Okładka książki Ostatnie tango w Brooklynie

83-7129-176-0
typ
papier
bez_znaczenia
6.61 (23 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Ben, mężczyzna blisko siedemdziesięcioletni, lecz z powodzeniem walczący z fizycznymi objawiami starości, poznaje młodą kobietę, która przeżyła miłosny zawód. Ze względu na różnicę wieku mężczyzna boi się rodzącego się między nimi uczucia i doprowadza do rozstania. Jednakże los sprawia, że spotykają się ponownie- w tragicznym okolicznościach- i postanawiaja ze sobą zostać. "Ostatnie tango w Brookl...

"Ostatnie tango w Brooklynie" to historia, w której wszystko, co nas najbardziej przeraża- starość, choroba, śmierć- zostaje ukazane bez osłonek i fałszywego pocieszenia, a mimo to jawi się w nowym świetle dzięki miłości.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Aneta | 2014-01-11
Przeczytana: grudzień 2013
Moni | 2014-01-01
Monika | 2013-11-19
Na półkach: Przeczytane, 52/2013r.
Przeczytana: 19 listopada 2013

Kalendarium literackie
  • Ray Bradbury
    94. rocznica
    urodzin
    Książki są po to, by nam przypominać, jacy z nas durnie.
  • Jan Tomkowski
    60. rocznica
    urodzin
    Najprościej mógłbym powiedzieć, że książki otwierają świat: są duchowym bogactwem, szczeblem do kariery, narzędziem rozwoju intelektualnego, źródłem wiedzy. Ale książki są również niebezpieczne. Dlatego równie słuszne wydaje się twierdzenie, że książki świat w jakiś sposób zamykają. Kto raz wszedł d... pokaż więcej
  • Jerzy Jarzębski
    67. rocznica
  • Annie Proulx
    79. rocznica
    urodzin
    Między tym, co wiedział, a tym, w co starał się wierzyć, istniał pewien rozziew, ale nic na to nie można było poradzić, a jeśli nie można czegoś zmienić, trzeba z tym żyć.
  • Peter James
    66. rocznica
    urodzin
    Nic nie trwa wiecznie. Trzeba cierpliwie czekać na właściwy moment, a prędzej czy później dostanie się wielką szansę. Tak jak w przyrodzie. Najwięksi drapieżnicy są też najbardziej cierpliwi.
  • Ladislav Klíma
    136. rocznica
    urodzin
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Jan Kochanowski
    430. rocznica
    śmierci
    Wy, którzy pospolitą rzeczą władacie, A ludzką sprawiedliwość w ręku trzymacie, Wy mówię, którym ludzi paść poruczono I zwirzchności nad stadem bożym zawierzono: Miejcie to przed oczyma zawżdy swojemi, Żeście miejsce zasiedli boże na ziemi, Z którego macie nie tak swe własne rzeczy, Jako wszyt... pokaż więcej
  • Lucjan Szenwald
    70. rocznica