Aktor

Okładka książki Aktor Michał Komar, Wojciech Pszoniak
Okładka książki Aktor
Michał KomarWojciech Pszoniak Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie biografia, autobiografia, pamiętnik
Aktor
Wydawnictwo Literackie
2009-11-01
2009-11-01
aktor komar biografia wojciech pszoniak teatr polski film polski aktorzy polscy aktorzy teatr kino polski film polscy artyści artyści polscy

Okładka książki Opowieści filmowe Michał Komar, Edward Żebrowski
Opowieści filmowe Michał Komar, Edwar...

Przeczytać i podać dalej.

Intelektualna rozpusta.

Pszoniak swoimi energicznymi, żywymi, sangwinicznymi rolami stworzył wizję siebie jako formę skończonej ekspresji. Nawet oszczędny, zimny Robespierre, pozornie jałowy, aż skrzy od powstrzymywanej - nadludzkim wysiłkiem - energii. Ta książka zaś wypełnia ową formę brylantami itelektu, wrażliwości, finezji. I oto jawi się Pszoniak kompletny.

Niezwykle mocną stroną publikacji jest ukazywanie postaci sztuk czy filmów od strony aktora i możliwość skonfrontowania tego - w zamierzeniu - przekazu, z rzeczywistym odbiorem przez widza-czytelnika. Zazwyczaj widz pozostawiony jest sam na sam ze swoją interpretacją, dlatego możliwość ta stanowi nie lada gratkę. A stopień pokrywania jednego z drugim jest przecież miarą umiejetności i sukcesu aktorskiego.

Pszoniak inny niż na scenie, ale równie prawdziwy.

Przeczytać i podać dalej.

Intelektualna rozpusta.

Bardzo interesująca opowieść o teatrze, aktorstwie, najważniejszych rolach i pracy nad nimi.
Czysto i zawodowo.

Czysto i zawodowo.

Michał Komar rozmawia z Wojciechem Pszoniakiem. I, jeżeli mam byc szczery, mogliby rozmawiac o czymkolwiek, i tak warto byłoby ich posłuchać. A rozmawiają o tym, na czym znaja się najlepiej. O teatrze rozmawiają. O "byciu aktorem" rozmawiają. O tym, że kulturalny człowiek ma w zyciu,generalnie, pod górkę. A nawet jak mu idzie, to zaraz przestaje; i dlaczego? Ale takich dwóch co im dobrze wychodzi rozmowa to ja zawsze chętnie posłucham, bo : " z nimi może mi pójść!!!"

Następna książka z cyklu-opowieści o sławnych i bogatych.Cudowna,merytoryczna rozmowa/a właściwie dyskusja/ o tym co oznacza słowo aktor.Czy aktorstwo się uprawia,czy może jest się aktorem!
Wspaniały kawałek życiorysu Pszoniaka przeplatany fragmentami sztuk teatralnych.Uczta dla ciekawskiego czytelnika

Książka dla koneserów aktorstwa. Zapoznałem się i zakupiłem ze względu na miłość do programu trzeciego polskiego radia, w którym była czytana. Wrażenia różne; podziw dla niezwykłej postaci polskiej sceny jaką jest Wojciech Pszoniak, lecz jak dla mnie - kompletnego laika świata teatru lektura lekko za ciężka. Przygody i odwaga szanownego Pana Wojciecha naprawdę godne podziwu, ale dalsze opisy skomplikowanego klimatu, głębokich uczuć europeisiej sztuki przez duuuże "S", nie dla mnie - skromnego miłośnika fantastyki :)

Ciekawa, warta przeczytania.

Ciekawa, warta przeczytania.