Aktor
978-83-08-04403-2
Krystian

Moja sztuka , moje życie jest podróżą po najtajniejszych zakamarkach sztuki teatralnej i filmowej. Przewodnikiem tej niezwykłej wyprawy jest legenda polskich scen Wojciech Pszoniak. Odpowiadając na pytania Michała Komara aktor cofa się aż do swych lwowskich korzeni. Opowiada o dzieciństwie, młodości i wszystkich czynnikach, które skierowały go ku sztuce. Pszoniak odsłania kulisy największych wyzwań, z jakimi przyszło mu się zmierzyć. Ujawnia swe spostrzeżenia związane z grą na scenach polskiej i francuskiej. Prawdziwymi perłami są opowieści o pracy z innymi znakomitościami, takimi jak Andrzej Wajda czy Konrad Swinarski.

maradiego | 2015-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2015

Michał Komar rozmawia z Wojciechem Pszoniakiem. I, jeżeli mam byc szczery, mogliby rozmawiac o czymkolwiek, i tak warto byłoby ich posłuchać. A rozmawiają o tym, na czym znaja się najlepiej. O teatrze rozmawiają. O "byciu aktorem" rozmawiają. O tym, że kulturalny człowiek ma w zyciu,generalnie, pod górkę. A nawet jak mu idzie, to zaraz przestaje; i dlaczego? Ale takich dwóch co im dobrze wychodzi rozmowa to ja zawsze chętnie posłucham, bo : " z nimi może mi pójść!!!"

Miśka | 2016-02-06
Przeczytana: 05 lutego 2016

Bardzo interesująca opowieść o teatrze, aktorstwie, najważniejszych rolach i pracy nad nimi.
Czysto i zawodowo.

Krystian | 2010-08-22
Przeczytana: 01 lutego 2010

Książka dla koneserów aktorstwa. Zapoznałem się i zakupiłem ze względu na miłość do programu trzeciego polskiego radia, w którym była czytana. Wrażenia różne; podziw dla niezwykłej postaci polskiej sceny jaką jest Wojciech Pszoniak, lecz jak dla mnie - kompletnego laika świata teatru lektura lekko za ciężka. Przygody i odwaga szanownego Pana Wojciecha naprawdę godne podziwu, ale dalsze opisy skomplikowanego klimatu, głębokich uczuć europeisiej sztuki przez duuuże "S", nie dla mnie - skromnego miłośnika fantastyki :)

jolunia559 JOLA | 2012-01-11

Następna książka z cyklu-opowieści o sławnych i bogatych.Cudowna,merytoryczna rozmowa/a właściwie dyskusja/ o tym co oznacza słowo aktor.Czy aktorstwo się uprawia,czy może jest się aktorem!
Wspaniały kawałek życiorysu Pszoniaka przeplatany fragmentami sztuk teatralnych.Uczta dla ciekawskiego czytelnika

Madame_Bijou | 2014-12-29
Przeczytana: 20 lutego 2013