Okładka książki Buntowniczka

powieść, wieś, hrabia, miłość
romans
typ
papier
6,41 (56 ocen i 8 opinii)

Opis książki

Julien St. Clair, hrabia March, prowadzi światowe życie w Londynie i rzadko bywa w swej rodowej wiejskiej posiadłości. Podczas jednej z wizyt poznaje jednak młodą uroczą osóbkę, która sprawia, że niespieszno mu z powrotem do stolicy. Panna Katherine Brandon często zakłada chłopięcy strój, łowi ryby, uczy się strzelać, a więc oddaje się zajęciom niezupełnie przystojącym młodej damie, a przy tym zdaje się darzyć Juliena niekłamaną sympatią. Hrabia szybko decyduje się na złożenie propozycji małżeńskiej. Czy jego oświadczyny ucieszą pannę Brandon?

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Grazyna | 2011-07-25

ta książka miała być łatwa i przyjemna jak każdy romans historyczny a tutaj niespodzianka. z początku wszystko idzie wg scenariusza niegrzeczna dziewczyna gra na nerwach swojemu narzeczonemu utrudnia mu ile się da. odrzuca jego oświadczyny za co spotyka ja ostra kara jej ojca. hrabia niezrażony odmowa jednocześnie przerażony bestialstwem z jakim potraktował ja własny ojciec. Wywabia dziewczynę do Londynu gdzie jawnie się do niej zaleca. ta dalej pozostaje nie wzruszona ... w końcu zapędzona w przysłowiowy kozi róg dziewczyna zostaje jego zona... jej stosunek do niego się nie zmienia otacza się jeszcze większym murem ciągle go odtrącając. w końcu cierpliwość jej męża się wyczerpuje zdesperowany porywa dziewczynę udając bandytę. Gwałci ja co ma jednak zupełnie nieoczekiwany skutek. Wstrząs jakiego doznała sprawia ze przypomina sobie bolesna prawdę. Męczą ja koszmary. Przerażony odkryciem hrabia próbuje pomóc uporać się jej z demonami przeszłości... czeka go nie łatwa droga

Karolina | 2014-06-20
Przeczytana: 19 czerwca 2014

Jest mi bardzo trudno ocenić tę książkę, bo miałam bardzo mieszane uczucia już od pierwszej linijki czytania.
Naszego uroczego hrabiego March poznajemy, gdy własnie spędza czas w łóżku ze swoją kochanką Yvette. Osobiście uważam, że każda inna scena byłaby lepsza do rozpoczęcia książki, ale niech tam...
Generalnie romanse historyczne dzielą się wg mnie na dwie grupy. Jedna, w której zarysowane jest dość dobrze tło historyczne i druga, w której występują liczne sceny ,,miłosne" lub dialogi nawiązujące do tych scen. W tym wypadku mamy do czynienia z drugim wariantem, szczerze mówiąc mniej przeze mnie lubianym, bo kojarzący mi się z harlekinami. A częste opisy podniecenia i rozkoszy tego czy innego bohatera wydają mi się mało wzbogacać treść książki.

Zastanawiałam się czy opisywać treść i po długim wahaniu zdecydowałam się to zrobić. A więc jeśli ktoś nie chce znać treści książki niech w tym momencie przestanie czytać (jeśli potrafi się powstrzymać):-)

Julien St. Clair, hrabia Ma...

Karolina | 2014-10-09
Przeczytana: 08 października 2014

Moja psychika jest za słaba na te pozycję. Oczywiście, od samego początku domyślamy się dlaczego bohaterka ma taka awersję do mężczyzn itp. co i tak nie tłumaczy jej infantylnego zachowania i zwykłej głupoty. Można mieć złe wspomnienia, które nasza pamięć wypiera, wszystko rozumiem, ale dlaczego wszystko było przedstawione w tak drażniący sposób? Nie dało się tego czytać. Jestem rozczarowana, bo znam możliwości autorki. Jedynym plusem jest relacja bohaterki z ojcem.
Zdecydowanie nie polecam.

kinia84p | 2012-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2012

wszystkie książki tej autorki są dobrze napisane, człowiek siada i czyta w jeden wieczór, polecam kiedy ktoś ma ochotę na romansidło :)

Maria_B | 2012-01-10
Przeczytana: styczeń 2011

Fantastyczna książka, która ma wspaniałe zakończenie.Polecam

CrazyGirlxD | 2014-03-27
Przeczytana: 27 marca 2014

Super książka z resztą tak jak wszystkie książki pani Catherine Coulter :)

Ewcia123450 | 2011-09-12

Książka dobra, niektóre wątki są zaskakujące. Polecam.

karen777 | 2013-06-19

Kalendarium literackie
  • Sławomir Koper
    51. rocznica
    urodzin
    Historia nigdy nie jest wyłącznie czarno-biała, jak to z reguły opisują nasi historycy. Ma wiele kolorów, tak jak barwne jest codzienne życie i barwni są jego bohaterowie.
  • Isaac Bashevis Singer
    112. rocznica
    urodzin
    Wszyscy gramy w szachy z Losem. On robi ruch i my robimy ruch. On usiłuje dać nam szacha i mata w trzech posunięciach, a my próbujemy temu zapobiec. Wiemy, że nie jesteśmy w stanie wygrać, ale mamy chęć pokazać mu prawdziwą walkę.
  • Nik Pierumow
    51. rocznica
    urodzin
    Nadziei nie ma tylko dla tych, którzy dobrowolnie z niej rezygnują.
  • Guy N. Smith
    75. rocznica
  • Voltaire
    320. rocznica
    urodzin
    - Co to takiego "optymizm"? - spytał Kakambo.
    - Ach - odparł Kandyd - to obłęd dowodzenia, że wszystko jest dobrze, kiedy nam się dzieje źle.
  • Michael Grant
    100. rocznica
    urodzin
    Tłum z płonących dzielnic, chcą przeżyć. Kto ich o to prosił?
  • Yvonne Woon
    30. rocznica
    urodzin
    Czasem warto skupić się na dobrych wspomnieniach. Przypominają człowiekowi, że szczęście jednak istnieje (...)
  • Thomas Enger
    41. rocznica
  • Anne McCaffrey
    3. rocznica
    śmierci
    Zakaz tylko zwiększa pragnienie.
  • Richard Leigh
    7. rocznica