Po co mi chłopak?

Cykl: Dzienniki Ani Szuch (tom 3)
Wydawnictwo: Akapit Press

Znana z "Trzynastki na karku" Ania Szuch wraca z wakacji. Nie może się doczekać spotkania z przyjaciółkami i dostępu do internetowych gier fabularnych, które wciągnęły ją bez reszty. Niestety, przyjaciółki nie rozumieją tej pasji, a Ania nie może zrozumieć ich nowych zainteresowań. "Paula chce mieć chłopaka i nie spocznie, póki takowego nie znajdzie. Liliana czeka na Tego Jedynego, snując...

"Paula chce mieć chłopaka i nie spocznie, póki takowego nie znajdzie. Liliana czeka na Tego Jedynego, snując fantazje nie z tej epoki. Blondi twierdzi, że ona też czeka na Tego Jedynego (ale innego niż Liliana), bo zwyczajni chłopcy już jej bokiem wyszli, ale specjalnie się od nich nie opędza. Nika na wakacjach zakochała się w Jarku i dostała od tego małpiego rozumu, co z czasem jej nie przechodzi, tylko się pogłębia. Nawet Kornelia, najbardziej wyrafinowana istota, jaką znam, zachowuje się kretyńsko, bo Jemioł Deformator rozstał się z Fryderyką Petronelą i teraz hasa luzem, jednakże nie zwracając większej uwagi na Kornelię. Nie mogę tego pojąć. Jak normalne, a nawet ponad normę bystre i myślące dziewczyny mogą pogłupieć z tak błahego powodu jak chłopaki?!"

źródło opisu: [Akapit-Press, 2009]

Jolantino | 2011-09-21
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 20 września 2011

Wyjątkowo mi się nie podobała. Nie jestem zbyt krytyczna wobec książek, a to nie świadczy o niej najlepiej. Jestem w wieku tych dziewczyn. Ich rozumki są przerażająco malutkie... Nie jestem jakoś wybitnie wykształcona. Jestem zwyczajna. Moje otoczenie też nie jest jakieś elitarne. A mimo to przy nich, niektórzy swobodnie kfalifikują się na stanowisko geniusza.
Kwestia rodziców. Już wcześniej mnie denerwowało to, że są takimi tyranami. Miejscowo- O.K. Ale tutaj to jest stanowczo przesadzone! Dzieci są najgorszym, co ich w życiu spotkało.
Rodzice od zawsze narzekają przy znajomych na swoje pociechy, ci natomiast sprzeciwiają się tej opinii, z kolei rewanżując się wymienieniem wszystkich wad swojego dziecka. Ale tu główna bohaterka nie ma szans w tym starciu.
Książka chyba miała nam pokazać pierwszą miłość. Jak nastolatkowie ją przeżywają. Jak twoi rówieśnicy ją przeżywają. Jak czujesz się odosobniony/a, bo ty jej nie przeżywasz.
Mimo wszystko przeczytam tę serię do końca. Są...

Kanakuji | 2014-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2014

Ciekawa książka. Lekko i przyjemnie się ją czyta pomijając jednak fakt, że rodzice są łagodnie mówiąc dziwni. No bo jaki rodzic podczas rozmów z bliskimi, chwali się tym jaka to jego córka jest beznadziejna. Po prostu kiedy czytałam, niektóre fragmenty to myślałam sobie "to po co zapragnęłaś mieć dziecko, a potem jeszcze 2?!" I tym podobne, jednak mimo wszystko lekko przywiązałam się do tej serii i losach bohaterów jak i ich samych. Dlatego, jeśli ktoś da radę przetrzymać małe wkurzające rzeczy to serdecznie polecam.
Kanakuji :)

Angelika | 2011-09-03
Na półkach: Przeczytane, 2010-2013
Przeczytana: 12 października 2010

Całkiem fajna książka. Polecam

Kolejna książka pani Majgier, która oczywiście mi się podobała. Autorka ma bardzo fajny styl pisania i bardzo życiowe książki. Dziewczyny z życia wzięte. Przyjaciółki które się od siebie różnią. Jedna to szalona artystka, druga atrakcyjna blondynka, która ma powodzenie u chłopaków, trzecia to dobrze się ucząca dziewczyna, a czwarta to fanka Harry'ego Pottera. Bardzo dobrze mi się ją czytało, szybko i przyjemnie.
Polecam.

Tiger | 2011-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2011

Uwielbiam książki pani Majgier. A pokochałam je dzięki tej serii

Anita | 2011-08-12
Przeczytana: kwiecień 2011

Wydaje mi się, że książka jest dobra chociaż nie polecam tym, którzy nie lubią dziecinnych książek, bo ta poniekąd do nich należy. Chociaż mnie zauroczyła, bo te wszystkie sytuacje były naprawdę bardzo komiczne. Tak naprawdę to książka na jeden wieczór na poprawienie humoru.

Jak dla mnie minusów nie ma. Po mimo dziecinnej fabuły dobrze się czyta i przy okazji poprawia humor. I pomyśleć, że niektóre takie nastolatki naprawdę istnieją. Może nie spotykają się w jakimś dziwnym miejscu, ale jednak.

Książka w sam raz dla tych, którzy chcą poznać jak wygląda życie nastolatek w sposób komiczny i zabawny. Oraz jakie pomysły przychodzą w tym wieku do głowy.

Eww | 2012-10-15
Przeczytana: 15 października 2012

Pewnie jakieś sześć lat temu bym się zachwycała tą książką... Jednak teraz, zachowując zimną krew stwierdzam, że nawet ja byłam bardziej rozwinięta niż bohaterki. Czytadło jakich mnóstwo, idealny powód, żeby zakopać się w łóżku i się nie uczyć.

Kupmleko | 2015-04-07

Cóż.... książka jest w miarę fajna,pisana jakby pamiętnikiem. Osobiście czytałam lepsze książki,jednak czytałam też gorsze.

martad | 2015-07-04
Przeczytana: czerwiec 2015

Całkiem fajna książka. Bardzo lubię takie pamiętniki :)

Młodzież czyta

Ponoć dzisiejsza młodzież nie czyta książek. To teza, której codziennie zaprzeczają nasi użytkownicy, dodając kolejne opinie o przeczytanych książkach do serwisu. Zapytaliśmy troje przedstawicieli młodego pokolenia o ich literackie wybory, skąd wzięła się u nich pasja do czytania i czy cieszą się, że wracają do szkoły.