Mróz Czarna Madonna

Wszyscy martwi razem

Cykl: Sookie Stackhouse (tom 7)
Wydawnictwo: Mag
All Together Dead
wampiry, sookie, miłość, martwi
horror
Elena

Martwi wszyscy razem to siódma książka z serii o Sookie Stackhouse napisana przez Charlaine Harris. Po zdradzie wielkiej miłości, wampira Billa Comptona, Sookie Stackhouse bierze udział w nader ważnym szczycie wampirów na brzegu Jeziora Michigan jako ludzki świadek Sophie-Anne, Królowej Wampirów z Luizjany, wydarzeń związanych z morderstwem jej męża, Króla Arkansas. Szczyt zorganizowany jest w napiętej atmosferze. Królowa jest na niepewnej pozycji, jej władza została osłabła przez uszkodzenie jakie wywołał huraganu Katrina penetrujący Nowy Orlean. I są jakieś wampiry, które chciałyby zakończyć jej karierą na tym stanowisku. Królowa może stracić o wiele więcej niż tylko pozycje. Sookie wie, że ona jest niewinna, ale nie potrafi przygotować się na inne szokujące morderstwa, nie wspominając o protestach przez Bractwa Słońca, ruchu przeciwko wampirom. Więź Sookie z Ericem Northmanem pogłębia się, a ona sama odkrywa przeszłość Quinna.

WisemantheWise | 2017-01-18
Przeczytana: 17 stycznia 2017

Narzekałem mocno po przeczytaniu 6. tomu o wampirach z Bon Temps, ale w ostatnim zdaniu napisałem że może wydarzy się cud i kolejne tomy pozytywnie mnie zaskoczą. I tak się faktycznie stało - tom 7. podobał mi się o wiele bardziej od poprzednich. MOŻLIWE SPOILERY :)
Nieposkromiony apetyt pożądania Sookie trochę osłabł i nie męczy Nas znów jako narratorka na każdej stronie swoimi kosmatymi myślami i spostrzeżeniami na facetów. Dodatkowo tylko raz ląduje w łóżku "ze swym (tygrysim) mężczyzną" (sic!). Fabuła jest ciekawa, poznajemy też elitę świata nieumarłych zgromadzonych na zjeździe, sądzie i targach w jednym. Wydarzenia dot. głównie wampirów, więc znani z poprzednich tomów bohaterowie ludzcy zostali zepchnięci na trzeci plan oprócz kilku wyjątków. Świat nadnaturalny powiększył się za to o wojowniczki z innego wymiary, gdzie by to nie było.
No i dosłownie wystrzałowy finał, dla którego warto przeczytać ten tom.

Charlaine Harris jest fenomenem literackim w Stanach Zjednoczonych. Jako jedyna autorka wprowadziła jednocześnie 7 tytułów serii na listę bestsellerów "New York Times". Na podstawie jej serii o Sookie Stackhouse, laureat Oscara i nagrody Emmy, Alan Ball nakręcił serial który z miejsca stał się hitem na całym świecie, zdobywając dwie nominacje do Złotych Globów i prawie 4 miliony widzów w samych USA. W Polsce emitowany na HBO serial jest najlepiej oglądanym serialem tego kanału. Prawa autorskie do serii książek Charlaine Harris o Sookie Stackhouse sprzedano do ponad 20 krajów.

Wszyscy martwi razem to tom siódmy wyżej wymienionej serii, wydany w Polsce po raz pierwszy w 2011 roku. Seria liczy sobie aż 13 tomów + opowiadania ze świata Stookie. Istnieje jeszcze jeden tom After Dead: What Came Next in the World of Sookie Stackhouse (październik 2013), który w Polsce nadal nie został przetłumaczony.

Oczywiście,...

Alexa_Marie | 2013-09-25

Z przejęciem przeczytałam siódmą część przygód Sookie Stackhouse. Kelnerka z małego wygwizdowa Bon Temps dostaje możliwość zakosztowania wielkiego świata, kiedy wyrusza na konferencję wampirów, jako członek świty wampirzej królowej Luizjany Sophie-Anne Leclerq. Sophie-Anne po przejściu huraganu Katrina straciła większość środków i wielu poddanych. Jakby miała nie dość problemów, na konferencji ma się odbyć proces sądowy, w którym Sophie-Anne została oskarżona o zamordowanie swojego męża, byłego wampirzego króla Arkansas. Sookie dzięki swoim telepatycznym umiejętnością ma zadbać o bezpieczeństwo królowej oraz zeznawać w procesie jako świadek.
„Wszyscy martwi razem” to odpowiedni tytuł dla książki opisującej konferencję wampirów. Martwi i służący im ludzie zamieszkują w ogromnym hotelu w kształcie piramidy, którego ściany nie przepuszczają promieni słonecznych (poza jednym piętrem przeznaczonym dla ludzi). Wraz z Sookie na konferencję przybywa Bill oraz Eric. Wampirze uroczystości...

patrikijaa | 2011-05-31
Przeczytana: 31 maja 2011

Charlaine Harris to jedna z zaledwie czwórki autorów należących do Kindle Million Club, czyli tych, którzy sprzedali ponad milion książek na amazon.com! Często zastanawiam się, co takiego jest w jej książkach, że tak chętnie się po nie sięga. Nie mogę powiedzieć, aby jej styl pisarski specjalnie mnie zachwycał, jednak jest tu coś, co mnie pociąga. Może to sposób budowania świata, a może bohaterowie, z którymi już po prostu nie potrafię się rozstać.

„Wszyscy martwi razem” to już siódmy tom z serii o Sookie Stackhouse. 27-letnia dziewczyna, blondynka, pracująca na co dzień w barze u Merlotte'a, a w mniej zwyczajne dni rozwiązująca sprawy dla wampirów. A wszystko za sprawą jej daru, który kiedyś sprawiał jej wiele kłopotów w kontaktach z ludźmi, a teraz nauczyła się dzięki niemu zarabiać. Sookie jest telepatką, a na dodatek w jej żyłach płynie krew wróżki. To właśnie sprawia, że jest niezbędna w wampirzym biznesie i ci często wykorzystują jej zdolności, aby rozwiązywać swoje...

Konik | 2017-02-12
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 11 lutego 2017

"Wszyscy martwi razem " to siódma część o Sockie Stackhouse której życie diametralnie się zmieniło od spotkania Billa w pierwszym tomie. Tym razem nasza bohaterka zostaje "zaproszona" na konferencję wampirów, podczas czytania tej serii czułam się jakbym widziała dorastającyce dziecko które nabiora doświadczenia, na początku średnio a nawet kiepsko, ale z czasem jest coraz lepiej. Tak jak Sockie na początku była naiwna, głupiutka tak jak teraz jest zdeterminowana i niezależna. Nawet ona uważa że nigdy by nie zrobiła takich rzeczy jakie robi teraz. Ale oczywiście pewne schematy się powtarzają :Bill który chce przebaczenia Sockie, Eric który nie chce się przyznać sam przed sobą, że coś do niej czuje, a tym razem jest jeszcze Quinn zmiennokształty prawie chłopak.

Uważam że właśnie dzięki tym bohaterom autorka odniosła sukces. W tym tomie dowiemy się również jak skończy się sprawa morderstwa księcia stanu Arkansas Petera Thereadgilla,...

| 2011-05-11
Przeczytana: 2011 rok

Charlaine Harris jest bestsellerową pisarką publikującą od ponad dwudziestu lat. Na samym początku swojej kariery pisała poezję, później, podczas studiów na Rodhes College w Memphis tworzyła sztuki teatralne. Powieści pojawiły się w jej życiu dopiero kilka lat, po ukończeniu studiów i pozostały z nią aż po dziś dzień. Od tego czasu jako jedyna autorka wprowadziła jednocześnie 7 tytułów serii na listę bestsellerów New York Times.

Soockie Stackhouse jest dwudziestokilkuletnią kobietą, która ponad wszystko inne marzyła o spotkaniu prawdziwego wampira. Gdy w końcu na jej drodze pojawia się Bill Compton, całe dotychczasowe życie dziewczyny zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Bohaterka odkrywa bowiem tajemnice nadnaturalnych stworzeń i z dnia na dzień naraża się na coraz większe niebezpieczeństwo. Na całe szczęście kelnerka z baru "U Merlotta" spotyka na swojej drodze sporą grupę życzliwych jej osób, które cyklicznie ratują ją z licznych opresji.

W siódmym tomie powieści Soockie...

Justyna | 2017-05-03
Przeczytana: 03 maja 2017

Ta historia z całej serii chyba najbardziej mnie poruszyła. Sookie po katastrofie w Piramidzie zaczęła bardzo aktywnie wdrażać się w ratowanie nieumarłych jak i ludzi. Ma u mnie duży plus, za tą odwagę, że mimo zmęczenia nie poddała się. Po tej opowieści jestem przekonana, że jeszcze nie jeden raz główna bohaterka mnie zaskoczy ( mam tylko nadzieję, że w miły sposób).
Polecam.

P.s. Wielu z nas którzy tylko umieją czytać bądź opowiadać- mało w nas tej odwagi, aby pomóc bardziej potrzebującym. Ja ze swojej strony zacznę zwracać uwagę na potrzeby innych ludzi.
Ciekawa jestem czy u was moje drogie czytelniczki niekiedy przechodzi taka przemiana?

Sookie jak zawsze wpada w kłopoty. W tej części poznałam kolejne perypetie jej i innych nadnaturalnych ;) Polecam !

Klaudyna Maciąg | 2011-07-16
Przeczytana: 15 lipca 2011

Będę szczera - wynudziła mnie ta książka, jak mało która. I dziwi mnie to bardzo, bo to już siódmy tom tej serii i byłam pewna, że trzymać będzie on poziom równy swym poprzednikom. Ale niestety, nie jest tak - 'Wszyscy martwi razem' to część, która zdecydowanie odstaje od pozostałych. I nie jest to bynajmniej wyróżnienie pozytywne.

Serię o Sookie Stackhouse polubiłam dlatego, że Charlaine Harris stale mnie czymś zaskakiwała, kiedy odwiedzałam wykreowany przez nią świat. A to ciekawymi postaciami, a to frapującymi wydarzeniami, a to czymś jeszcze innym. Nie nudziłam się przy jej książkach nigdy - stanowiły, jak dotąd, przyjemny przerywnik, chwilowe oderwanie od rzeczywistości. Ale nie tym razem. Przy siódmym tomie serii musiałam przez kilka dni z rzędu zmuszać się do lektury, żeby wreszcie mieć ją za sobą. A to boli mnie straszliwie, bo zdążyłam tę serię polubić. No i nie znoszę robić czegoś wbrew sobie...

Tym razem niemal cała akcja rozgrywa się z dala od Bon Temps - Sookie...

Kara77 | 2017-07-13
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2017
Przeczytana: 13 lipca 2017

Wszyscy martwi razem
Huragan Katrina spowodował niesamowite szkody, a szczególnie ucierpiała nad tym wampirza królowa Luizjany. Teraz wzywa Sookie na szczyt wampirzy. Kelnerka zgadza się szczególnie ze względu na kwotę, którą dostanie za małe "podsłuchanie" myśli ludzi. Lecz zadanie, które wyznaczyła jej królowa nie jest łatwe. Zwłaszcza kiedy następują morderstwa. Teraz Sookie musi odkryć spisek w samym centrum hotelu "Piramida w Gizie" i swoje uczucia do przystojnego tygrysołaka oraz wiecznie młodego Erica.
Książkę czyta się szybko, lecz w niektórych miejscach jest nużąca.