Wszyscy martwi razem

Cykl: Sookie Stackhouse (tom 7)
Wydawnictwo: Mag
All Together Dead
wampiry, sookie, miłość, martwi
horror
Elena

Martwi wszyscy razem to siódma książka z serii o Sookie Stackhouse napisana przez Charlaine Harris. Po zdradzie wielkiej miłości, wampira Billa Comptona, Sookie Stackhouse bierze udział w nader ważnym szczycie wampirów na brzegu Jeziora Michigan jako ludzki świadek Sophie-Anne, Królowej Wampirów z Luizjany, wydarzeń związanych z morderstwem jej męża, Króla Arkansas. Szczyt zorganizowany jest w napiętej atmosferze. Królowa jest na niepewnej pozycji, jej władza została osłabła przez uszkodzenie jakie wywołał huraganu Katrina penetrujący Nowy Orlean. I są jakieś wampiry, które chciałyby zakończyć jej karierą na tym stanowisku. Królowa może stracić o wiele więcej niż tylko pozycje. Sookie wie, że ona jest niewinna, ale nie potrafi przygotować się na inne szokujące morderstwa, nie wspominając o protestach przez Bractwa Słońca, ruchu przeciwko wampirom. Więź Sookie z Ericem Northmanem pogłębia się, a ona sama odkrywa przeszłość Quinna.

Paulina | 2019-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2019

Naprawdę dobra część. Dzieje się, oj dzieje. Sąd, wybuchy, Bractwo Słońca. Polecam!

Romantyczka | 2019-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2019

Siódma cześć serii o Sookie Stackhouse juz za mną.

W tej części Sookie usiłuje stworzyć prawdziwy związek z Quinnem. Jest dalej wściekła na Billa za to ze, ukrywał przed nią fakt ze ,nawiązał z nią romans i znajomość na rozkaz królowej, która chciała wykorzystać jej zdolności.

Sookie mieszka teraz z Amelia ..wreszcie nadszedł czas wyjazdu Sookie na planowana od dawna wampirza konferencje w hotelu "Piramida ".

Sookie ma też być świadkiem, na procesie królowej Luizjany Sophie -Ann Leclerq, która została oskarżona o zawiązanie spisku i zabójstwo swojego męża króla Arkanssas.

Królowa i jej królestwo zmaga się ze spustoszeniami jakie w królestwie wywołał huragan Katrina.

Na miejscu w hotelu Sookie spotyka Barrego
telepate jakiego poznała w części "U martwych w Dallas ".

Panna Stackhouse po raz kolejny trafia w sam środek niebezpiecznej walki i intryg.

Cóż mogę powiedzieć ta część jest o niebo lepsza od swojej poprzedniczki "Definitywnie martwy ".

Najbardziej...

Cezar Kolcz | 2019-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2019

Bardzo, ale to bardzo dużo działo się w tym tomie. Ale czy pozytywnych rzeczy?
Czasami denerwowało mnie, w tym tomie jak i w poprzednich, powtarzanie historii jednego piosenkarza. Wiadomo pomysł niecodzienny, ale wspominanie o genezie w każdym tomie jest bardzo nudne.
Nie zmieniło się również dużo zachowanie Sookie - całuje kogo popadnie, mimo tego, że ma faceta.
Śmieszne dla mnie było sprowadzanie ochroniarzy z innego wymiaru za pieniądze. Rozumiem - złoto, dusza, diamenty - ale kasa? Co dolar ma wspólnego z innym wymiarem?
Bardzo głupim wątkiem były dla mnie same królestwa w USA. Granice wyznaczały mapy, sojusze przez śluby... Kursy udzielania ślubów... Co to w ogóle miało być? A co z królowymi i królami krajów europy? Rosji? Się nie zdziwię jeżeli w kolejnym tomie wielki zły król Rosji napadnie na królowych i królów USA...
Z tomu na tom historia przedstawiona na stronach tomu wydaje coraz gorsza.

DB_Foryś | 2019-01-03

Świetna historia o barmance żyjącej w świecie wampirów, zmiennokształtnych czy różnych "łaków". Do przeczytania zachęcił mnie oczywiście serial "Czyta Krew" i wsiąkłam na tyle, że przeczytałam wszystkie części :)
Polecam!

redhairoli | 2018-10-11
Przeczytana: 05 października 2018

Kolejna część i coraz bardziej zaczyna zalatywać nudą. Niby coś się dzieje, pojawiają się ciekawe wątki... Ale zaczynam odczuwać, jakby na siłę przeciągane były niektóre akcje, sytuacje, aby tylko końcowa wersja książki miała więcej stron.

Kara77 | 2017-07-13
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2017
Przeczytana: 13 lipca 2017

Wszyscy martwi razem
Huragan Katrina spowodował niesamowite szkody, a szczególnie ucierpiała nad tym wampirza królowa Luizjany. Teraz wzywa Sookie na szczyt wampirzy. Kelnerka zgadza się szczególnie ze względu na kwotę, którą dostanie za małe "podsłuchanie" myśli ludzi. Lecz zadanie, które wyznaczyła jej królowa nie jest łatwe. Zwłaszcza kiedy następują morderstwa. Teraz Sookie musi odkryć spisek w samym centrum hotelu "Piramida w Gizie" i swoje uczucia do przystojnego tygrysołaka oraz wiecznie młodego Erica.
Książkę czyta się szybko, lecz w niektórych miejscach jest nużąca.

Justyna | 2017-05-03
Przeczytana: 03 maja 2017

Ta historia z całej serii chyba najbardziej mnie poruszyła. Sookie po katastrofie w Piramidzie zaczęła bardzo aktywnie wdrażać się w ratowanie nieumarłych jak i ludzi. Ma u mnie duży plus, za tą odwagę, że mimo zmęczenia nie poddała się. Po tej opowieści jestem przekonana, że jeszcze nie jeden raz główna bohaterka mnie zaskoczy ( mam tylko nadzieję, że w miły sposób).
Polecam.

P.s. Wielu z nas którzy tylko umieją czytać bądź opowiadać- mało w nas tej odwagi, aby pomóc bardziej potrzebującym. Ja ze swojej strony zacznę zwracać uwagę na potrzeby innych ludzi.
Ciekawa jestem czy u was moje drogie czytelniczki niekiedy przechodzi taka przemiana?

Konik | 2017-02-12
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 11 lutego 2017

"Wszyscy martwi razem " to siódma część o Sockie Stackhouse której życie diametralnie się zmieniło od spotkania Billa w pierwszym tomie. Tym razem nasza bohaterka zostaje "zaproszona" na konferencję wampirów, podczas czytania tej serii czułam się jakbym widziała dorastającyce dziecko które nabiora doświadczenia, na początku średnio a nawet kiepsko, ale z czasem jest coraz lepiej. Tak jak Sockie na początku była naiwna, głupiutka tak jak teraz jest zdeterminowana i niezależna. Nawet ona uważa że nigdy by nie zrobiła takich rzeczy jakie robi teraz. Ale oczywiście pewne schematy się powtarzają :Bill który chce przebaczenia Sockie, Eric który nie chce się przyznać sam przed sobą, że coś do niej czuje, a tym razem jest jeszcze Quinn zmiennokształty prawie chłopak.

Uważam że właśnie dzięki tym bohaterom autorka odniosła sukces. W tym tomie dowiemy się również jak skończy się sprawa morderstwa księcia stanu Arkansas Petera Thereadgilla,...

Dorota2210 | 2017-01-26

Uwielbiam ta serie

WisemantheWise | 2017-01-18
Przeczytana: 17 stycznia 2017

Narzekałem mocno po przeczytaniu 6. tomu o wampirach z Bon Temps, ale w ostatnim zdaniu napisałem że może wydarzy się cud i kolejne tomy pozytywnie mnie zaskoczą. I tak się faktycznie stało - tom 7. podobał mi się o wiele bardziej od poprzednich. MOŻLIWE SPOILERY :)
Nieposkromiony apetyt pożądania Sookie trochę osłabł i nie męczy Nas znów jako narratorka na każdej stronie swoimi kosmatymi myślami i spostrzeżeniami na facetów. Dodatkowo tylko raz ląduje w łóżku "ze swym (tygrysim) mężczyzną" (sic!). Fabuła jest ciekawa, poznajemy też elitę świata nieumarłych zgromadzonych na zjeździe, sądzie i targach w jednym. Wydarzenia dot. głównie wampirów, więc znani z poprzednich tomów bohaterowie ludzcy zostali zepchnięci na trzeci plan oprócz kilku wyjątków. Świat nadnaturalny powiększył się za to o wojowniczki z innego wymiary, gdzie by to nie było.
No i dosłownie wystrzałowy finał, dla którego warto przeczytać ten tom.