Pytania tendencyjne i jeszcze jedno

Wydawnictwo: Świat Książki
Katarzyna

źródło okładki: materiały wydawnictwa

nawiedzonaulala | 2012-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2012

Pani Maria we wstępie uprzedza, że napisała tę książkę dla poprawy płynności finansowej i niestety to się czuje. Sam pomysł wydał mi się świetny, bo bardzo lubię cięty język autorki i regularnie odwiedzam Jej blog. Zaproszone osoby do wywiadów są znane, podziwiane i często majętne. Liczyłam na dobrą rozrywkę, ale trochę się zawiodłam. Czasami miałam wrażenie, że pytająca i odpytywany "coś brali". Takie masło maślane, chaos i bezsens w jednym. Rzadko zdarzali się rozmówcy, o których mogłam się czegoś nowego dowiedzieć, albo przynajmniej nie miałam wrażenia bełkotu.
Książę czyta się przyjemnie, szybko, sytuację ratują sporadyczne odpowiedzi, które były naprawdę zabawne.
To nie jest książka, którą warto kupić. Jak Wam wpadnie w ręce i będziecie mieli chwilę wolną, to wtedy warto przeczytać.

Krystyna | 2012-04-22
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 21 kwietnia 2012

Po lekturze "Każdy szczyt ma swój Czubaszek" szybko zaczęłam szukać innej książki i dopadłam "Pytania tendencyjne i jeszcze jedno". Niestety przeżyłam zawód, wywiady wprawdzie przeprowadzane przez autorkę z ciekawymi osobami wydały mi się jakieś płytkie i powtarzalne, ani nietypowe bądź śmieszne, ani nie pozwalające na poznanie osób ich udzielających. Szkoda....

Cinnamon | 2012-03-09
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 09 marca 2012

Wydaje mi się, że wstęp wyjaśnia wszystko - mimo, że lubię panią Czubaszek, to widać, że książka napisana "dla napisania" i podbudowy budżetu. Momentami zabawne odpowiedzi usposobiały do uśmiechu, ale nic nadzwyczajnego.

mariola | 2016-10-02
espaniola | 2014-11-11
Przeczytana: listopad 2014
kodoga | 2014-11-02
Maria Czubaszek nie żyje

12 maja 2016 roku w Warszawie zmarła Maria Czubaszek – polska pisarka i satyryk, autorka tekstów piosenek, scenarzystka, felietonistka, dziennikarka i komentatorka „Szkła kontaktowego”. Miała 76 lat.