Taniec z diabłem

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Dance With the Devil
837150571X
Jola_St

Danny Dennison, znany i ceniony amerykański reżyser, pragnie za wszelką cenę wymazać z pamięci tajemnicę swego pochodzenia. Kiedy jest już niemal pewien, że świat nigdy nie pozna jego przeszłości, spotyka Lubę, młodą uciekinierkę z Polski. Ta niezwykła dziewczyna budzi w nim dawno uśpione wspomnienia. Sprawia, że Danny ponownie musi zmierzyć się z prawdą, burząc do końca spękany mur pozorów i kłamstwa, którym ogrodzone było jego życie. Teraz, docierając do swoich żydowskich korzeni, może rozpocząć wszystko od nowa.

źródło opisu: Zysk i S-ka, 2000

źródło okładki: Zysk i S-ka, 2000

flameleaf | 2013-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2013

Ciekawa książka, nie przesłodzona. Spodziewałam się czegoś innego, dlatego jestem pozytywnie zaskoczona. Wkrótce sięgnę po kontynuację.

arven1989 | 2016-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2016

Odkopane w czeluściach podobała mi się, mam pewne skojarzenia z "kobietami" bukowskiego np, może to dziwne dla niektórych ale tak jest dla mnie. historia najciekawsza jest na początku, potem jakby się rozłazi mam wrażenie, że autor chciał za dużo i potem nie wiedział jak to ciągnąć. 2 najważniejsze rzeczy które mnie tu poruszyły, walka z własną przeszłością, obnażenie pewnych mechanizmów przemysłu filmowego. Ale mogło być znacznie lepiej, niektóre wątki nabierają rozpędu a potem się kończą nagle w przewidywalny sposób, szkoda

Leesec | 2014-10-04
Przeczytana: 2007 rok

Właśnie znalazłam książkę na moje półce z papierowymi książkami, przewertowałam i zastanawiałam się czy ją już czytałam, czy nie. Dialogi, imion bohaterów, urywki wybrane ze stron nic mi nie mówiły. Jednak 3 strony przed końcem znalazłam "śpiącą" tam zakładkę, więc musiałam czytać. Niestety książka była chyba nudna, skoro porzuciłam ją 3 strony przed końcem. Nie zostawiła w mojej głowie śladów pamięciowych...

Organoleptyczna | 2016-10-26
Przeczytana: 1999 rok

To jedna z tych książek o których się nie zapomina! :)
Kolega polecił mi ją dawno temu, wchłonęłam, doceniam kunszt pisarski K. Douglasa, o który bym go nie podejrzewała:)
To jedna z tych książek, która musi stać na mojej półce pod oknem i stoi:)

Cathialine | 2016-06-23
Na półkach: 2010, Przeczytane