resztą tak jak wszystkie książki pani Catherine Coulter :)

Ewcia123450 | 2011-09-12

Książka dobra, niektóre wątki są zaskakujące. Polecam.

karen777 | 2013-06-19

Kalendarium literackie
  • John Irving
    73. rocznica
    urodzin
    Na tym sprośnym świecie [...] jest się czyjąś żoną albo czyjąś dziwką - albo na najlepszej drodze do stania się jedną czy drugą. A jeśli nie pasujesz do żadnej z tych kategorii, dają ci do zrozumienia, że coś jest z tobą nie w porządku
  • Peter Straub
    72. rocznica
    urodzin
    […] nigdy nie można być zbyt szczupłym ani zbyt bogatym.
  • Dorota Wellman
    54. rocznica
    urodzin
    Mogę sobie nie kupić czegoś do jedzenia, ale książkę kupię zawsze. Poluję na wybrane tytuły jak rasowy myśliwy. Czekam na targi książek, bo wiem, że żniwa będą obfite. Jestem szczęśliwa, kiedy tarabanię ciężkie torby z Pałacu Kultury. Nie mogę się doczekać, kiedy w domu otworzę książkę i zacznę nową... pokaż więcej
  • Marek Nowakowski
    80. rocznica
    urodzin
    Żyj po swojemu, własnym życiem, właśnie, dlatego, że ono jest twoje. Można je połączyć z cudzym, ale nie rezygnując z siebie. Bo wtedy, gdy przestaje się być sobą, gdy chce się być tylko tym, co pragną widzieć w nas inni, najłatwiej jest przegrać.
  • Piotr Sztompka
    71. rocznica
  • Szolem Alejchem
    130. rocznica
    urodzin
    Baba zawsze zostaje babą; nie darmo rzekł król Salomon, że pośród tysiąca kobiet ani jednej możliwej nie znalazł. Całe szczęście, dalibóg, że nie ma dziś mody na kilka żon.
  • Maria Józefacka
    73. rocznica
    urodzin
    Warto żyć, jeśli przez każdego z nas wpadnie promień słońca w mroki niepogody.
  • Murray Newton Rothbard
    89. rocznica
  • Philip K. Dick
    33. rocznica
    śmierci
    Nie wiedział wtedy, że utrata zmysłów bywa czasami najwłaściwszą reakcją na rzeczywistość.
  • Jarosław Iwaszkiewicz
    35. rocznica
    śmierci
    A potem przyjdzie śmierć: wszystko rozwiązując niczego nie wyjaśni. Odejdziemy tak, jakeśmy żyli: osobno. Świat nasz własny i jedyny musi nam wystarczyć do śmierci i po śmierci. Byle tylko nie zgłębiać tej myśli do końca, byle tylko nie przemyśleć tego fizycznie. Obumieranie rąk, mącenie się myśli,... pokaż więcej
  • David Herbert Lawrence
    85. rocznica
    śmierci
    Mężczyzna może swoim ciałem być dla kobiety żywym kluczem do całego świata.
  • Horace Walpole
    218. rocznica