Mroczny rycerz

Tłumaczenie: Dorota Jankowska-Lamcha
Wydawnictwo: BIS
Dark champion
uczucia, miłość

Po nagłej śmierci ojca Imogena zostaje panią zamku Carrisford. Wkrótce musi jednak stamtąd uciekać przed brutalnym atakiem sąsiada. O pomoc może się zwrócić jedynie do FitzRogera z Cleeve, mrocznego rycerza, który ma opinię tyrana i człowieka bezwzględnego. FitzRoger odzyskuje zamek Imogeny, a jej nie pozostaje nic innego, jak przystać na małżeństwo ze swym wybawicielem, tym bardziej że przyszły mąż gotów jest przystać na pewne jej warunki. Jak potoczy się życie Imogeny u boku mrocznego rycerza? Czy zdoła być posłuszną żoną? I jakim człowiekiem okaże się jej przystojny i władczy mąż?

Andromache | 2014-07-09

Szukałam kiedyś darmowych ebooków u producenta mojego sprzętu elektronicznego. Natknęłam się właśnie na ten tytuł, który bardzo mnie zaintrygował i czym prędzej postanowiłam zatopić się w lekturze.
Powieść nie opowiada o jakiś tajemnych siłach albo o czymś nadprzyrodzonym, to po prostu historia zagubionej Imogeny, która po śmierci ojca i napadu na jej zamek szuka pomocy u budzącego postrach sąsiada. Krążą plotki o jego tyranii i brutalności, ale jest ostatnią deską ratunku dla dziewczyny. Imogena trafia więc do jego posiadłości i... dalej musicie przeczytać sami, ale zapewniam, że lektura idzie bardzo lekko. Czy Imogena sobie poradzi? Czy znajdzie pomoc? Czy odzyska swój zamek? Na te i na wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w tej pisanej przyjemnym językiem książce, stanowiącą dobrą rozrywkę nie tylko na zimowe wieczory. Intrygi, knucia, walka, a przede wszystkim miłość na tle historii stanowią o wspaniałości książki. Nie mogłam się oderwać, dlatego jeśli i Wy szukacie...

kasik | 2015-05-22
Przeczytana: 22 maja 2015

W sunie to za bardzo nie wiem jak ma ująć wrażenia po przeczytaniu tej książki, poza tym że mi się w sumie podobała.Jedna ze wcześniejszych czytelniczek bardzo zgrabnie i trafnie ujęła i podsumowała książkę jednym zdaniem - nastolatka w średniowieczu. Aby jednak uzupełnić to sformułowanie, ta nastolatka dorasta i odnajduje się w tym świecie.

Jolka | 2016-07-01
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 2015 rok

Uwielbiam takie romanse w murach średniowiecznych zamczysk. Bardzo zgrabnie i plastycznie opisana historia. Czyta się szybko i z dużą przyjemnością. Polecam

djlamcha | 2012-01-27

Trochę jak współczesna nastolatka w średniowieczu. Czyta się w jeden wieczór.

Lexksa | 2016-10-19
Przeczytana: 19 października 2016