Krew niewinnych

Tłumaczenie: Magdalena Płachta
Wydawnictwo: Albatros
La sangre de los inocentes
Pistacia

Muzułmański fundamentalista, jezuita specjalizujący się w herezjach i młoda nieustraszona agentka służb antyterrorystycznych... Troje bohaterów Krwi niewinnych - mrocznej opowieści o zdradzie i zemście, której akcja rozgrywa się w Jerozolimie, Rzymie i Istambule na przestrzeni siedmiu stuleci: od XII wieku po czasy współczesne.

[opis wydawcy]

BagatElka | 2015-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2015

Czytanie "Krwi niewinnych" to jedna,wielką mordęga!
Lubię książki historyczno-przygodowe i sporo ich już czytałam oraz posiadam wiele o podobnej tematyce.
Niestety pani Julia Navarro nie dołączy do grona moich ulubionych.
Jak czytamy na okładce : "Autorka kilku książek komentujących aktualną sytuację polityczną w kraju"
I to zdecydowanie odbija się na stylu pani Navarro,zdecydowanie niekorzystnie.
Fabuła pozbawiona akcji,rozwleczone sceny,które są pełne powtórzeń - to wszystko irytuje,nuży i zniechęca.
Odkładałam czytanie,przerywałam,czytałam inne książki i z rozpaczą zmuszałam się do brnięcia dalej.
Autorka ma jakieś chore upodobanie do pewnych słów i wkłada je w usta postaci,niezależnie od czasów w jakich żyli. Wychodzi dziwaczny konglomerat,który jest całkowicie niestrawny.
Powtórzenia sprawiają,że książka jest obszerna ale to w tym wypadku wada a nie zaleta.Ta sama rozmowa ,na przestrzeni kilku kartek,jest prowadzona przy udziale innych osób ale dotyczy tego samego zdarzenia...

Anika | 2013-03-13
Przeczytana: 05 marca 2013

Powieść wyraźnie potępiająca fanatyzm w każdej postaci i pokazująca do czego może on doprowadzić. Książkę czyta się całkiem przyjemnie, chociaż akcja rozwija się i toczy raczej powoli. Ciekawy jest moim zdaniem opis sytuacji w Berlinie w przededniu wybuchu drugiej wojny światowej.

Krzysiek | 2013-10-22

Książka, którą postawiłbym na jednej półce z dziełami Browna, w których głównym bohaterem jest Robert Langodon, specjalista od symboli...
Dlatego pewnie tak się ją czyta...fabuła intryguje i ciekawi od samego początku...!!!

gwiazdka | 2013-05-18
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 18 maja 2013

Książka składa się z trzech części, niby ze sobą powiązanych, chociaż jednocześnie dość odrębnych. Pierwsza część to relacja brata Juliana, który jako członek inkwizycji musiał przyglądać się śmierci wielu niewinnych ludzi, wśród których byli także jego bliscy. Był więc człowiekiem rozdartym wewnętrznie, który potępiał szerzenie wiary przemocą.
Druga część to lata trzydzieste XX wieku, potem okres wojny i budowy państwa Żydowskiego. Historia Ferdynanda i jego rodziny. Ferdynand, z zawodu historyk, ma za zadanie potwierdzić autentyczność przekazu brata Juliana. Jednocześnie jest świadkiem i ofiarą narastającej fali nazizmu i nienawiści do drugiego człowieka.
I część trzecia, której akcja rozgrywa się współcześnie. I po raz trzeci nienawiść zastępuje religię i światopogląd. Tym razem głównymi bohaterami jest organizacja muzułmańskich fanatyków. Nawiązaniem do poprzednich części jest znowu, tym razem na marginesie pojawiająca się relacja brata Juliana oraz Raymond- bohater...

weyra | 2012-09-10
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 10 września 2012

Zdecydowanie podobała mi się ta książka, zarówno forma jak i styl w jakim została napisana. Głównym tematem jest nietolerancja religijna, fanatyzm sięgających czasów Katarów i Templariuszy, prześladowania Żydów niemieckich i francuskich przed i w czasie II wojny światowej, walk religijnych Palestyńczyków i Żydów. Mówi również o fanatykach muzułmańskich, o ich świętej wojnie przeciwko chrześcijanom, samobójczych atakach terrorystycznych, honorowych morderstwach w rodzinach. W książce pokazano nie tylko fanatyków religijnych ale również pozytywne postaci wyznające tą sama co oni religię ale postępujące w zgoła odmienny sposób.
Poznajemy całą plejadę bohaterów, ich myśli i rozważania o słuszności ich postępowania. Z przekonaniami niektórych można dyskutować, z innymi utożsamić a jeszcze innych mogą wydać się nam wręcz odrażające i zatrważające - szczególnie dotyczące bohaterów żyjących w XXI w.
Książkę tę trudno jest odłożyć na bok i czyta się ją dopóty dopóki oczy same się nie...

Lena | 2012-07-23

Z pewnością godna polecenia. Nieprzewidywalna, ciekawa i wciągająca. Brak konkretnego zakończenia pozwala puścić wodze fantazji nawet po jej przeczytaniu. Chciałabym zobaczyć film na jej podstawie.

Aleksandra | 2015-05-30
Przeczytana: 2014 rok

Książka niezwykle interesująca, której akcja rozgrywa się w trzech płaszczyznach.

Brian | 2013-11-13

Sięgając po tą książke oczekiwałem czegoś zupełnie innego. Na samym początku sądziłem że będzie to kolejna opowieść w stylu "Kodu Leonarda da Vinci". Początkowe wątki : historia katarów oraz poszukiwanie świętego Graala tylko utwierdziły mnie w tym przekonaniu. Jednak z biegiem czasu okazało się że książka podejmuje zupełnie inny temat. W ostatecznym rozrachunku okazało się to jednak pozytywnym zaskoczeniem bo jest to po prostu świetna książka która ukazuje czym tak naprawdę jest nienawiść i do czego prowadzi.
Nienawiść ukazana jest w tej książce na przestrzeni wieków, od średniowiecza poprzez tragiczne czasy II wojny światowej aż po współczesność. Czytając tą książke człowiek uświadamia sobie do czego mogą doprowadzić : fanatyzm reigijny, uprzedzenia, nienawiść na tle rasowym.
Dla mnie to kolejna książka z serii tych które zostawiają po sobie ślad w świadomości czytelnika. Osobiście uważam że to najlepsza powieść Julii Navarro. Gorąco polecam.

Krzysiek88 | 2016-10-04

Okropnie słaba książka.W połowie nadal nie wiedziałem o czym to jest i się dziwie,że ma aż około 600 stron.

jagusia | 2014-06-20
Na półkach: 2014, Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: czerwiec 2014

to moje drugie spotkanie z Julią Navarro i niestety troszkę rozczarowujące. Temat ciekawy ale wykonanie już trochę mniej. Książka spokojnie mogłaby być krótsza o 1/4, niepotrzebne opisy i dialogi. Przyznam, że początek i koniec przeczytałam piorunująco ale wszystko co pomiędzy strasznie się dłużyło. Raczej nie jest to pozycja na mojej półce do której będę wracać.