Bramy zła

Tłumaczenie: Karol Kurowski
Cykl: Guillem de Montclar (tom 4)
Wydawnictwo: Muza
Las puertas del mal
Izabela

• czwarta i ostatnia część cyklu, którego protagonistą jest szpieg zakonu templariuszy, Guillem de Montclar • średniowieczne tajemnice krzyżowców, spiski i siły nadprzyrodzone • klasyczna intryga historyczna Rok 1276. Guillem de Montclar, kawaler zakonu templariuszy, opuszcza Sycylię, by udać się na rekonwalescencję. Po dotarciu do Gerony wplątuje się w dochodzenie, którego przedmiotem jest...

• średniowieczne tajemnice krzyżowców, spiski i siły nadprzyrodzone
• klasyczna intryga historyczna

Rok 1276. Guillem de Montclar, kawaler zakonu templariuszy, opuszcza Sycylię, by udać się na rekonwalescencję. Po dotarciu do Gerony wplątuje się w dochodzenie, którego przedmiotem jest seria dziwnych i okrutnych morderstw. Wszystko wskazuje na to, że są one dziełem wyrafinowanego zabójcy. Przy ciałach nieludzko zamęczonych ofiar sprawca zostawia pergaminy z fragmentami, które pochodzą z tajemniczego manuskryptu zatytułowanego "Bestiariusz jednorożca".

źródło opisu: [Muza, 2009]

Bogusia | 2016-09-02