Heather and velvet
Wanda

Ona jest żyjącą na łasce bogatej ciotki, biedną sierotą skazaną na staropanieństwo. On - legendarnym rozbójnikiem ze szkockiego Pogórza, na wspomnienie którego szlachetne damy mdleją - nie wiadomo tylko, czy ze strachu czy z podniecenia. Kiedy Prudence ratuje Sebastianowi życie, nie wie, że naraża się tym na śmiertelne niebezpieczeństwo, nie wie również, że tajemniczy szkocki rozbójnik nie jest zwykłym bandytą. Wie jedno: że nie może przestać o nim myśleć i że spotkanie z nim pozostanie dla niej najjaśniejszym momentem w jej bezsensownej egzystencji.

Mollinka_90 | 2016-09-07
Przeczytana: 07 września 2016

Moją przygodę z czytaniem romansów rozpoczynałam własnie od serii Da Capo. Wszystkie one, niezależnie od autorki, wpisują się w podobny nurt lekkich i przyjemnych historii o niepokonanej sile miłości, która pokona wszystkie przeszkody.

Teresa Medeiros napisała książkę o romansie nieokrzesanego górala ze szkockiego pogranicza Sebastiana Kerra ze skromną dziewczyną Prudence Walker, rezydującą w majątku swojej ciotki. Codzienną nudną egzystencję Prudence zakłóca niespodziewane spotkanie z Sebastianem, wywołującym w dziewczynie od samego początku nieznane jej dotąd emocje. Książka utrzymana jest w dość żartobliwym tonie, nie brak sytuacji i postaci komicznych. Fanki romansów nie będą zawiedzione. Miła i przyjemna lektura na jeden wieczór.

Amoretta | 2015-03-03
Przeczytana: 03 marca 2015

Zupełnie nieapetyczna, a nawet głupia książka, której zakończenia nie zobaczyłam bo ją odrzuciłam. Romans może być zakręcony, podniecający, wyciskający łzy, ale nigdy nudny i naciągany. Piękna rola Prudence, muszę dodać, że tylko jej postać zasługuje na uwagę, pozostali to mydłkowie nie do zniesienia. A już męski bohater to zło konieczne. Ani to mężczyzna, ani to baba. Siedzi tam gdzie mu dobrze. Prudence ratuje mu życie, by potem mówić do niego wuju i patrzeć jak jej ciotka chwali się przystojnym narzeczonym. Jemu też to nie przeszkadza, a nawet cieszy się, że będzie miał pieniądze przyszłej żony i jej bratanicę do uciech. Wciąą tylko schadzki i spacery z Prudence i przyjęcia z narzeczoną. Nie dotrwałam do końca. Nic romantycznego.

Magdalena | 2014-05-10
Przeczytana: 10 maja 2014

Dziwna, to pierwsze słowo, które przychodzi mi do głowy, gdy myślę o tej książce. Autorkę lubię, czytałam już jej książkę, ale ta mi się jakoś nie podobała. Denerwowały mnie najbardziej te urywane wątki. Jakby opadała kurtyna i coś innego się działo. Historia nawet ciekawa, początkowo miałam wrażenie, że już to czytałam, ale druga część spowodowała, że zmieniłam zdanie. Prudence bardzo mi się podobała, Sebastian mniej.
Czy on musiał zaliczać wszystko co spotkał na swojej drodze???
no litości.

Ewa | 2017-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2017

Niektórzy mieli zastrzeżenia zarówno do książki,jak i do bohatera. A mnie się podoba. Tak samo książka,jak też bohater. Nie lubię natomiast bohaterki. Była bardzo irytująca,co zresztą typowe w wielu romansach. Postaci bohaterek jakoś autorkom się nie udają i bardzo drażnią. Tutaj bohaterka drażniła mnie nie tylko swoim zachowaniem,ale i tym w jaki sposób była przedstawiana. Choć to zapewne wina tłumaczki. "Piąstki","usteczka","nóżka","rączki","nosek"...Przepraszam bardzo,ale w ten sposób opisywać można dziecko,lub zwierzątko. Ale nie dorosłą dwudziestoletnią kobietę.
Pomijając jednak ten nieco infantylny język,książkę mogę polecić. Spędziłam przy niej miłe godziny.

Kasia W-ka | 2011-01-20
Przeczytana: 11 listopada 2013

Nic ciekawego...

Kinga | 2014-05-08

Lekka i przyjemna lektura na długie, deszczowe wieczory :)

Anna Biel | 2018-03-29
Przeczytana: 29 marca 2018

Oj męczyłam się strasznie.

Ines | 2018-02-14
Na półkach: 2018, Przeczytane