Siła strachu

Wydawnictwo: Cemark
Fear is the Key
povder

Inne wydania

Talbot siedzi w swoim biurze i czeka na sygnał radiowy. Oczekiwanie go denerwuje, jego firma wykonuje największe zlecenie w swojej historii. W końcu nawiązuje kontakt, ale tylko po to, by dowiedzieć się, że stracił wszytko, co najcenniejsze w swoim życiu. Zagadka kryminalna, która rozgrywa się na Florydzie i w wodach Zatoki Meksykańskiej. Fragment: "Przypuszczam, że odtąd pozostanie na zawsze...

Fragment:
"Przypuszczam, że odtąd pozostanie na zawsze cząstką mojego ja. (…) Na dobre i na złe, będzie zawsze cząstką mojego ja. Na złe, pomyślałem, na pewno na złe. Teraz już wszystko przeminęło, wszystko się skończyło, została pustka, bez żadnego znaczenia, ale niestety, tylko tyle zostało.”

źródło opisu: Cemark, 1990

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Ścisła czołówka najlepszych książek jakie wyszły spod ręki MacLeana!

Roman Dłużniewski | 2016-12-20

To jedna z moich ulubionych książek MacLeana. Akcja cały czas nabiera tempa, począwszy od ucieczki z sali sądowej aż po dramatyczne sceny w batyskafie /?/. Warto przeczytać.

Paweł | 2016-09-26

Opis brawurowej ucieczki głównego bohatera z sali sądowej pozwala mocą wyobraźni zrobić sobie w głowie projekcję niezłego filmu sensacyjnego z dobrych lat dla tego gatunku - czyli lat 80-tych.

Nitager | 2016-05-20

Przez cały czas miałem dylemat, czy aby narrator z prologu i z powieści to jedna i ta sama osoba...
Pewien przestępca w brawurowy sposób ucieka z sali sądowej, biorąc ze sobą zakładniczkę. Dość długo udaje mu się mylić pościg, w końcu jednak zostaje złapany i aresztowany przez pewnego detektywa. Czy to koniec powieści? Skąd, dopiero początek! Niedługo zostają oboje przewiezieni do pewnej sporej posiadłości, aby na koniec wylądować na... platformie wiertniczej. Czy miłośnikom prozy McLeana czegoś to nie przypomina?
Akcja pędzi. Chwilami dosłownie. Zakończenie zaskakuje. Jakbym czytał powieść Agathy Christie! Kawał dobrej literatury sensacyjnej. A nastrój, jak to u McLeana - wciągający niczym ruchome piaski.
Zdecydowanie polecam

Grażyna | 2015-01-06
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki

Mieczysław | 2014-04-24
Przeczytana: 23 kwietnia 2014

Niezła sensacyjna powieść, zwroty akcji, ciągła walka zła z dobrem. W moim subiektywnym odczuciu, trochę rozwleczona i miejscami nudna. Może to za sprawą wiosny - mniejszy ma się apetyt na czytanie, gdy za oknem ciepło i ptaszki śpiewają.

wishjet | 2014-07-17

Kolejny MacLean przeczytany w ciasnych ramach projektu "Przeczytamy całego MacLeana" :). Zauważmy trzy fakty:
- najprawdopodobniej pierwsza MacLeanowska książka z platformą wiertniczą w roli głównej (obok arktycznego zimna ulubionego "środowiska przyrodniczego" Alistaira),
- sposób "wkręcenia się" głównego bohatera do grupy przestępczej, swym skomplikowaniem nieco tylko przewyższający procedurę startową promu kosmicznego,
- stosunkowo wierna ekranizacja powieści nakręcona w 1972 roku, z Benem Kingsleyem w jednej z ról.
Dodajmy, że ówczesny Ben Kingsley w ogóle nie przypomina współczesnego Bena Kingsleya - z twarzy podobny zupełnie do nikogo ;).

redrumfoeceip | 2012-02-02
Na półkach: 2012, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 20 stycznia 2012

Pierwsza moja książka tego pana i w ogóle z tego gatunku. Podobała mi się; zwroty akcji, rozmach i początek (jak i zakończenie) zostawiają czytelnika z wielkim O wymalowanym na twarzy. Nie idealna, ale dobra na nudny dzień :)
Polecam

fik | 2014-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2014

co można chcieć od mistrza gatunku błyskotliwa i ciekawa akcja , zawrotne tempo. po prostu McLean

Maaltael | 2014-03-18

Książka świetna, cały czas trzyma w napięciu. Niesamowite zwroty akcji, nieprzewidywalne wydarzenia, silne powiązania wcześniej niezrozumiałych faktów. Świetne zakończenie, w życiu bym się takiego nie spodziewał. Po przeczytaniu wielu książek z tego gatunku myślałem, że już mnie nic nie zaskoczy ale ta książka udowodniła, że się myliłem.