Wyspy szaleństwa

The Isles of Unwisdom
83-89700-08-5
historyczna
Moriana

"Wyspy szaleństwa" to barwna powieść historyczna Roberta Graves'a ukazująca ekspansję Hiszpanów na nie zbadane dotąd obszary Oceanu Spokojnego. Zacięta rywalizacja Hiszpanii i Anglii o dominację na morzach, doprowadziła do odkrycia wielu wysp na Morzach Południowych i zbliżyła żeglarzy hiszpańskich do brzegów Australii. Porywająco napisana powieść ukazuje początek tego podboju, odkrycie...

Porywająco napisana powieść ukazuje początek tego podboju, odkrycie tytułowych Wysp Szaleństwa, czyli Wysp Salomona i jego konsekwencje. Wartka narracja i bogata galeria błyskotliwie opisanych postaci sprawiają, że lektura tej powieści jest wielką przyjemnością dla czytelników.

| 2015-04-18
Przeczytana: 13 kwietnia 2015