Syn śmieciarza. Autobiografia

Tłumaczenie: Maria Zborowska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Ragman's Son: An Autobiography
83-2071-360-9

Autobiografia Kirk'a Douglasa ojca Michaela Douglasa.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Grażyna | 2013-05-21
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 04 kwietnia 2013

Bardzo dobra, szczera autobiografia, bez upiększeń. Od tej książki rozpoczęłam przygodę z autorem i bardzo wszystkim polecam.

SłabyGracz | 2014-06-02
Na półkach: Film, Przeczytane

Sprawia wrażenie pisane na szybko. Pierwsze lata kariery są opisane bardzo szeroko, a późniejsze okres życia tylko wspominany. Jest tu garść ciekawostek, trochę przemyśleń autora, jednak najlepsze wrażenie robią kulisy ze świata filmu. Naprawdę dobrze jest dowiedzieć się o produkcji filmów, które obejrzymy lub już obejrzeliśmy. Zdecydowanie najbardziej zainteresowały mnie wątki dotyczące "Lotu nad kukułczym gniazdem", który został oparty na mojej chyba ulubionej książce i Stanleya Kubricka, którego obraz z tego filmu nie jest pozytywny.

Osobiście nie oglądałem dotychczas żadnego filmu z Kirkiem Douglasem, ale po przeczytaniu tej książki z pewnością sięgnę po te najważniejsze.

Felzmann | 2013-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2013

Świetna autobiografia. Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy interesują się filmem. Ten kto lubi plotki o sławnych i bogatych powinien po tę książkę sięgnąć koniecznie. Ja lubię plotki, więc książka bardzo mi się podobała. Zdumiała mnie szczerość Kirka. Wierzyć mi się nie chce, że spał z tyloma pięknymi kobietami. Prawie na każdej stronie idzie z kimś do łóżka. Ciekawe co na to te wszystkie gwiazdy, kiedy o tym czytały :)
Równie często możemy przeczytać o samobójstwach. To jakaś nieprawdopodobna plaga w Hollywood. Dla mnie było to zaskakujące, że aż tyle osób z filmowego światka popełniało samobójstwa. Często to były młode, piękne i niezwykle utalentowane aktorki - coś strasznego. I jakie okropne metody zabijania się.
Wstydziłem się trochę za Polaków. Najpierw Kirk wspomina o Barbarze Piaseckiej-Johnson, że była tak pazerna, że chciała wszystko po swoim mężu-miliarderze, a później jest o wygłupach w łódzkiej filmówce, które aż mnie odrzuciły.

MaratikS | 2016-03-31
Na półkach: 2016, Przeczytane, Biografie
Przeczytana: 23 marca 2016

Słowo wstępne:Nigdy nie byłam fanka Kirka Douglasa.
Treść właściwa:
Kiedy przyniesiecie tę książkę do domu, nie otwierajcie jej od razu. Nie mówcie sobie "przeczytam tylko jedno zdanko". Nie da się. Odczekajcie aż będziecie mieli dwa, trzy dni wolne pod rząd. z samego rana uszykujcie sobie wygodne siedzisko, przekąski, termos z piciem, żeby tracić jak najmniej czasu w kuchni i ... zacznijcie czytać. Książka powinna być lekturą obowiązkową w wieku 16 lat, gdy społeczeństwo oczekuje od nas wyboru dalszej drogi życiowej. Kirk Douglas pokazuje jak ciężka praca, wytrwałość, upór, koncentracja na celu i dążenie do spełnienia marzeń, często wbrew ludziom i okolicznościom, może zaowocować zadowoleniem z życia. Duża doza humoru i dystansu do siebie tylko zwiększa wartość książki.
Jak już zaznaczyłam nigdy nie byłam fanką Kirka Douglasa. Powinnam dodać nigdy dotąd. Okazuje się że żadna z niego gwiazda Hollywood, ani pustogłowy celebryta. Zakochałam się. Jak rany, zakochałam się w stuletnim...

grzechshu | 2012-08-23

Jednym zdaniem można powiedzieć że to historia prawdziwego twardziela, który nie zważał na przeciwności losu, swoje pochodzenie, brak pieniędzy, drwiny, brak aprobaty. On, syn śmieciarza przeciwstawił się temu i wygrał. Brzmi banalnie jednak kiedy dodamy fakt iż to prawdziwa historia i wytężymy wyobraźnie aby wcielić się w tego człowieka nabieramy do niego ogromnego szacunku i zaczynamy rozumieć że nie można się poddawać i zawsze warto walczyć o swoje marzenia. Niezwykle inspirująca.

remix1313 | 2016-10-24
mariola | 2016-09-29