Zamek

Tłumaczenie: Wojciech Usakiewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Małżeńśtwo". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Da Capo
Marriage contract
romans historyczny
Wanda

Dobrze wychowane panny bez majątku nie mogą być zbyt kapryśne przy wyborze męża. Anne Burnett jednak w ogóle nie ma wyboru; musi poślubić człowieka, którego nie zna. Kiedy wyrusza w podróż do Szkocji do posiadłości męża, o którym mówi się, że jest arogancki i nieobliczalny, ma nadzieję, że tam - z dala od wypełnionych przepychem sal balowych i londyńskich plotek - czeka ją życie, o jakim...

Kiedy wyrusza w podróż do Szkocji do posiadłości męża, o którym mówi się, że jest arogancki i nieobliczalny, ma nadzieję, że tam - z dala od wypełnionych przepychem sal balowych i londyńskich plotek - czeka ją życie, o jakim marzyła.
czy przystojny, choć niekonwencjonalny Aidan Black dopuści ją do swego serca, czy wystarczy mu tylko małżeńskie łoże?

Martoonia | 2014-08-25
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

Typowy romans historyczny, dużo miłości, trochę wzruszeń, szereg niespodzianek, kłamstwa, obietnice i trochę historii. Małżeństwo "per procura" - to może oznaczać tylko kłopoty ;) Zazwyczaj to kobiety są w opałach, ale tu chyba można powiedzieć, że w opałach był mężczyzna. Bo jak długo można się oprzeć pięknej żonie, która wyzwala nie tylko platoniczne uczucia. Z całą pewnością nie jest to książka, która na długo pozostanie w pamięci, ale warta poczytania dla chwili relaksu.

Amoretta | 2014-10-06
Przeczytana: 06 października 2014

Małżeństwo per procura - zamiast pana młodego jest jego siostra, która załatwia jego interesy. Gorzej, że on o tym nie wie. Mieszka w dalekiej Szkocji, niektórzy nazywają go szalonym. Piękna Anne nie ma wyboru -biedna jak mysz kościelna, pomiatana przez wujostwo to małżeństwo traktuje jak ucieczkę. Jedzie do Szkocji, męża poznaje gdy ten ratuje jej życie. Głośno protestuje przed małżeństwem z nią i chce ją odesłać z powrotem. Ona robi wszystko aby małżeństwo zostało skonsumowane i nie można było go unieważnić. W tym momencie zaczęło trochę wiać nudą na stronach książki, potem wątek historyczny wziął górę -sprawa scalania gruntów w Szkocji i walka z tą ustawą, prześladowania ze strony stacjonujących tam angielskich żołnierzy.
Całość tworzy barwną opowieść. Nie mogę powstrzymać się tutaj od małej dygresji na temat wplatania wątków historycznych. Może się to komuś nie podobać, ale jest to uświadamianie pewnych wydarzeń historycznych czytelnikowi. W dzisiejszych czasach, gdy historia...

Kasjopeja | 2013-12-22
Na półkach: Da Capo, Przeczytane, Romanse, 2013