Cukiereczek

Wydawnictwo: Da Capo
Just a kiss away
romans
shaloma

Rajska wyspa na Pacyfiku to idealne miejsce, by dwa serca znalazły miłość swego życia. Eulalia Grace przybywa na tropikalną wyspę, żeby spotkać się z ojcem, którego nie widziała od lat. Niestety, do upragnionego spotkania nie dochodzi; w wirze prześcigających się wydarzeń dziewczyna trafia w twarde ramiona Sama Forrestera. Ten nieustraszony mężczyzna, którego głównym celem jest przetrwanie,...

Eulalia Grace przybywa na tropikalną wyspę, żeby spotkać się z ojcem, którego nie widziała od lat. Niestety, do upragnionego spotkania nie dochodzi; w wirze prześcigających się wydarzeń dziewczyna trafia w twarde ramiona Sama Forrestera. Ten nieustraszony mężczyzna, którego głównym celem jest przetrwanie, nie bardzo wie, co począć z rozpieszczoną blondynką. I choć na każdym kroku igra z ogniem i nie boi się ryzyka, nie jest w stanie zaryzykować jednego - miłości.

[Da Capo, 1997]

emerytka19 | 2016-02-03

Czy można przyczepić się do tej książki?! Pewnie, że można, ale po co :)
Tytułowy Cukiereczek, to taki chodzący pech, i nie jeden się o tym przekonał. Jest tu wiele zabawnych sytuacji, taka lektura na odprężenie. Wielki plus za Meduze.

isabelle142 | 2014-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2014

Lekka, przyjemna i zabawna lektura, mimo pewnych niedociągnięć :)
Główna bohaterka - naiwna, nieporadna, niezdarna, wrażliwa istota, o niebywałym talencie do popadania w tarapaty, co czyni jej postać przekomiczną.
Główny bohater - nieustraszony, silny charakter, jednooki bandyta ;) obdarzony ognistym temperamentem.
Prawdziwa mieszanka wybuchowa.
Ich postępowanie momentami było nieco irytujące, ale bez przesady.
Wielki plus za postać gadającego szpaka - Medusy :D

goja777 | 2014-02-11

Przepiękna i przezabawna :)

kotekv88 | 2014-08-19

Fajna opowiesc z humorem, usmialam sie jak nigdy;-)

Magdalena | 2013-12-13
Przeczytana: 12 grudnia 2013

No przeczytałam i w sumie to na tym można zakończyć komentarz. Książka była taka sobie, jedna ze słabszych jakie czytałam. Historia może i ciekawa, ale jakoś nie zapadła mi w pamięci i nie spowodowała, że książka stała się lepsza. Eulalia była denerwująca i irytująca. Rozumiem, że na początku miała taka być ( bo że snobka, bogata, chowana pod kloszem przez braci), ale nie zmieniła się za bardzo w moim odczuciu w trakcie wędrówki przez tą dżunglę. Pomimo nawet napomknięć Sama, że się pomylił w jej ocenie. Dla mnie były trochę bez wartości. No i te jej wypadki. Może na początku zabawne, ale w pewnym momencie irytacja wzięła górę (najbardziej podoba mi sięakcja, jak wbiła mu nóż w ramię ).
Wędrówka przez dżunglę długa i monotonna była, spotkanie tubylców mnie lekko dobiło, a zakończenie ... eh słabiutkie.

aleksawesola | 2014-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2014

To jedna z najgorszych ksiazek jakie ostatnimi czasy przeczytalam... Z przykroscia musze stwierdzic, ze glowna bohaterka jest polglowkiem, inaczej nie da sie tego okreslic. Zakladam, ze autorka chciala stworzyc wiele zabawnych sytuacji w tej jakze nudnej ksiazce. Zrobila to niestety kosztem Eulali. Dziewczyna jest irytuajaca do granic mozliwosci. Teoretycznie Sam mial znalesc podstawy, aby w polowie ksiazki zmienic zdanie o jej charakterze. Ja dotrzec ich nie moglam, jego przyciaganie do niej postrzegam wylacznie jako dzilanie instytnktu w ekstremalnych warunkach u mezczyzny, ktory od dluzszego czasu nie mial kobiety. Rowniez jego mile epitety, jak 'glupia dziwka/suka' zdecydownie nie swiadcza o jego uczuciu... Zmarnowany czas, ktorego nigdy nie odzyskam.

Carolina_174 | 2013-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2013
Pyrka2503 | 2012-09-26

Jedna z lepszych książek na poprawę humoru - lekka, po przerwaniu w połowie zdania i powrocie godzinę później nadal wiadomo co się dzieje a do tego można się uśmiać i to w głos :)

Kasjopeja | 2011-10-06
Przeczytana: 05 października 2011
Iwona | 2013-08-22
Przeczytana: 18 sierpnia 2013

Książka nie jest nudna dzięki akcji nawet dość wciągającej, ale nie ma w niej nic co by mocniej zapadło w pamięć lub serce (przez co przeczytałam ją drugi raz).
Za pierwszym razem czytało mi się jakoś przyjemniej i szybciej.