Okładka książki Ostatnie tango w Brooklynie

83-7129-176-0
typ
papier
bez_znaczenia
6,61 (23 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Ben, mężczyzna blisko siedemdziesięcioletni, lecz z powodzeniem walczący z fizycznymi objawiami starości, poznaje młodą kobietę, która przeżyła miłosny zawód. Ze względu na różnicę wieku mężczyzna boi się rodzącego się między nimi uczucia i doprowadza do rozstania. Jednakże los sprawia, że spotykają się ponownie- w tragicznym okolicznościach- i postanawiaja ze sobą zostać. "Ostatnie tango w Brookl...

"Ostatnie tango w Brooklynie" to historia, w której wszystko, co nas najbardziej przeraża- starość, choroba, śmierć- zostaje ukazane bez osłonek i fałszywego pocieszenia, a mimo to jawi się w nowym świetle dzięki miłości.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Aneta | 2014-01-11
Przeczytana: grudzień 2013
Moni | 2014-01-01
Monika | 2013-11-19
Na półkach: Przeczytane, 52/2013r.
Przeczytana: 19 listopada 2013

62. rocznica
  • Jan Nowak-Jeziorański
    100. rocznica
    urodzin
    Włócząc się natknęliśmy się na ruiny wspaniałego rokokowego pałacyku. Pod nogami walały się porozrzucane w dramatycznych pozach resztki porozbijanych rzeźb, główek aniołków, pozostałości wspaniałych ornamentacji i stiuków, kawałki złoconych ram i kosztownych boazerii. Nagle chwytam samego siebie na... pokaż więcej
  • Joanna Jodełka
    41. rocznica
    urodzin
    Popękanej duszy nie zalepi się pozorami, nie udekoruje gadżetami jak choinki, żeby była kolorowa kolorami, żeby świeciła światełkami, żeby nie było widać, jak powoli zdycha w przyjemnej atmosferze.
  • Graham Greene
    110. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy uświadomił sobie ból, nieunikniony we wszystkich stosunkach między ludźmi – ból, który się cierpi, i ból, który się zadaje. Jacy jesteśmy głupi, że się boimy samotności.
  • Marc Spitz
    45. rocznica
  • John Ronald Reuel Tolkien
    41. rocznica
    śmierci
    Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.
  • Józef Wolski
    6. rocznica
  • Tom Clancy
    1. rocznica
    śmierci
    Mądry człowiek zna swoje miejsce. A odważny wykorzystuje nadarzające się okazje.
  • Marek Edelman
    5. rocznica
    śmierci
    Bo obojętność w pewnym momencie jest tym samym co morderstwo, zabójstwo. Jak się przyglądasz złu i odwracasz głowę albo nie pomagasz, kiedy możesz pomóc, to stajesz się współodpowiedzialny. Bo twoje odwrócenie głowy pomaga tym, którzy dopuszczają się zła.

Znajdź nas na Facebooku