Ja tu jeszcze wrócę

Seria: Dla Eli
Wydawnictwo: Sol
agencja reklamowa, mobbing
Ida

Potworna szefowa, koszmarny szef. Z życia wzięci! Pojawiali się już i w literaturze, i w filmie. Pani Berenika Michalska-Kubisiak, prezes agencji reklamowej, jak najbardziej należy do tej kategorii. Zadowolona z siebie i niezadowolona z pracowników, wszystkich beszta i obraża. Płaci coraz mniej, żąda coraz więcej. Nie służy to agencji, która wpada w tarapaty, również finansowe. Może więc przydałoby się trochę świeżego spojrzenia? I tu na scenie pojawia się pan Karino Mroźny. Dość długo bezrobotny, w domu niedoceniany (narzekająca i oziębła żona!) - powinien być wdzięczny losowi za to, co mu wpada w ręce: praca, stanowisko, mieszkanie. Cóż, kiedy i jemu szefowa solidnie daje w kość. Uczenie nazywa się to mobbingiem. Karino i pozostali pracownicy agencji wreszcie zdają sobie z tego sprawę i zaczynają działać...

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl/bid,53563,tytul,Ja-tu-jeszcze-wroce,ksiazka.html

źródło okładki: http://wydawnictwosol.pl/

Marlena | 2015-12-07

Nie wciągnęło mnie. Jak dla mnie książka jest nudna i przygody głównego bohatera nie wciągają. Pozycja zdecydowanie nie dla mnie.

Muminka | 2014-02-03
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 01 lutego 2014

Nudne, nie wciągnęło mnie. Dość oklepany temat, sztampowe postaci, trochę się tylko uśmiałam z perypetii bohatera Karino(!). Niesmakiem zaś napełnia żądna pieniędzy i splendoru jego żona Malwina. Mam poczucie, że wszystko już było i w powieści brakuje polotu i ciekawego niebanalnego pomysłu.

migotynka | 2015-03-04
Przeczytana: 04 marca 2015

Książka opowiada o mężczyźnie o świetnym imieniu Karino, którego poznajemy, gdy jest jeszcze bezrobotnym, poszukującym pracy. Trafia mu się świetna fucha - dyrektora ds. marketingu w agencji reklamowej " Lider". Gdy już myśli, że złapał Pana Boga za nogi, okazuje się, że praca dla agencji wcale nie jest taka fantastyczna, jak mu się wydawało. Czy Karino poradzi sobie z problemami?

Nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że książka jest próbą odtworzenia polskiej wersji " Diabeł ubiera się u Prady". Niestety, nie jest to wersja, która przypadła mi do gustu. W głównej mierze dlatego, że autorka nie potrafi pisać w sposób lekki, przez co kolejne strony trawiłam z trudem.

Sama historia jest dość ciekawa, mimo, że dialogi i cała reszta toporne. Poznajemy co to znaczy w praktyce zjawisko mobbingu i tutaj jest duży plus dla autorki, bo postać szefowej jest idealnym odwzorowaniem koszmaru, przez który musi przechodzić dzisiaj wielu pracowników przeróżnych firm. Oczywiście ktoś może powiedzieć,...

kakunia84 | 2014-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2014

cóż mogę napisac o tej książce , hm... nie porównywałabym jej do " Diabeł ubiera się u Prady" bo jest całkiem inna tam przynajmniej się cos działo a tu ?! .... ;/ Głównym bohaterem jest mężczyzna o dziwaczym imieniu Karino ( o zgrozo- po koniu ?!masakra)jak dla mnie takie "ciepłe kluchy" z niego w domu "klucha" , w pracy pomimo konkretnego stanowiska taki "ciapek" . Szczerze gdyby nie ta szefowa ksiażka byłaby o niczym, a tak to początek był dość znośny natomiast potem powiało NUDą ,że oczy same się zamykały.... czy polecam nie wiem , gdyż każdy lubi cos innego kupiłam ja na kiermaszu w ksiegrni za 9,99 cale szczęście ze takie grosze zamiast tych 32 zl podanych na książce .....

Kanarek | 2010-10-13
Przeczytana: 13 października 2010

Całkiem, całkiem książka. Na początku nie mogłam się wciągnąć, ale później szybko poszło.
Główny bohater Karino Mroźny, długo bezrobotny podejmuje pracę w agencji reklamowej. Wydawałoby się, że to spełnienie marzeń.
No bo czegóż chcieć więcej? Dobre zarobki, służbowe mieszkanie i szefowa, która sprawia bardzo miłe pierwsze wrażenie?
Gdzieś musi być haczyk?
Dlaczego wszyscy w firmie są wrogo do niego nastawieni, zlęknieni i jacyś tacy zamknięci w sobie?
Wszystko wyjaśnia się na kolejnych kartach książki.
szefowa okazuje się być despotycznym i niezrównoważonym baskiem, której nikt jednak nie potrafi się przeciwstawić.
Warto przeczytać żeby zobaczyć jak funkcjonuje mobbing w pracy i jak trudno się spod niego wyzwolić.
Chętnie sięgnę po kolejne pozycje tej autorki żeby zobaczyć z jaką tematyka tym razem się zmierzy.

Montgomerry | 2010-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2010

Bohaterem książki jest Karino Mroźny, który, od co najmniej roku szuka pracy. Tuż po studiach przez cztery lata był nauczycielem historii, a następnie rezygnując z mało płatnej posady, zajmował się różnymi zajęciami. Mroźny krótko cieszył się jako kawaler, bowiem po maturze poślubił bardzo wymagającą, acz oziębłą kobietę, z którą wbrew oczekiwaniom dziadkom dzieci jak na razie nie miał. Młodym żyło się dobrze, bowiem często wspomagani byli przez mamusię Karino. Mimo to Mroźny zawzięcie szukał pracy, by po roku poszukiwań stać się dyrektorem do spraw marketingu w jednej z agencji reklamowej. Prezesem firmy była Pani Berenika Michalska-Kubisiak, kobieta ciągle niezadowolona z pracowników. Swoje obiekcje wyraża w słowach oraz w coraz niższych wynagrodzeniach. Po za tym ma bardzo wyszukane pomysły, jeżeli chodzi o działalność agencji. Jest zwolenniczką zasad feng shui i w wierzy w moc kolorów. Po za tym jako zdecydowana osóbka uważa siebie za niezastąpioną i zawsze mającą rację....

Ania | 2015-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2015

Zmeczyla mnie ta książka, był moment kiedy myslalam ze się rozkreci ale niestety....no nie moja bajka.....kobiety- pazerne i wiecznie niezadowolone, szefowa z piekła rodem... Pozycja zdecydowanie nie dla mnie

Nell | 2016-08-07

Książkę wygrzebałam z regału w osiedlowej bibliotece, oceniając po rysunku na okładce i tytule, szukając czegoś na czas urlopu. Spodziewałam się lekkiej, humorystycznej opowiastki o typowych problemach współczesnej kobiety, a tymczasem książka wcale nie jest zabawna, a jej głównym bohaterem jest mężczyzna. Ale okej, to samo w sobie przecież nie musi oznaczać złej lektury.

Problem z tą książka mam taki, że jest wg mnie niespójna: poprowadzono ją lekkim językiem, ale jednocześnie jest poważna w treści. Tą treścią jest z grubsza mobbing.
Główny bohater ma przekichane i w pracy, i w domu: z jednej strony - niezrównoważona psychicznie szefowa, z drugiej – małżonka posiadającą trudny, manipulatorski charakter. Aż dziw, że sam przy tym jest zupełnie normalny.
Skrajnie irytujące wypowiedzi wyżej wspomnianej szefowej, występujące w książce w bardzo mnogiej ilości, są męczące i brakuje czegoś, co stanowiło by dla nich przeciwwagę. Całość wypada mało realistycznie. A może to ja wolę tak...

basik43 | 2016-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2016

Mnie więcej w połowie czytania zorientowałam się , ze książka opowiada dokładnie o sytuacji która panuje w zakładzie pracy moich znajomych, z tą różnicą, że rządzi tam żona szefa za jego przyzwoleniem :) Samo życie !!! Tylko ciekawość ucięcia i zakończenia tej absurdalnej sytuacji skłoniła mnie do ukończenia książki. Niestety zakończenie nie napawa optymizmem. Zycie toczy się dalej i oto na miejsce jednej miernoty przychodzi druga.Myślę, że niektóre sformułowania i pomysły zawarte w książce mogą w niedługim czasie stać się kultowe.... bo czy może pomóc akupunktura na upadającą demokrację?

Jula | 2011-02-21
Przeczytana: grudzień 2010

Jest to niewątpliwie polska wersja powieści "Diabeł ubiera się u Prady", czyli mobbing w rodzimych realiach. Dość sympatyczna lektura, choć "wciągnęła" mnie dopiero po kilkudziesięciu przeczytanych stronach.