Piaskownica

Wydawnictwo: Replika
978-83-76740-69-0
Ag2S

Pomimo panującego równouprawnienia, podział obowiązków w małżeństwie nadal pozostaje problemem. Co się stanie, gdy za sprawą magicznego zaklęcia mąż i żona zamienią się rolami? Młode małżeństwo wychowuje dwuletniego synka. Natasza i Olaf kochają się, lecz przytłoczeni codziennością i przemęczeni sprawami przyziemnymi, nie mogą się porozumieć. Kobieta tęskni za życiem zawodowym, mężczyzna...

Młode małżeństwo wychowuje dwuletniego synka. Natasza i Olaf kochają się, lecz przytłoczeni codziennością i przemęczeni sprawami przyziemnymi, nie mogą się porozumieć. Kobieta tęskni za życiem zawodowym, mężczyzna poświęca się jedynie pracy i nie znajduje czasu dla rodziny.
Jednak pewnego dnia budzą się rano i świat wygląda zupełnie inaczej. W jakiś niezrozumiały sposób Natasza i Olaf zamieniają się ciałami. Zszokowani, nie mogąc nic zrobić, by odwrócić magiczne zaklęcie, zmuszeni są żyć dalej. Ona idzie do pracy męża, on zostaje w domu z dzieckiem. Świat z perspektywy drugiej płci wygląda zupełnie inaczej niż sobie wyobrażali…

Edith | 2010-09-25
Przeczytana: 25 września 2010

„Piaskownica” to debiut Danuty Marcinkowskiej. Bardzo udany muszę przyznać. Autorka porusza sprawę podziału obowiązków w małżeństwie pokazując, że można o tym napisać pokazując rację obu stron. Przedstawiła uniwersalny obraz wielu par/małżeństw, które można znaleźć w każdym mieście na całym świecie.

Bohaterami książki są Natasza i Olaf, młode małżeństwo wychowujące dwu letniego synka, Eryka. Po narodzinach syna wspólnie zdecydowali, że ona będzie matką i gospodynią, a on będzie zarabiał na ich dostatnie życie. Wszystko niby jest dobrze, każde z nich czuje się spełnione, aż nagle wkraczamy w ich życie po dwóch latach od tej decyzji. I co widzimy? Natasza tęskni za ludźmi, za pracą i rozrywkami, męczy ją już codzienna opieka nad dzieckiem, poza którą nie znajduje już czasu na nic. Olaf jest typowym ojcem rodziny, zarabia pieniądze, wraca zmęczony do domu, je i zasypia. Uważa, że nowy samochód, piękny apartament i wakacje za granicą to wystarczające zadośćuczynienie żonie za samotną...

Katarzyna | 2014-09-20
Przeczytana: 19 września 2014

Książkę kupiłam przez internet, więc nie zdawałam sobie sprawy, że jest aż tak... krótka. Sam pomysł na fabułę był ciekawy i miał naprawdę duży potencjał, który według mnie nie został do końca wykorzystany, właśnie przez dość oszczędną ilość stron :) Mimo to, książkę polecam - jest napisana lekkim językiem, który przyjemnie się czyta. W humorystyczny, lecz prawdziwy sposób przedstawia, jak małżonkowie postrzegają swoje role i obowiązki oraz problemy z tego wynikające. Szczególnie, gdy w to wszystko zamieszany jest dwulatek domagający się uwagi :)

Klaudia | 2015-02-14

Bardzo słaba. Kupiłam od razu po zapoznaniu się z tylną recenzją i przeczytałam w jeden wieczór, chcąc doszukać się pełnej realizacji tematu. niestety nie w tym wydaniu. Liczę, że ten bardzo wdzięczny temat na książkę wyjdzie spod lepszego pióra.

Aleksandra | 2015-05-15

Jakbym oglądałam tandetną amerykańską komedię, w której bohaterowie zamienili się ciałami na popołudnie. Równie oklepane i nieciekawe, co książka pani Marcinkowskiej.

Basia_Pelc | 2013-08-19
Przeczytana: 2013 rok

Jula | 2011-02-21
Przeczytana: listopad 2010

Jest to niewielka objętościowo, ale - pomimo satyrycznego podejścia do tematu równouprawnienia w małżeństwie - mądra i prawdziwa powieść o podziale obowiązków oraz jego postrzeganiu przez żonę i męża, które nadal pozostają problemem.
Autorka "Piaskownicy" podjęła temat ról w małżeństwie i napisała powieść, w której za sprawą odrobiny magii żona budzi się w ciele męża, a mąż - żony!
Jest to na pewno książka, którą warto przeczytać :-)

Ela | 2010-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2010

Drodzy czytelnicy,
gorąco polecam tę książkę nie tylko dla kobiet. Czyta się jednym tchem,
wyczuwa się lekkie pióro oraz ciągłe zainteresowanie co będzie dalej.
Życiowa prawda zawarta w treści pozwoli na zrozumienie problemów i oczekiwań swego partnera. Lektura obowiązkowa dla młody małżeństw.
Pozdrawiam Ela

Ewa | 2011-05-04
Przeczytana: maj 2011

Krótko, treściwie i na temat - w sam raz na jedno popołudnie. Niby śmiesznie i w krzywym zwierciadle, a jednak sporo w tym opowiadaniu prawdziwych sytuacji. Polecam ! :-)

Joanna | 2014-08-01

Lekka łatwa i przyjemna.

Beata | 2013-02-12

Książka autorstwa koleżanki z roku :) Pozdrowienia dla Danki :)