Zoja

Tłumaczenie: Anita Jagodzińska
Wydawnictwo: Amber
Zoya

Zoja, która w czasie rewolucji straciła majątek i najbliższych, aby ratować życie, ucieka do Paryża. Tam próbuje ułożyć sobie życie na nowo. Szczęście się do niej uśmiecha, ale na krótko. Znowu traci bliską osobę i musi walczyć o siebie i swoją rodzinę. Przedsiębiorczej i upartej kobiecie łatwiej przychodzi odbudowa pozycji finansowej niż życia osobistego.

Ewka | 2016-09-24
Przeczytana: 27 sierpnia 2016

Początkowo pomyślałam, że ta książka nie jest kompletnie dla mnie bo nie będę ukrywać za historią nie przepadam, jednak została mi polecona przez moją mamę która ma bardzo podobny gust do mnie. I co tu dużo mówić bardzo się cieszę, że sięgnęłam po tą książkę. Elementy historyczne owszem pojawiają się jednak jest ich mało są naprawdę tylko tłem, które pozwala nam poznać jeszcze lepiej główną bohaterkę oraz to w jak ciężkich czasach żyła. Zoja pochodziła z bogatej rosyjskiej rodziny jej życie zmienia się jednak całkowicie po wybuchu rewolucji kiedy razem z babką uciekają do Paryża, gdzie życie również nie jest dla nich łaskawe. Przyzwyczajone do luksusu są zmuszone do mieszkania w malutkim pokoju, dodatkowo nie mają gotówki i Zoja musi podjąć pracę aby miały chociaż na jedzenie. Jednak los miał się odwrócić gdy poślubiła amerykańskiego wojskowego i faktycznie początkowo żyła jak księżniczka, była lubiana w towarzystwie dodatkowo miała kochającego męża oraz dzieci. Wszystko jednak...

Narcyza | 2014-03-18
Przeczytana: 18 marca 2014

Interesująca,choć zawiła historia młodej Rosjanki ze szlacheckiego rodu.Jej droga poprzez piekło rewolucji,biedę na emigracji,zawierająca ogromną tęsknotę za ojczyzną i bliskimi.Ból po stracie ukochanych.Nowe wyzwania i miłość wciąż wystawiana na próbę.To wszystko możemy znaleźć w tej powieści.Piękna...choć moim zdaniem odrobinę "przeładowana"ilością wątków,przez co momentami miałam ochotę ją odłożyć.Zwyciężyła ciekawość zakończenia.

PannaAleksandra | 2015-08-14

"Zoja" całkiem mnie oczarowała. Lubię świat carskiej Rosji, gdy byłam mała, w nieskończoność mogłam słuchać o księżniczce Anastazji. Zoja to bohaterka, którą polubiłam od samego początku i szczerze jej współczułam, gdy straciła bliskich. Szczególnie jej brata i ojca bardzo polubiłam.
"Zoja" to książka, która ukazuje nam wydarzenia historyczne takie jak rewolucja w Rosji, Wielka Wojna, krach na giełdzie nowojorskiej i drugą wojnę światową oczami zwykłych ludzi, w tym Zoi, która ciężko przeżyła śmierć cara i kuzynostwa. Na co dzień zwykle nie myśli się, że mieli rodzinę, która ich opłakiwała Osobiście byłam bliska łez, kiedy Zoja dowiedziała się o ich zamordowaniu.
Znalazłam tu schemat, chyba pierwszy u tej autorki, ale wciąż nie przeczytałam zbyt wielu jej książek, więc na ten temat więcej się nie wypowiem. Nie przytoczę też schematycznego wątku. Byłby to spoiler.
Gorąco polecam tę książkę każdemu. Gwarantuję, że "Zoja" was zachwyci.

Justyna | 2014-02-20
Przeczytana: grudzień 2013

Książkę kupiłam na wyprzedaży zasobów bibliotecznych, mocno sfatygowana, mijana przez innych kupujących przyciągnęła moją uwagę. Kupiłam i nie żałuję.
Bardzo lubię książki z wątkiem romantycznym,więc tą dosłownie pochłonęłam. Ciekawa akcja, barwne postacie wartka akcja-polecam tym którzy lubią książki Stel.

Po przeczytaniu tej książki długo byłam pod jej wrażaniem.To swoista biografia kobiety,która jest bardzo mocna ,silna i bez względu na okrutny los nie daje się przeciwnościom losu.A że uwielbiam rosyjskie klimaty bardzo chętnie przeczytam ją jeszcze raz.Polecam.

Izabela | 2013-11-27

Bardzo dobra książka.Według mnie jedna z lepszych tej autorki.
Przeczytałam już dwa razy.
Szczerze polecam !!!

Dominika | 2013-05-18
Przeczytana: sierpień 2011

Uwielbiam ją ! Pochłonięta w jedną noc. Moja ulubiona od Danielle Steel ! Polecam :)

sardynka_22 | 2011-10-13
Przeczytana: 13 października 2011

Jest to jedna z wielu powieści, do których jestem nastawiona bardzo sentymentalnie. Od wielu lat interesuję się losami członków rosyjskiej rodziny carskiej, jak i piotrogrodzkiej arystokracji, których czekał przymusowy exodus. Trudno "Zoję" nie przeczytać od deski do deski. Fabuła przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającemu czytelnikowi.

zaczytana | 2014-02-12
Przeczytana: sierpień 2012

Książka ukazuje moc kobiety, która mimo przeciwności losu postanawia sie nie poddawać i walczyć o godziwe życie. Jak na autorkę książki przystało zostało w tych kartkach ukazane cierpienie, miłości i tragedia z jaką trzeba walczyć.

Patrycja | 2015-01-20
Przeczytana: 17 stycznia 2015

Myślę, że książka jest warta polecenia. Nie nudzi, jest lekka, jednak nie banalna, momentami ściska z żalu za serce i wprawia w podziw. Dla osób szukających przyjemnej lektury na wieczory zimowe, jak najbardziej trafiony wybór.