Preria

Tłumaczenie: Bożenna Stokłosa
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Da Capo
Brides of prairie gold
83-7157-320-0
romans
ilowena

Czego tu nie ma! Jest przeprawa prez całą Amerykę, a więc przygody, dzikie żywioły i inne niebezpieczeństwa. Są silne kobiety, z których każda ma swoją tajemnicę; jest wśród nich zubożała panna młoda z dobrego domu, optymistka i kobieta upadła. Wraz z konwojem whisky i amunicji jadą do Oregonu, by tam poślubić mężczyzn, których nie znają. Jest jeszcze miłość, i to zakazana, więc tym...

Czego tu nie ma!

Jest jeszcze miłość, i to zakazana, więc tym bardziej namiętna.

Stokrotka | 2015-12-18
Na półkach: Romans, Przeczytane
Przeczytana: 17 grudnia 2015

"Preria" Maggie Osborne to książka opisująca półroczną wędrówkę dwunastu kobiet do Clampet Falls w Oregonie. Na każdą z nich czeka tzw. „listowny narzeczony”, który opłacił podróż swej wybranki. Tylko jedna z nich zna swego przyszłego męża, pozostałe liczą na to, że w nowym miejscu rozpoczną inne, lepsze życie. Każda z kobiet ma swoją odrębną historię, marzenia, plany, oczekiwania i oczywiście – skrywane tajemnice. Panny i młode wdowy eskortowane są przez kapitana Cody’ego Snowa i Webba Coate’a, w którym płynie indiańska krew. Są też inni mężczyźni, którzy pełnią różne funkcje podczas przeprawy karawany przez prerię i góry, ale autorka nie poświęciła im zbyt wielkiej uwagi, koncentrując się na dwóch najciekawszych przedstawicielach.
Dużym plusem jest wartka akcja, ciekawe, barwne opisy i różnorodność bohaterów. Autorka postawiła na indywidualizację. Każda z bohaterek to zupełnie inny typ kobiety. Długie miesiące wspólnej podróży zmienią ich stosunek do świata, do małżeństwa i do...

isabelle142 | 2014-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2014

Ojej, co za książka!
Czegoś tak wspaniałego zupełnie się nie spodziewałam.
Tuzin nietuzinkowych bohaterek ;) podbił moje serce od pierwszej strony.
Rzadko kiedy czytając książkę przeżywam tyle emocji, tak skrajnych i tak silnych, że nie opuszczają mnie nawet po zakończeniu lektury, a myśl o tym, że nieuchronnie zbliżam się do końca, doprowadza mnie do rozpaczy i fizycznego wręcz bólu. Tak się zżyłam z tymi kobietami, iż mam wrażenie, że znam je całe życie, a nie od zaledwie czterech dni. Ile tu zawirowań i perypetii, ile nieoczekiwanych zwrotów akcji i zagadek, ile pomieszanych gatunków literackich, ile ludzkich charakterów! Jestem absolutnie urzeczona.
Nie zmienia to faktu, że do dwóch rzeczy po prostu muszę się przyczepić.
Po pierwsze, autorka nieustannie stosuje te same zwroty, co przy którymś z kolei powtórzeniu przyprawia co najmniej o irytację, a zwłaszcza to jej 'zmysłowe pożądanie', uchhh! Ale to jeszcze dałoby się znieść.
Bo już drugi błąd jest niewybaczalny. No...

Annika | 2016-11-22
Na półkach: Romans, 2016, Przeczytane
Przeczytana: 22 listopada 2016

Kilka kobiet udaje się w trudną podróż przez kontynent, by u celu swej podróży wyjść za mąż za nieznajomych, gdyż ich sytuacja życiowa nie pozostawiła im innego wyboru. Jednak w trakcie długiej podróży, niektóre zapomną o czekających na nie przyszłych mężach i dadzą się porwać uczuciu do eskortujących je mężczyzn.
Romans dość banalny, ale autorka ciekawie przedstawiła sytuację kobiet na Dzikim Zachodzie, trudy podróży przez dziki kraj oraz kompromisy, na które kobiety musiały się godzić chcąc godnie żyć.

Mollinka_90 | 2016-07-09
Przeczytana: 2014 rok