Złoto

Tłumaczenie: Wojciech Usakiewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Da Capo
Silver lining
837157648X
romans
ilowena

Któż nie marzy o sytuacji, w której może dostać wszystko to, czego najbardziej pragnie? Zwłaszcza jeśli sam nie ma nic. I właśnie w takiej sytuacji znalazła się Low Down, której nie wiodło się w życiu od samego początku. Grupa poszukiwaczy złota, którym ta dzielna, aczkolwiek zupełnie nieatrakcyjna - a przynajmniej takie sprawiająca wrażenie - kobieta uratowała życie podczas epidemii ospy,...

I właśnie w takiej sytuacji znalazła się Low Down, której nie wiodło się w życiu od samego początku. Grupa poszukiwaczy złota, którym ta dzielna, aczkolwiek zupełnie nieatrakcyjna - a przynajmniej takie sprawiająca wrażenie - kobieta uratowała życie podczas epidemii ospy, postanowiła spełnić jej najskrytsze marzenie.

Lecz Low Down nie chce złota, nie chce spędzić paru dni w luksusowym hotelu w Denver, nie chce nawet pianina. Ma tylko jedno marzenie - chce dziecka.

Z tym akurat poszukiwacze złota zupełnie się nie liczyli, ale słowo się rzekło i muszą spełnić jej życznie. Low Down, w której nikt nie widzi kobiety, pragnie dziecka, więc wdzięczni mężczyźni dadzą jej dziecko! Który konkretnie? O tym ma zadecydować naznaczona krzyżykiem szklana kulka.

kaktusowaona71 | 2015-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2015

"Złoto" to piękny i mądry ( jak niewiele innych ) romans, który kolejny raz zabrał mnie na Dziki Zachód. To opowieść o potrzebie miłości, o prawdziwym znaczeniu tego słowa, o zaufaniu i o tym, że żaden człowiek nie jest samotną wyspą.
Żeby odczuć pełnię szczęścia i życia, konieczna jest mu do tego akceptacja i bliskość.
Mimo, że postaci obu głównych bohaterek zostały ( jak to w romansach ) nieco przerysowane i pokazane odrobinkę szablonowo, to w tym przypadku zupełnie nie miało to wpływu na odbiór książki. Napisana jest bardzo łatwym i barwnym językiem, z ujmującą mnie stylistyką, a konstrukcja jest tak przemyślana, że ciężko jest przestać czytać i równie ciężko przestać myśleć o tej pozycji i różnych aspektach życia, które ona przedstawia. Uważam, że jest to rewelacyjna, wzruszająca i pouczająca historia, do której warto jeszcze wielokrotnie wracać.
Polecam

Asia Szarańska | 2013-09-27

Lubię książki, których bohaterki to silne, potrafiące postawić na swoim kobiety. Zdecydowane babeczki, które w razie czego nakopią namolnemu chamowi do tyłka. Takie bohaterki kreuje bardzo często właśnie Maggie Osborne.

Na temat jej książek wiele osób powiedziałoby lekceważąco "romansidła", ale mnie czasami potrzeba takiej lektury i nie wstydzę się tego, że lubię także takie książki. Autorka ma lekkie pióro, historia jest płynna, nie ma męczących opisów: czyta się miło, lekko i przyjemnie. Czasami nie należy wymagać więcej od książki.

Złoto to opowieść o odważnej dziewczynie, która jako jedyna kobieta pozostała w wiosce poszukiwaczy złota, gdy zalęgła się tam epidemia śmiertelnej choroby. Pielęgnowała chorych mężczyzn i wielu uratowała życie. Gdy niebezpieczeństwo zarazy mija, wdzięczni panowie postanawiają się swojej wybawicielce odwdzięczyć... Czego pragnie Low? Czy będzie to pianino, czy wieczór w teatrze? Odważna dziewczyna marzy tylko o jednym i nie wstydzi się o to...

tajemna | 2014-09-09

[Opinia ta, to wyłącznie moje subiektywne odczucia i wnioski w odniesieniu do moich subiektywnych gustów i upodobań ;) Uwaga - spoilery!]

Rzuciłam się na ten tytuł z wielką nadzieją na coś świetnego, a po kilku stronach stwierdziłam, że to będzie fajna książka.
Kiedy przeczytałam jakieś 30% poczułam przygnębienie. I w ogóle nie chciałam czytać tej książki.
Powiedziałam sobie, że po niej muszę koniecznie zaserwować sobie coś, co mnie podniesie na duchu, typu Sekretna miłość Laurensówny.
Dlaczego? Nie znoszę takiego ujęcia sceny łóżkowej, jak to było u Low Dow i Maxa - kiedy robią to mechanicznie, seks jest sprowadzany do czegoś niefajnego i pomimo bliskości między kobietą a mężczyzną nie iskrzy. Lubię też, żeby główny bohater był jedynym seksualnym partnerem bohaterki. Tak wiem, może to idiotyczne, infantylne i szowinistyczne, ale tak lubię no.

Strasznie mnie to zniechęciło do dalszego czytania, ale brnęłam dalej - nie wiem, czy z ciekawości, czy ze zwykłego uporu, czy może z...

Pollyanna | 2014-10-12
Przeczytana: 15 września 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Z Maggie Osborne zaznajomiłam się dzięki "Kowbojkom" które pochłonęłam jednym tchem. Uważam za doskonałe książki opowiadające o kobietach silnych i wytrwałych, opierających się przeciwnościom losu i w dodatku dziejącym się na Dzikim Zachodzie. To właśnie znajdujemy w powieściach M.O. Ponadto Maggie umie okrasić opowiadane historie sporą szczyptą humoru. I tak trafiłam na "Złoto", jej długo poszukiwaną kolejną powieść. I tu przypomnę motto wydawnictwo DaCapo, którego wszystkie bohaterki wydawane przez tę oficynę wybitnych powieści są 'jak jeden mąż' szczególnie niezłomne- ~Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!~ i niech moim uczczeniem tego credo będzie fakt że idąc na obiad do kuchni poszłam tam... z książką. Po prostu ani na chwilę nie mogłam się oderwać od fabuły, ani na sekundę wypuścić jej z rąk. Aczkolwiek za klasyka literatury i niedościgły wzór uważam Alexandre Dumasa nad którego "Hrabiego Monte Christo" nie znajdziesz nic ponad, to zdecydowaną...

Malwa | 2015-05-24
Przeczytana: 23 maja 2015

Uwielbiam tę książkę. Czytałam kilkakrotnie i za każdym razem podoba mi się tak samo. W przeciwieństwie do bohaterek wielu romansów historycznych, Low Down nie jest delikatnym kwiatuszkiem. Jest twardą kobietą, która nie boi się pracy, która zna życie wcale nie od najlepszej strony, a jednak stara się przebrnąć przez nie tak, by nie mieć sobie nic do zarzucenia. Lubię ją za jej charakter i postawę.

Główny bohater, Max, też wzbudza sympatię. Co prawda na początku jego uwielbienie dla kompletnie nieodpowiedniej i niegodnej jego uczuć kobiety jest nieco denerwujące, ale, na szczęście, Max w końcu doznaje olśnienia i zwraca swoją uwagę tam, gdzie powinien. Poza tym mimo niefortunnej sytuacji, w jakiej znalazł się wraz z Low Down, dobrze ją traktuje. Już za samo to należy mu się plus.

Książki Maggie Osborne mają w sobie coś. Nie są cukierkowe, jej bohaterowie nie są idealni, nie mają łatwego życia. Może właśnie dlatego te historie tak dobrze się czyta.

Polecam! I pewnie za jakiś...

wiola1345 | 2016-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2016

Piękno zewnetrzne nie poparte pięknem wewnetrzym jest nic nie warte. Przyjemna ksiazka.

Justyna Bembnista | 2012-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2012