Wszyscy martwi razem

Cykl: Sookie Stackhouse (tom 7)
Wydawnictwo: Mag
All Together Dead
wampiry, sookie, miłość, martwi
horror
Elena

Martwi wszyscy razem to siódma książka z serii o Sookie Stackhouse napisana przez Charlaine Harris. Po zdradzie wielkiej miłości, wampira Billa Comptona, Sookie Stackhouse bierze udział w nader ważnym szczycie wampirów na brzegu Jeziora Michigan jako ludzki świadek Sophie-Anne, Królowej Wampirów z Luizjany, wydarzeń związanych z morderstwem jej męża, Króla Arkansas. Szczyt zorganizowany jest w napiętej atmosferze. Królowa jest na niepewnej pozycji, jej władza została osłabła przez uszkodzenie jakie wywołał huraganu Katrina penetrujący Nowy Orlean. I są jakieś wampiry, które chciałyby zakończyć jej karierą na tym stanowisku. Królowa może stracić o wiele więcej niż tylko pozycje. Sookie wie, że ona jest niewinna, ale nie potrafi przygotować się na inne szokujące morderstwa, nie wspominając o protestach przez Bractwa Słońca, ruchu przeciwko wampirom. Więź Sookie z Ericem Northmanem pogłębia się, a ona sama odkrywa przeszłość Quinna.

Charlaine Harris jest fenomenem literackim w Stanach Zjednoczonych. Jako jedyna autorka wprowadziła jednocześnie 7 tytułów serii na listę bestsellerów "New York Times". Na podstawie jej serii o Sookie Stackhouse, laureat Oscara i nagrody Emmy, Alan Ball nakręcił serial który z miejsca stał się hitem na całym świecie, zdobywając dwie nominacje do Złotych Globów i prawie 4 miliony widzów w samych USA. W Polsce emitowany na HBO serial jest najlepiej oglądanym serialem tego kanału. Prawa autorskie do serii książek Charlaine Harris o Sookie Stackhouse sprzedano do ponad 20 krajów.

Wszyscy martwi razem to tom siódmy wyżej wymienionej serii, wydany w Polsce po raz pierwszy w 2011 roku. Seria liczy sobie aż 13 tomów + opowiadania ze świata Stookie. Istnieje jeszcze jeden tom After Dead: What Came Next in the World of Sookie Stackhouse (październik 2013), który w Polsce nadal nie został przetłumaczony.

Oczywiście,...

Alexa_Marie | 2013-09-25

Z przejęciem przeczytałam siódmą część przygód Sookie Stackhouse. Kelnerka z małego wygwizdowa Bon Temps dostaje możliwość zakosztowania wielkiego świata, kiedy wyrusza na konferencję wampirów, jako członek świty wampirzej królowej Luizjany Sophie-Anne Leclerq. Sophie-Anne po przejściu huraganu Katrina straciła większość środków i wielu poddanych. Jakby miała nie dość problemów, na konferencji ma się odbyć proces sądowy, w którym Sophie-Anne została oskarżona o zamordowanie swojego męża, byłego wampirzego króla Arkansas. Sookie dzięki swoim telepatycznym umiejętnością ma zadbać o bezpieczeństwo królowej oraz zeznawać w procesie jako świadek.
„Wszyscy martwi razem” to odpowiedni tytuł dla książki opisującej konferencję wampirów. Martwi i służący im ludzie zamieszkują w ogromnym hotelu w kształcie piramidy, którego ściany nie przepuszczają promieni słonecznych (poza jednym piętrem przeznaczonym dla ludzi). Wraz z Sookie na konferencję przybywa Bill oraz Eric. Wampirze uroczystości...

patrikijaa | 2011-05-31
Przeczytana: 31 maja 2011

Charlaine Harris to jedna z zaledwie czwórki autorów należących do Kindle Million Club, czyli tych, którzy sprzedali ponad milion książek na amazon.com! Często zastanawiam się, co takiego jest w jej książkach, że tak chętnie się po nie sięga. Nie mogę powiedzieć, aby jej styl pisarski specjalnie mnie zachwycał, jednak jest tu coś, co mnie pociąga. Może to sposób budowania świata, a może bohaterowie, z którymi już po prostu nie potrafię się rozstać.

„Wszyscy martwi razem” to już siódmy tom z serii o Sookie Stackhouse. 27-letnia dziewczyna, blondynka, pracująca na co dzień w barze u Merlotte'a, a w mniej zwyczajne dni rozwiązująca sprawy dla wampirów. A wszystko za sprawą jej daru, który kiedyś sprawiał jej wiele kłopotów w kontaktach z ludźmi, a teraz nauczyła się dzięki niemu zarabiać. Sookie jest telepatką, a na dodatek w jej żyłach płynie krew wróżki. To właśnie sprawia, że jest niezbędna w wampirzym biznesie i ci często wykorzystują jej zdolności, aby rozwiązywać swoje...

| 2011-05-11
Przeczytana: 2011 rok

Charlaine Harris jest bestsellerową pisarką publikującą od ponad dwudziestu lat. Na samym początku swojej kariery pisała poezję, później, podczas studiów na Rodhes College w Memphis tworzyła sztuki teatralne. Powieści pojawiły się w jej życiu dopiero kilka lat, po ukończeniu studiów i pozostały z nią aż po dziś dzień. Od tego czasu jako jedyna autorka wprowadziła jednocześnie 7 tytułów serii na listę bestsellerów New York Times.

Soockie Stackhouse jest dwudziestokilkuletnią kobietą, która ponad wszystko inne marzyła o spotkaniu prawdziwego wampira. Gdy w końcu na jej drodze pojawia się Bill Compton, całe dotychczasowe życie dziewczyny zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Bohaterka odkrywa bowiem tajemnice nadnaturalnych stworzeń i z dnia na dzień naraża się na coraz większe niebezpieczeństwo. Na całe szczęście kelnerka z baru "U Merlotta" spotyka na swojej drodze sporą grupę życzliwych jej osób, które cyklicznie ratują ją z licznych opresji.

W siódmym tomie powieści Soockie...

Sookie jak zawsze wpada w kłopoty. W tej części poznałam kolejne perypetie jej i innych nadnaturalnych ;) Polecam !

Klaudyna Maciąg | 2011-07-16
Przeczytana: 15 lipca 2011

Będę szczera - wynudziła mnie ta książka, jak mało która. I dziwi mnie to bardzo, bo to już siódmy tom tej serii i byłam pewna, że trzymać będzie on poziom równy swym poprzednikom. Ale niestety, nie jest tak - 'Wszyscy martwi razem' to część, która zdecydowanie odstaje od pozostałych. I nie jest to bynajmniej wyróżnienie pozytywne.

Serię o Sookie Stackhouse polubiłam dlatego, że Charlaine Harris stale mnie czymś zaskakiwała, kiedy odwiedzałam wykreowany przez nią świat. A to ciekawymi postaciami, a to frapującymi wydarzeniami, a to czymś jeszcze innym. Nie nudziłam się przy jej książkach nigdy - stanowiły, jak dotąd, przyjemny przerywnik, chwilowe oderwanie od rzeczywistości. Ale nie tym razem. Przy siódmym tomie serii musiałam przez kilka dni z rzędu zmuszać się do lektury, żeby wreszcie mieć ją za sobą. A to boli mnie straszliwie, bo zdążyłam tę serię polubić. No i nie znoszę robić czegoś wbrew sobie...

Tym razem niemal cała akcja rozgrywa się z dala od Bon Temps - Sookie...

alice | 2015-06-10
Przeczytana: 09 czerwca 2015

Książka podobała mi się ponieważ jako jedna z niewielu jest niedokończona co zachęca czytelnika do dalszych części. Po przeczytaniu tej książki nasuwają się różne pytania, niektóre dziwne, ale jednak.
Czy królowa wyzdrowieje? Co będzie z Quinem? Kogo wybierze Sookie? I inne podobne, dlatego z chęcią sięgnę po kolejną część.

Lucy_Cruel | 2011-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2011

Czytanie cyklu o Sookie Stackhouse to sama przyjemność. Autorka trzyma czytelnika w napięciu, zaskakuje, nie można oderwać się od książki. No i oczywiście bezkonkurencyjni Eric i Quinn :D

Kasia Żegleń | 2012-10-05
Przeczytana: 01 października 2012

UWielbiam! Przeczytałam w jeden dzień bo nie mogłam sie z nią rozstać!

Siódmy tom cyklu o uroczej kelnerce telepatce z Luizjany- Sookie Stackhouse, o tytule „Wszyscy martwi razem”, kontynuuje dobrą passę sześciu poprzednich powieści. Historia przygód ludzkiej dziewczyny i wampirów z całego świata nadal cieszy się ogromną popularnością, tak samo zresztą jak serial, którego powstają kolejne sezony. Amerykańska pisarka- Charlaine Harris, w 2007 roku stworzyła kolejny tom, w którym postanawia zacieśnić konflikt pomiędzy ludźmi a nieumarłymi. Akcja nabiera tempa, bohaterowie stają przed trudnymi wyborami, a miłosne relacje zaczynają się komplikować.
Sookie Stackhouse jest przygnębiona z powodu ślubu jej brata- Jasona, z jego ukochaną pumałaczycą- Crystal. Wkrótce jednak ta myśl odchodzi w niepamięć, kiedy to zmuszona jest pojechać na specjalny kongres wampirów, w trakcie, której królowa Luizjany- Sophie-Anne, zostanie osądzona za śmierć swojego męża. Zadaniem Sookie będzie wnikanie w umysły zgromadzonych na kongresie ludzi towarzyszących wampirom....