Północ

I Do, I Do, I do
83-7157-459-2
romans
Wanda

Subtelna i delikatna jak mimoza Juliette March jest bogatą dziedziczką, damą w każdym calu, dla której najważniejsza jest etykieta. Clara Klaus to pełna życia właścicielka zajazdu, wesoła, zaradna i energiczna, bynajmniej nieprzejmująca się konwenansami. Zoe Wilder, piękna dziewczyna z górniczej osady, marzy tylko o jednym: o wyrwaniu się ze swojego środowiska. Na pierwszy rzut oka te trzy kobiety nie mają ze sobą nic wspólnego. A jednak... okazuje się, że mają wspólnego męża, który przepadł bez śladu. Nienawidząc się nawzajem trzy panie wyruszają na Alaskę, by dopaść zdradliwego łajdaka.

Stokrotka | 2016-03-21
Na półkach: Romans, Przeczytane
Przeczytana: 20 marca 2016

„Północ” Maggie Osborne to romans historyczny, którego akcja toczy się pod koniec XIX wieku w Kalifornii, Oregonie i na Alasce. Trzy kobiety (o różnym wyglądzie, temperamencie i statusie społecznym) odkrywają, że są żonami tego samego mężczyzny. Czynią to kilka tygodni lub miesięcy po tym, jak bigamista ulotnił się z elegancko wyłudzonymi pieniędzmi. Postanawiają go odszukać, każda z innego powodu.
Pomysł na fabułę był ciekawy, a trudy przedzierania się przez zamarzniętą Alaskę – barwnie opisane. Niestety, gdzieś tak w połowie książki autorka zaczęła silić się na tony komediowe i pod koniec mamy do czynienia z parodią romansu historycznego i co najmniej toną lukru. Poza tym wszystkie trzy bohaterki w pewnym momencie zaczęły się zachowywać jak kotki w rui, co kłóciło się z temperamentem czy wyznawanymi zasadami przynajmniej niektórych z nich.
Nie skreślam tej powieści. Czyta się ją nieźle, ale niektóre pomysły autorki uważam za chybione.

goja777 | 2014-03-04

Cudowna powieść . Czytałam z zapartym tchem i przeżywałam wszystko równie mocno jak bohaterki ,,Północy,, . Na pewno nie banalna , inna niż wszystkie . Piękna, wzruszająca ... Ja stanowczo Polecam !! :)

Joanna | 2015-03-29
Przeczytana: 29 marca 2015

Zabawna, wciagająca, wywołująca na twarzy uśmiech i działająca pozytywnie na nastrój =]

Kasia W-ka | 2012-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2012

Śnieg, mróz, płacz... śnieg, mróz, płacz i tak do ok 250 strony, gdzie akcja zaczyna się dopiero rozkręcać. Przebrnęłam przez tę książkę ale nie polecę jej nikomu.

wrozka04 | 2013-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2013

Lekka, dobrze się czyta jak wszystkie książki tej autorki.

Katharina | 2016-10-30
emileczka | 2016-08-13