Labirynt węża

Tłumaczenie: Barbara Jaroszuk
Cykl: Guillem de Montclar (tom 2)
Wydawnictwo: Muza
El laberinto de la serpiente
Masot
Marcin

1271. Guillem de Montclar wraca do Katalonii. Otrzymuje od przełożonych kolejne zadanie: ma sprawdzić, co się stało z Rogerem de Lot, bardziej znanym jako Serpentarius, członkiem zakonu templariuszy i budowniczym, który sto lat wcześniej przepadł bez śladu. Wiadomo o nim, że wstawał o świcie i kładł się na spoczynek o zmierzchu, nie wiadomo natomiast, co robił w ciągu dnia. Podczas gdy...

Podczas gdy Guillem zbiera informacje, w pobliskim Fonstanta ginie najpierw mała dziewczynka, a następnie pewien szlachcic. Seria zabójstw czeka na wyjaśnienie. Kluczem do mrocznej zagadki okaże się należący niegdyś do Serpentariusa metalowy krążek.

"Labirynt węża" to druga część poświęconej templariuszom tetralogii z Guillemem de Montclar w roli głównej.

źródło opisu: [Muza SA, 2007]

Sięgnąłem po tą książkę w przekonaniu, że jest ciekawa, ma interesującą okładkę, choć nie powinno się oceniać książki po takich detalach.
Zastanawiające jest, że wąż ma chropowatą powierzchnię. Czy ma to odciągnąć uwagę od słabości treści? Jak na razie tak jest i rozważam czy to się zmieni. Faktycznie klimat średniowiecznych klasztorów, zmagań świata chrześcijańskiego z muzułmańskim ma w sobie swoistą atrakcyjność. Jednak to nie świadczy o tym, że książkę czyta się tak dobrze, jak się zapowiada. Mam problemy z tą fabułą jest za bardzo przewidywalna, za nużąco. Wcale nie mam ochoty dowiedzieć się co jest na następnej stronie.

Serpentarius, którego komnatę otworzono po prawie wieku od chwili, gdy był gościem u braci templariuszy. Na nowo odżywa o nim legenda. Kamień zamykający źródło do wody świętej Iscli spływa krwią niewinnego dziewczęcia. Wszystko nie idzie tak jak powinno wyglądać. Ludzie coraz bardziej przerażeni wzywają "świętego męża" Zenóna, który z kolei jest...

MMMM | 2011-02-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 11 lutego 2011

Hmm...cóż by rzec o tej książce? Kupiłam ją na wyprzedaży ( UWAGA za 5zł,mimo ceny początkowej ponad 30zł) i muszę powiedzieć, że miło się zaskoczyłam ;) Książka przyjemna, przenosi nas do kompletnie innej rzeczywistości pełnej zagadek i osobliwego klimatu, któremy sprzyja fakt, że ponad 3/4 akcji dzieje się w zakonach/klasztorach. Gdyby nie wyżej wspomniana wyprzedaż, nie sięgnełabym po ten tytuł, bo zwyczajnie nie znałam tej autorki, zaś po przeczytaniu aktualnie zaczynam polować na I część ( L.W jest II z tego co zauważyłam), zaten suma sumarum, książkę polecam ^^

Richard | 2012-07-31

Lepsza od pierwszej części, ale wciąż miałam wrażenie, że momentami jest trochę nudnawa i, tak samo jak poprzednio, często miałam problem ze zrozumieniem, o co u licha chodzi autorce. Mimo wszystko "Labirynt węża" jest ciekawą, a po jakimś czasie także bardzo wciągajacą książką. Można przeczytać.

evi | 2011-06-26
Przeczytana: luty 2011

Uwielbiam powieści, których akcja toczy się w czasach dziś już zamierzchłych (do tych zaliczam średniowiecze), dlatego też na samym początku książka ta miała ode mnie plusa. Zanurzywszy się w historię mistrza Serpentariusa, nie zawiodłam się. Książka wciągająca, szybko się ją czyta, momentami zaskakująca, a czytelnik nie może się oderwać od lektury. Jestem zadowolona z faktu, że trafiłam na tę książkę i miałam okazję ją przeczytać.

cholerka | 2011-10-30
Przeczytana: 19 października 2011

Cały cykl przygód rycerzy zakonu Templariuszy bardzo przyjemnie się czyta. Można się pośmiać, popłakać i zadumać nad życiem, jego kruchością i pięknem zarazem:) Polecam gorąco .

Morgana1976 | 2013-02-05

luty 2013