Klasa pani Czajki

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Ag2S

Małgosia, Kamila, Maciek, Kaśka, Michał, Kinga rozpoczynają naukę w gimnazjum. Trafiają do klasy Barbary Czajki, surowej, ale sprawiedliwej polonistki. Jej uczniów różni wiele – zainteresowania, stan majątkowy, uroda, charakter i temperament. Będą musieli jednak znaleźć wspólny język, aby przetrwać trzy najbliższe lata… Napisana wartkim, współczesnym językiem powieść o szkolnej codzienności i...

Napisana wartkim, współczesnym językiem powieść o szkolnej codzienności i problemach każdego nastolatka: rodzących się pasjach, pierwszych zauroczeniach, walce z kompleksami i odrzuceniem, klasowych intrygach, miłosnych wyborach, przyjaźniach wystawianych na próbę.
Pierwsze wydanie "Klasy pani Czajki" w wersji drukowanej rozeszło się w nakładzie ponad 30 tysięcy egzemplarzy i znalazło się na liście bestsellerów "Wprost" jako jedyna pozycja dla młodzieży polskiego autora.

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/

Amandine | 2019-07-28
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 25 lipca 2019

Trochę kiepski początek serii.
Bardzo infantylna, ale i o uczniach gimnazjum... :D
Czytam właśnie drugą część i styl autorki bardzo się poprawił.
Pomimo wad wciąga.

Sosnowaigielka | 2019-01-06

Kto dorastał w czasach powołania do życia gimnazjum, pierwszych komputerów w domach i komórek wielkości cegieł- ten zrozumie. Kto nie- powinien poznać tamte czasy. Co do problemów młodości- te się nie zmieniają.

Kawazliterami | 2018-12-26
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci, 2018
Przeczytana: 26 grudnia 2018

Książka już mocno nieaktualna ze względu na technologię. Uczucia chyba zostają te same. Ja mam do tej książki sentyment, bo czytywałam ją w "Victorze Gimnazjaliście" kiedy sama byłam w gimnazjum (ble!)

Dars123 | 2018-10-16

Książka z humorem. Ciekawi bohaterzy. Książkę bardzo szybko się czyta.

Adam | 2018-08-06
Przeczytana: 06 czerwca 2017

"Klasa pani Czajki" napisana została przystępnym językiem, co sprawia, że książkę tę czyta się z prawdziwą przyjemnością. Niesamowicie wciągnęły mnie takie elementy świata przedstawionego, jak: fabuła powieści, narracja oraz sylwetki głównych bohaterów. Jednakże, moją ulubioną postacią z tej powieści jest wychowawczyni - Barbara Czajka. Życiowe rady udzielane uczniom, podejście do życia oraz mądrość, jaką kieruje się ta nauczycielka - wszystko to sprawia, że pani Barbara to moja ulubiona postać w tej książce.

Natalia Herok | 2018-01-14

Super książka szybko się czyta polecam.

Natka133 | 2017-10-13

Najlepsza książka na mojej półce.

Graczkaktóragra | 2017-09-02
Przeczytana: 02 września 2017

Przyjemny zbiór opowiadań dla raczej młodszej młodzieży. Opowiada we wciągający sposób o drobnych, acz ważnych problemach - przyjaźni, odkrywaniu własnej tożsamości, zdradzie i pierwszych miłościach. Polecam rodzicom, którzy szukają dla swojej 12-letniej pociechy jakiejś wartościowej książki, która jednocześnie jej się spodoba.

Bardzo ciekawa książka opowiadająca o życiu gimnazjalistów. Autorka porusza wiele wątków, które ubarwiają książkę. Czytając nie można się nudzić!
Jest też druga część "Loteria", która jest kontynuacją "Klasy Pani Czajki" i zwiera przygody tych samych bohaterów tylko, że są oni już w liceum.
Nieśmiała Małgosia, Kamila- córka bogatych rodziców oraz przyjaciółka Małgosi, prymuska Kinga, pasjonat gier Maciek, rozrabiaka Michał trafiają do klasy polonistki Barbary Czajki. Różne sytuacje przybliżają, ale i oddalają niektórych od siebie.
Nie zniechęcaj się początkiem, który niestety oparty jest na kłótniach, ale później akcja się rozkręca!

Justyna | 2017-07-04
Przeczytana: 27 grudnia 2016

Jest to książka po którą sięgłam już dwukrotnie. Po raz pierwszy mając 14 lat i niedawno gdy miałam przerwę międzysemestralną podczas świąt Bożego Narodzenia. Poznajemy tutaj kilku bohaterów- Małgosię, Michała, Kingę, Kamila, Maćka i Kaśkę. Są oni uczniami gimnazjum. Ich wychowawczynią zostaje tytułowa pani Barbara Czajka- polonistka. Bohaterów często różnią: stan majątkowy, zainteresowania czy charakter. Ja akurat zakupiłam nowe wydanie książki z roku 2016. Widać tutaj prawdziwe i codzienne życie współczesnej młodzieży. Pierwsze miłości, zauroczenia, konflikty klasowe , które często należy rozwiązywać. To właśnie codzienność klasowa w szkole. Książka pisana jest łatwym i przystępnym językiem, dzięki czemu przyjemnie się ją czyta. Dużą zaletą jest wielowątkowość. Poznajemy dzięki temu z osobna każdego z bohaterów. Czasem można zauważyć iż wszystkie napisane przez panią Piekarską rozdziały miały przynieść jakiś morał czy przesłanie. Co ciekawe, uczniowie w książce nie używają...