Taniec z diabłem

2000-01-01
837150571X
Robert P. Lipski
reżyser sława kłamstwo Kirk Douglas

Prawie kuchenna literatura, szczególnie liczne sceny erotyczne tchną sztampą i tandetą stylistyczną, jak zresztą wszystkie opisy uczuć. Ciekawe są drogi życiowe bohaterów, jednak nawet one ocierają się o banał. Sporo błędów dotyczących topografii i szczegółów obyczajowych. Autor pisze o Polsce luźno powojennej, myląc realia. Nawet imię Luba, uchodzące za typowe jest efektem niechlujnego pisania.
Wolę zachować dobrą pamięć o Kirku Douglasie wielkim AKTORZE i litościwie zapomnieć mu marna literaturę.

Odkopane w czeluściach podobała mi się, mam pewne skojarzenia z "kobietami" bukowskiego np, może to dziwne dla niektórych ale tak jest dla mnie. historia najciekawsza jest na początku, potem jakby się rozłazi mam wrażenie, że autor chciał za dużo i potem nie wiedział jak to ciągnąć. 2 najważniejsze rzeczy które mnie tu poruszyły, walka z własną przeszłością, obnażenie pewnych mechanizmów przemysłu filmowego. Ale mogło być znacznie lepiej, niektóre wątki nabierają rozpędu a potem się kończą nagle w przewidywalny sposób, szkoda

Właśnie znalazłam książkę na moje półce z papierowymi książkami, przewertowałam i zastanawiałam się czy ją już czytałam, czy nie. Dialogi, imion bohaterów, urywki wybrane ze stron nic mi nie mówiły. Jednak 3 strony przed końcem znalazłam "śpiącą" tam zakładkę, więc musiałam czytać. Niestety książka była chyba nudna, skoro porzuciłam ją 3 strony przed końcem. Nie zostawiła w mojej głowie śladów pamięciowych...

Ciekawa książka, nie przesłodzona. Spodziewałam się czegoś innego, dlatego jestem pozytywnie zaskoczona. Wkrótce sięgnę po kontynuację.

To jedna z tych książek o których się nie zapomina! :)
Kolega polecił mi ją dawno temu, wchłonęłam, doceniam kunszt pisarski K. Douglasa, o który bym go nie podejrzewała:)
To książka, która musi stać na mojej półce pod oknem i stoi:)

To jedna z tych książek o których się nie zapomina! :)
To książka, która musi stać na mojej półce pod oknem i stoi:)

Polecam

• 2010
  • Literatura piękna
  • Czytane dawno, dawno temu
  • 52/2016

Dodaj cytat z książki Taniec z diabłem