Gandziolatki. Wizyta u wiedźmy

W książce znajdziecie dwie powieści: Gandziolatki oraz Wizyta u wiedźmy .

krasnylud | 2017-09-25
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 23 sierpnia 2017

Jak tu ocenić tę książkę? Dwie strasznie różne i nierówne książki?
Zaczęłam od Gandziolatków i choć czasem nie rozumiałam, było mrocznie, humor bywał wymuszony i zakończenie jest niespodziewane, to bardzo mi się spodobała. Bawiła mnie i to bardzo, była absurdalna, zabawna, mroczna i zakończenie jest niespodziewane :).
Wizyta u wiedźmy niestety wypada blado w tym porównaniu, jako nieśmieszna, niebędąca jazdą bez trzymanki tylko czystym chaosem. Pod koniec się poprawia (i daje do zrozumienia, dlaczego te dwie książki są wydrukowane razem), ale nie nadrabia strat.
Koncepcja dwóch książek naraz, wydrukowanych po swoich przeciwnych stronach jest świetna i skłoniła mnie do pożyczenia jej

Shani | 2016-10-20
Na półkach: Przeczytane, Wyzwanie 2016
Przeczytana: 02 października 2016

Gandzialotki to opowieść o matce samotnie wychowującej dwójkę dzieci. Nie jest to jednak zwyczajna matka (bo czy ktoś nazwałby normalną osobę, która hoduje w komodzie demona?), dzieci również zwyczajne nie są (chociaż jakby się przypatrzeć dzisiejszym nastolatkom... ), a samej historii do normalności bardzo daleko. Wszystko w tej książce jest oryginalne, a lekki styl autorki sprawia, że powieść najchętniej czyta się od pierwszej do ostatniej strony bez przerwy.

Zwariowana opowieść, niesamowite zdarzenia trochę psychodeli - niesamowity mix wszystkiego opowiadziany z dużym dystansem.

mlodybuddyn | 2018-03-17
Piotr Rosiek | 2018-03-06