Lubimyczytać.pl to:

83-7129-176-0
typ
papier
bez_znaczenia
6.68 (22 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Ben, mężczyzna blisko siedemdziesięcioletni, lecz z powodzeniem walczący z fizycznymi objawiami starości, poznaje młodą kobietę, która przeżyła miłosny zawód. Ze względu na różnicę wieku mężczyzna boi się rodzącego się między nimi uczucia i doprowadza do rozstania. Jednakże los sprawia, że spotykają się ponownie- w tragicznym okolicznościach- i postanawiaja ze sobą zostać. "Ostatnie tango w Brookl...

"Ostatnie tango w Brooklynie" to historia, w której wszystko, co nas najbardziej przeraża- starość, choroba, śmierć- zostaje ukazane bez osłonek i fałszywego pocieszenia, a mimo to jawi się w nowym świetle dzięki miłości.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Wioletta | 2012-12-17
Przeczytana: 10 listopada 2012

szczera do bólu, "Podeszły wiek nie jest dla cieniasów" - B. Devis

Aneta | 2014-01-11
Przeczytana: grudzień 2013
Moni | 2014-01-01
Monika | 2013-11-19
Na półkach: Przeczytane, 52/2013r.
Przeczytana: 19 listopada 2013

Kalendarium literackie
  • Sven Hassel
    97. rocznica
    urodzin
    Porta głosi teorię, że lądują one w obozie koncentracyjnym dla wszy, w którym naukowcy próbują wyhodować specjalną aryjską wesz, dość inteligentną, by podnieść przednią nóżkę w nazistowskim pozdrowieniu, gdyby przypadkiem przechodził tam Adolf
  • Antoni Libera
    65. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Katarzyna Rygiel
    39. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    94. rocznica
  • Jerzy Andrzejewski
    31. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    25. rocznica
    śmierci
    Śniło mi się tej nocy, że znowu byłam w Manderley.
  • Jonasz Kofta
    26. rocznica
    Żeby coś się zdarzyło Żeby mogło się zdarzyć I zjawiła się miłość Trzeba marzyć
  • James Graham Ballard
    5. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcji i możliwych do wyobrażenia alternatyw. Można go porównać do naukowca, który (...) natrafia nagle na nie zbadany teren czy temat. Może jedynie wysuwać rozmaite hipotezy i konfrontować je z faktami.
  • Ladislav Klíma
    86. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • George Gordon Byron
    190. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Tadeusz Rittner
    93. rocznica