Sendilkelm

Wydawnictwo: Pracownia Słów
83-89127-07-5
bogowie, fantasy, przygoda, intryga
corrum

Wejrzyjcie w najskrytsze marzenia ludzi,
a poznacie ich bogów.
Przypatrzcie się ludzkiej mądrości,
a poznacie boski dowcip.
Spójrzcie na magów, a nic nie zrozumiecie.

Mistrz Karcen

źródło opisu: Pracownia Słów, 2003

źródło okładki: zdjęcie autorskie

chiyome | 2013-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2013

Panie i Panowie to jest niezwyciężony Król Polskiej Fantastyki.

daruje sobie teksty typu: "każdy musi ją przeczytać", czy też "każdy znajdzie coś dla siebie". oklepane to i stare. Zwierzchowski przenosi nas w świat na inną planetę. jak się okazało istniejącej równolegle do naszego. może to inny wymiar? może planeta znajdująca się tak daleko, że najmędrsze umysły nie są w stanie tego pojąć? książka jest portal do świata pełnego magii, rywalizujących Bogów z tego i innego świata, czarii i pączkującej techniki. w środku tego znajduje się esencja tego świata: mężny wojownik z Atrim, barbarzyńca o pięknym imieniu Bisenna, niespełniony mag o niewielkiej wiedzy, niemal umarły Bóg, służąca, pasażer na gapę w postaci irytującego kamienia (o ile coś co uratowało życie może być irytujące) oraz magiczne oczy - zwiadowcy.
misja, której się podejmują nawet dla nich jest niejasna. skoro największy mag na znanym świecie mówi, że to konieczność... to idą. ale to nie koniec "barwnych postaci":...

Jarmo | 2015-05-22

Bardzo duże zaskoczenie! Mało popularna pozycja, a w mojej opinii na głowę bije wiekszośc polskiego "mainstreamu" jeżeli chodzi o fantastykę.
Początkowo rzeczywiście zalatuje Pratchettem, ale im dalej w książkę tym jest lepiej i ciekawiej. Z całego serca mogę polecić tę pozycję.

Zyrg | 2012-10-01
Na półkach: Przeczytane, Nie posiadam
Przeczytana: październik 2006

Gniot. No po prostu gniot. Silenie się na Pratchetta i jemu podobnych zakończone całkowitą porażką. Rzadko nie kończę książek, ale tutaj poległem kilkadziesiąt stron przed końcem. Omijać!

eR_ | 2013-09-09

Fasolowe ludziki rządzą!
I podróże,które wymuszają na Was nieznośni czrodzieje ..

Gabriel | 2012-09-09

Z niewiadomych mi powodów bardzo niedoceniana książka. Oryginalny pomysł i ciekawa fabuła. Lekturę ta czyta się bardzo przyjemnie i jeśli chodzi o mnie, to czytając, zatraciłem się w tym dziwnym i magicznym świecie całym sobą. Osobiście polecam.

Tomasz Świątkiewicz | 2016-11-23
Golem | 2016-11-21