W sidłach pożądania

Okładka książki W sidłach pożądania Cathy Maxwell
Okładka książki W sidłach pożądania
Cathy Maxwell Wydawnictwo: MAK Verlag Cykl: Skandale i Uwodzenie (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Skandale i Uwodzenie (tom 2)
The Earl Claims His Wife
MAK Verlag
2012-11-02
2012-11-02
Anna Wojtaszczyk
sidłach pożądania romans historyczny

Pomysł ciekawy, ale książka w sumie zawiera mało treści, mało informacji.

Pomysł ciekawy, ale książka w sumie zawiera mało treści, mało informacji.

Wieki minęły odkąd po raz ostatni czytałam jakikolwiek romans historyczny. Albo romans, którego akcja rozgrywa się dwieście lat wstecz. Jak zwał tak zwał, ważne że chodzi o ten sam gatunek. I właśnie dlatego tak bardzo się cieszę, że wreszcie odświeżyłam sobie co nieco i sięgnęłam po książkę Cathy Maxwell.

Gillian od czterech lat jest mężatką, jednak jej mąż uparcie ją ignoruje. Jest żołnierzem, walczy przeciwko Napoleonowi i zdradza ją z kochanką. Kobieta ma już dość takiego traktowania i wyprowadza się do domu swojego kuzynostwa. Tam poznaje przystojnego Hiszpana, z którym planuje na nowo rozpocząć wspólne życie. Jednak jej plany komplikuje niespodziewany przyjazd jej męża. Brian usilnie chce uratować swój związek i dlatego zawiera z Gillian umowę. Mają dla siebie 30 dni, a jeśli po tym czasie nic się nie zmieni, kobieta dostanie rozwód i będzie wolna. Brzmi bajecznie, jednak miesiąc mieszkania pod wspólnym dachem przyniesie wiele niespodzianek i kłopotów.

Romanse- jak sama nazwa wskazuje, są zazwyczaj proste i przewidywalne. Większość ludzi po okładce, albo chociaż po opisie fabuły doskonale wie jaki będzie finał. Jednak mimo wszystko do zakończenia prowadzą kręte drogi- jedne lepsze, inne gorsze. Różni autorzy mają różne spojrzenia na opowiadaną historię. To, które przedstawiła nam Cathy Maxwell zaliczam do jednych z najbardziej udanych spotkań jakich doświadczyłam w życiu, podczas czytania romansu historycznego.
Gillian jest bardzo silną kobietą. Mąż prosto z mostu mówi jej, że ożenił się z nią z rozsądku i że ma kochankę, której nie zamierza porzucić. Już samo to jest dość... nieprzyjemne, ale do tego wszystkiego dochodzi jeszcze fakt, że kobieta czuje się uwięziona. Męża nie widziała od lat, mieszka z teściami, którzy nic sobie nie robią z jej obecności i nie traktują ją poważnie. Jedyne wsparcie jakie dostaje to to finansowe, a jedyną rzeczą której naprawdę pragnie Gillian jest być kochaną. Dlatego po pewnym czasie rzuca to wszystko i chce zacząć nowe życie. I akurat w tym miejscu wszystko się komplikuje, bo z wojny wraca jej mąż marnotrawny.
Brian na początku nie wzbudzał mojej sympatii. Ani zdradą, ani obojętnością wobec żony nie zasłużył sobie na mój szacunek. Jednak z biegiem czasu dociera do niego co ma i jak bardzo to wszystko zniszczył. Jego poprzednie życie rozsypało się jak domek z kart i stracił zaufanie do otaczających go ludzi. I choć z jednej strony mocno mu współczułam kiedy poznałam pewne fakty, to z drugiej strony ciągle był szumowiną, który zdradzał swoją małżonkę. Do końca powieści targały mną sprzeczne uczucia, po to by na końcu z uśmiechem przeczytać finał ( którzy wszyscy wiedzą jaki był).

To nie było moje pierwsze spotkanie z Cathy Maxwell. Kilka lat temu czytałam "Myszkę" ( tak, wiem tytuł nie zachwyca),która była moim biletem wstępu do poznawania romansów historycznych. Więc jak widać, mam ogromny sentyment do autorki i bardzo się cieszę, że wrażenia sprzed kilku lat, są bardzo podobne do tych teraźniejszych przeżywanych z inną książką. Być może jest to zasługa mojego długiego odwyku od gatunku i tak samo spodobałoby mi się wszystko inne co bym przeczytała, jednak wolę myśleć o tym inaczej.

"W siłach pożądania" jest drugim tomem cyklu Skandale i uwodzenie, ale ja oczywiście nie czytałam po kolei, od pierwszego tomu . Jednak jest to odrębna historia, epizodycznie występują w niej wcześniejsi bohaterowie, więc wszystko jest w porządku.

Ja wiem, że nie wszyscy lubią takie historie i nie do każdego trafiają. Ale jeśli czytasz romanse historyczne to daj temu konkretnemu szansę. "W sidłach pożądania" to zabawne dialogi, silna bohaterka i pewien uroczy młodzieniec, który nie jest Brianem. Chociaż nawet Brian po pewnym czasie budzi cieplejsze uczucia. Daj się porwać na kilka godzin i sprawdź o czym mówię. A potem wróć tutaj i podziel się wrażeniami.

Gillian od czterech lat jest mężatką, jednak jej mąż uparcie ją...

Lekka, łatwa i przyjemna lektura. Dla kobiet. Na jeden wieczór. By przenieść się do pokoju z toaletką i łożem z baldachimem, które bywa świadkiem nie tylko namiętności ale i łez i niepokojów. Pierwsza moja książka tej Autorki lecz zapewne nie ostatnia. Już zaczynam czytać kolejna:)

Kto stale czyta naszego bloga wie, że romans historyczny jest mi znany od bardzo niedawna. I choć mam za sobą dopiero trzy książki o takiej tematyce, już wiem, że ten gatunek stał mi się bardzo bliski. Nawet powiedziałabym, że żałuję, że nie sięgnęłam po te książki wcześniej, bo czyta mi się je wyśmienicie!

Cathy Maxwell mieliście już okazję poznać, gdy polecałam Wam książkę pod tytułem Klątwa pierścienia. Tamta książka zachwyciła mnie niemalże od pierwszej strony, więc na tę lekturę czekałam z wielką niecierpliwością. I słusznie, bo było na co.

W sidłach pożądania to w pewnym sensie kontynuacja wyżej wymienionej książki. Tym jednak razem jej bohaterem nie jest Holburn i jego narzeczona, lecz Gillian. Jego kuzynka. Już wtedy mieliśmy okazję wiele się o niej dowidzieć. W końcu mieszkała ona w posiadłości swego kuzyna i zajmowała się nią jakby była jej właścicielką. Poznaliśmy ją jako ciepłą osóbkę o złotym sercu. Opiekuńczą, oddaną i niestety bardzo nieszczęśliwą. Gillian czuła się bardzo samotna i niekochana. Odeszła od swego męża, gdyż ten na pierwszym miejscu stawiał dobro swojej rodziny i niestety - swoją kochankę. Kobieta nie potrafiła tego znieść i stąd jej obecność w posiadłości Holburna.

Gilian gotowa już jest na nową miłość. Nie chce w nieskończoność czekać na męża. Nie wierzy, że ten kiedykolwiek zdoła ją pokochać. Pragnie kochać i być kochaną. Chce rozwieść się z mężem i odnaleźć szczęście w ramionach innego mężczyzny. A jeśli jej plan się nie powiedzie, jest gotowa znaleźć kochanka, który doceni ją i pokocha. I tu pojawia się postać tajemniczego Hiszpana, który szybko zdobywa jej zaufanie. Gillian jest zauroczona zarówno wyglądem jak i charakterem Andersa. A gdy okazuje się, że ten mężczyzna żywi do niej takie same uczucia niespodziewanie na horyzoncie pojawia się jej mąż. Hrabia Wright, po powrocie z wojny postanawia odnaleźć swoją małżonkę, by zabrać ją do domu w Londynie. Gillian jednak nie poddaje się. Choć rozpaczliwie pragnie miłości, jest przekonana, że może być szczęśliwa wyłącznie z Hiszpanem, a nie ze swoim bardzo rozpustnym mężem. Zawiera więc z nim pakt. Ona pomoże mu zdobyć jego wymarzone stanowisko, a on w zamian da jej wolność.

Niestety sprawy wymykają się spod kontroli, gdy okazuje się, że hrabia nie jest taki, jakim go Gillian pamiętała. Co więcej, mężczyzna zauroczony jej osobą zakochuje się i nie postanawia zdobyć jej serce. Jednak jak potoczą się losy Gillian, jakie niespodzianki zgotuje jej los oraz, którego z mężczyzn pokocha? Dowiecie się z książki :)

Po raz kolejny jestem bardzo zadowolona, że sięgnęłam po romans historyczny. Książka jest nieco ckliwa, ale to wcale nie przeszkadza. Uważam, że świetnie nadaje się na relaks po długim i ciężkim dniu. Podoba mi się styl pisania tej autorki. Akcja toczy się szybko i często zaskakuje czytelnika. Nie ma tu zbyt wielu wątków, a mimo to ta lektura szybko wciąga i sprawia, że nawet się nie spostrzeżemy, kiedy docieramy do końca.

To po prostu śliczna historia o miłości, którą polecam każdej pani :)

Cathy Maxwell mieliście już okazję poznać, gdy polecałam Wam...

Bardzo prosta literatura kobieca, przy której miło spędzi się czas ;) zakończenie trochę za bardzo "hollywoodzkie" ale tego typu książkom można to wybaczyć. Ogólnie polecam ;)

To była pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam i połknęłam ją w całości. Bardzo spodobał mi się styl i fabuła. Idealna na zimowe wieczory. Przeczytałam prawie wszystkie książki tej autorki i szczerze polecam. Lekko ,miło i przyjemnie

Ciekawy pomysł na fabułę, coś innego niż tradycyjnie. Bohaterowie dość fajnie przedstawieni, lekko się czyta, fajne dialogi, ale bohaterka główna trochę niezdecydowana i to dość wkurzające było. Ale więcej plusów niż minusów.

2094

Lekka, łatwa i przyjemna. Taki jaki romans powinien być. Na leniwe popołudnie, kiedy za oknem pogoda nie rozpieszcza. :)

• Romans historyczny
  • Romans
  • Romans Historyczny

Dodaj cytat z książki W sidłach pożądania