Portret z kulą w szczęce i inne historie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "POLSKA LITERATURA WSPÓŁCZESNA". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Polityka
literatura faktu
kobiecina

W dwudziestu wybranych z różnych tomów reportażach Hanna Krall opowiada o losach Polaków, Żydów i Niemców. Jest to zawsze los pojedynczy człowieka - jak pisał Ryszard Kapuściński - "uwikłanego w okrucieństwa historii, schwytanego w jej miażdżące mechanizmy, upodlanego i unicestwianego przez nią... Dzięki przyjściu człowieczej, ludzkiej perspektywy pisarstwo Hanny Krall tematycznie tak bardzo zanurzone w przeszłości, poświęcone zmaganiom pamięci z zapomnieniem, jest całe obrócone w przyszłość, skierowane do młodych pokoleń, do tych, którzy przychodzą".

źródło opisu: Polityka, 2008

źródło okładki: zdjęcie autorskie