Złoty klucz

Tłumaczenie: Karol Kurowski
Cykl: Guillem de Montclar (tom 3)
Wydawnictwo: Muza
La llave de oro

Pasjonująca, pełna napięcia powieść przygodowa, rozgrywająca się w czasach templariuszy. Szpieg zakonu powraca, tym razem ma odnaleźć Złoty klucz - święty tekst katarów. Trzecia część przygód Guillema de Montclara, po "Cieniu templariusza" i "Labiryncie węża". Jest rok 1272. Guillem de Montclar na zlecenie zakonu ma znaleźć świętą księgę katarów, którą interesuje się również Inkwizycja....

Jest rok 1272. Guillem de Montclar na zlecenie zakonu ma znaleźć świętą księgę katarów, którą interesuje się również Inkwizycja. Ostatnim właścicielem "Złotego klucza" był Adalbert de Gaussac. Jego córka Adalais oraz ekstrawagancki handlarz Orset towarzyszą głównemu bohaterowi w tych poszukiwaniach. Do akcji wkracza także sam Adalbert, który pała żądzą zemsty. Jakie motywy nim kierują? Jakie tajemnice kryje pożądany przez wszystkich manuskrypt i czy uda się je zgłębić?

źródło opisu: [Muza SA, 2008]

Bogusia | 2016-09-02