Dusze Cieni

Tłumaczenie: Maja Kittel
Cykl: Pamiętniki Wampirów (tom 6)
Wydawnictwo: Amber
Shadow Souls
wampiry
Leonor

Dwa wampiry. Dwaj nienawidzący się bracia. I piękna dziewczyna, której obaj pragną. Dla tego uczucia przyjdzie im wiele poświęcić… Elena: oddałaby życie, by ocalić swą miłość. Lecz żeby uwolnić Stefano, musi zwrócić się o pomoc do jego największego wroga. Stefano: pojmany w demoniczne sidła nie przestaje myśleć o Elenie. Damon: pożąda duszy i ciała Eleny, i nie zawaha się przed niczym, by je...

Dwa wampiry.
Dwaj nienawidzący się bracia.
I piękna dziewczyna, której obaj pragną.
Dla tego uczucia przyjdzie im wiele poświęcić…
Stefano: pojmany w demoniczne sidła nie przestaje myśleć o Elenie.
Damon: pożąda duszy i ciała Eleny, i nie zawaha się przed niczym, by je zdobyć choćby musiał za to zapłacić niewyobrażalną cenę.
Opętana przez jego mroczny urok Elena staje przed najtrudniejszą decyzją w swoim życiu. Czy będzie musiała wyrzec się miłości?

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2010

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/

Morgana | 2019-09-21
Przeczytana: 23 czerwca 2017

Nie bardzo wiem czemu wciąż czytam tę serię, może z sentymentu, może z faktu, że ją posiadam i wypada przeczytać, ale prawda jest taka, że ją męczę, a nie czytam.

alekso | 2019-08-08

L.J. Smith po raz kolejny okropnie mnie zawiodła. Znowu miałam wrażenie, że nie wiem co czytam... Autorka pisze w sposób bardzo niespójny, wszystko zbyt mocno naciągane, aż ciężko to sobie wyobrazić... Polecam zakończyć czytanie serii na trzecim tomie.

ShiroNeko | 2019-03-29
Przeczytana: 29 marca 2019

Ta część jest...fatalna. Naprawdę fatalna.
Gdyby ktoś zapytał mnie, co mi się w niej najbardziej podobało, musiałabym się dłuugo zastanawiać, a i tak nie jestem pewna czy skleciłabym cokolwiek, aby kogoś zachęcić do przeczytania tego czegoś.
Poważnie chciałam, by ta część była lepsza od tomów w księdze drugiej, by była chociaż dobra. Jednak rozczarowałam się ponownie. Mam wrażenie, że im dalej w las tym jest ogólnie coraz gorzej.
I chyba głównym problemem tej serii jest zwyczajnie to, że napisała ją Lisa Jane Smith (później zmienia się autor od bodajże 8 czy 9 tomu, mowa tu jednak o tomach 1-7). Jej styl pisania jest okropny, straszny, wstrętny. Pamiętników Wampirow się nawet przyjemnie i szybko nie czyta. Przy połowie tomów z tej kolejki po prostu sie męczyłam.
Na dodatek kochana Smith wciąż nie poznała takiego pojęcia jak logika. W ogóle nie interesuje jej to, czy wydarzenia mają jakiś sens, czy nie biorą się z dupy, czy nie idzie na łatwiznę. To się jednak dało znieść, jest...

virgo123 | 2017-12-05
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, 2017
Przeczytana: 05 grudnia 2017

Do któregoś rozdziału mniej więcej rozumiałam, o co chodzi, ale potem, aż do końca, zupełnie się pogubiłam :P Wiedziałam, że chodzi o uwolnienie Stefano, ale wyszło z tego jakieś poplątane fantasy :P

Aleksandra | 2017-11-16

Cała seria mnie męczyła, lecz "Dusze cieni" uważam jednak za najlepszą część, ponieważ Smith wykreowała w niej już charakterystyczny dla fantastyki świat rządzący się swoimi prawami. To co jednak najbardziej mnie irytuje to zbyt mało opisów, często nie wiedziałam co się dzieje- czy Elena teraz śpi, lata z Damonem, pisz pamiętnik i gdzie ona w ogóle jest? Poza tym te denne dialogi, w szczególności teksty Matta. Plus za zakończenie- mega się uśmiałam.

Kasia | 2017-10-09
Przeczytana: marzec 2011

Moja ocena całej sagi i tak jest mocno zawyżona ze względu na sentyment do niej. Z pięknego związku Stefana i Eleny robi się tutaj troszkę parodię...

"Mamy wielkie szczęście, że rodzimy się na tym podniebnym świecie. Codziennie widzimy słońce i nigdy nie zastanawiamy się nad tym, jak wielkim jest błogosławieństwem. Mogliśmy urodzić się duszami cieni, które żyją i umierają w karmazynowych ciemnościach i nigdy nie dowiadują się, że gdzieś istnieje wspanialszy świat."

M_kocha_książki | 2017-08-20

''Jeśli tylko istnieje sposób, by cię ochronić to będziesz bezpieczna. Przysięgam.''
Stefano jest uwięziony w więzieniu Shi no shi. Lisołak umieścił w umyśle Damona trasę do tego miejsca, lecz w zamian za to zabrał mu wspomnienia z czasu kiedy był opętany przez malaka. Damon, Elena i Matt wyruszyli na poszukiwania Stefano. Podczas tej podróży relacja między wampirem a piękną blondynką staje się bardziej intymna, romantyczna. Matt uważa, że może to zagrażać miłości do Stefano. Kiedy przyłapuje ich w dziwnej sytuacji, zły na Elenę wraca do Fells Church, by razem z dziewczętami bronić miasta. Bonnie i Meredith dołączają do Eleny i Damona. Aby dostać się do Mrocznego Wymiaru muszą udawać niewolnice wampira. Ich sytuacja zmienia się kiedy Elena robi coś, co jest zabronione w tamtym świecie i musi ponieść tego konskwencje. Autorka w interesujący sposób pokazała, że Damon nie jest egoistycznym wampirem nienawidzącym swojego brata i potrafi troszczyć się o innych, mimo iż nie chce tego...

Paulina | 2017-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2017

I to jest ten moment, kiedy książka staje się zbyt fantastyczna. Nie podoba mi się do czego to zmierza.

Kasia_sokol | 2017-08-06

Dramat. Tak to można najlepiej podsumować. To że coś jest dla młodzieży nie znaczy od razu, że musi być obraźliwie głupie. Co za strata czasu.

Rewelacyjna książka . Bardzo podobał mi się motyw z Mrocznymi wymiarami . Fajne było pokazanie głównej bohaterki jako osoby gotowej do pomocy i poświęcającej się dla innych . Podobał mi się wątek Lady Ulmy i jej historia . I bezcenne pełne miłości odwiedziny Stefano i Eleny w celi . Czuć było ich miłość . A także tę chemię pomiędzy nią a Damonem . Polecam .