Zamek

Okładka książki Zamek Cathy Maxwell
Okładka książki Zamek
Cathy Maxwell Wydawnictwo: Da Capo Seria: Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową! literatura piękna
Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!
Marriage contract
Da Capo
2002-01-01
2002-01-01
Wojciech Usakiewicz
romans historyczny

Fajnie pokazana duma i determinacja zdesperowanej młodej angielskiej dziewczyny, aby znależć swoje miejsce i swój dom.
Tak swoją drogą, ciekawe są książki , które zawierają wątek o tzw. Dzikiej Szkocji czy też o dzikich i nieokrzesanych Szkotach.

Lekka i przyjemna książka. Szczerze polecam.

Lekka i przyjemna książka. Szczerze polecam.

Książka, którą czyta się szybko i lekko, jest to historia przy której pośmiejemy się, odpoczniemy, zrelaksujemy, zapomnimy o trudach dnia, przy której poznamy ociupinkę historii wywłaszczania szkockich górali, którzy szykują się do powstania.

Historia miłości i małżeństwa per procura młodziutkiej Anne, filigranowej osóbki, ale jakże twardej i wielkiej duchem. Dziewczyna, która pomimo swojego delikatnego wyglądu, potrafiła zaprowadzić porządek w wielkim zamku i z tymi postawnymi, silnymi mężczyznami. Małżeństwo per procura, obcy nieznany kraj, wielki i zimny zamek, nieprzychylny i ekscentryczny mąż lord Aidanem Tiebauldem, nieznane życie w klanie, to wszystko zupełnie jej nie zraziło – została i świetnie wręcz oskarowo sobie z tym wszystkimi nowościami poradziła.

,,Zamek’’ na spokojnie przeczytałam przez dwa wieczory, ale nie żałuje uwierzcie mi była to świetna odskocznia od mojej ciężkiej pracy w dużej firmie ,,korpo''. Dla zmęczonych i zmaltretowanych trudami dnia codziennego Polecam Gorąco.

Wyzwanie czytelnicze 2017: Książka, w której bohaterowie biorą ślub per procura.

Książka polecona ze względu na szkotów. Historia całkiem niezła, zwłaszcza pierwsze 50%, potem miałam moment gdzie mnie nudziła i końcówka zbyt słodka aczkolwiek dobrze się bawiłam. Szkot był, niestety oczekiwałam czego innego, Julie Garwood mnie zepsuła ;)

Małżeństwo per procura - zamiast pana młodego jest jego siostra, która załatwia jego interesy. Gorzej, że on o tym nie wie. Mieszka w dalekiej Szkocji, niektórzy nazywają go szalonym. Piękna Anne nie ma wyboru -biedna jak mysz kościelna, pomiatana przez wujostwo to małżeństwo traktuje jak ucieczkę. Jedzie do Szkocji, męża poznaje gdy ten ratuje jej życie. Głośno protestuje przed małżeństwem z nią i chce ją odesłać z powrotem. Ona robi wszystko aby małżeństwo zostało skonsumowane i nie można było go unieważnić. W tym momencie zaczęło trochę wiać nudą na stronach książki, potem wątek historyczny wziął górę -sprawa scalania gruntów w Szkocji i walka z tą ustawą, prześladowania ze strony stacjonujących tam angielskich żołnierzy.
Całość tworzy barwną opowieść. Nie mogę powstrzymać się tutaj od małej dygresji na temat wplatania wątków historycznych. Może się to komuś nie podobać, ale jest to uświadamianie pewnych wydarzeń historycznych czytelnikowi. W dzisiejszych czasach, gdy historia jest zepchnięta na boczny tor właśnie takie wątki w lekkich książkach przypominają o niej. Żałuję tylko, że w Polsce nie mamy nikogo kto zająłby się taką formą wypowiedzi. Chyba tylko Sienkiewicz wplótł romans w historię. Może się mylę?

Typowy romans historyczny, dużo miłości, trochę wzruszeń, szereg niespodzianek, kłamstwa, obietnice i trochę historii. Małżeństwo "per procura" - to może oznaczać tylko kłopoty ;) Zazwyczaj to kobiety są w opałach, ale tu chyba można powiedzieć, że w opałach był mężczyzna. Bo jak długo można się oprzeć pięknej żonie, która wyzwala nie tylko platoniczne uczucia. Z całą pewnością nie jest to książka, która na długo pozostanie w pamięci, ale warta poczytania dla chwili relaksu.

• Romans historyczny
  • Romans