Literatura polska
Ag2S

Trzydziestoletnia Monika mieszka samotnie w Warszawie w wynajętej kawalerce. Czy dziewczyna z Elbląga odnajdzie w stolicy sens i radość życia? Czy uda jej się zwalczyć obezwładniającą chandrę? Pomóc w tym może przeprowadzka do pozostawionego przez ukochaną ciotkę mieszkania na warszawskiej Pradze. Dawno niewidziana przyjaciółka z dzieciństwa, sympatyczny warszawski taksówkarz i potajemnie korespondujący z Moniką dawny adorator ciotki pomogą jej zawalczyć o prawdziwą miłość.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

wiejskifilozof | 2013-12-04

Oznajmiam,że przeczytałem w jeden dzień.Troszkę leżąc na tapczanie, troszkę siedząc na fotelu.Czy było warto ? Otóż tak.
Bohaterka książki to Monika, pracuje w biurze.Ogólnie praca jej się podoba,jednak wiadomo jest samotna.Kobieta ma 33 lata i boi się staropanieństwa.
Kiedy umiera jej ukochana ciotka Monika,dziedziczy mieszkanie na Pradze.
I teraz się dopiero zaczyna, miła sympatyczna literatura.Która może niczego nie zmieni w Waszym życiu,lecz pozwoli odetchnąć i dobrze się po rozkoszować.Mnie najbardziej podobała się wizyta w Tunezji.
Finał tej książki jest dokładnie taki jakiego oczekiwałem.

Katherina87 | 2012-11-22

Mońcia_POCZYTAJKA | 2012-05-04
Przeczytana: 04 maja 2012

Cóż to jest samotność? Jak sobie z nią radzić? A może lek na nią znajduje się w nas samych? Czy można pomóc losowi zmienić własne życie?

Monika – 33-letnia tytułowa bohaterka to spokojna i nieśmiała kobieta, która ma poukładane życie zawodowe, dobrą pracę, wynajęte mieszkanie w Warszawie gdzie przeniosła się z rodzinnego Elbląga. W szkole prymuska, na studiach liderka, może nawet kujonka, pracuje od kilkunastu lat w tej samej firmie i właściwie jedyne co można jej zarzucić to zbyt częste spóźnianie się do pracy. Jednak dziewczyna nie jest szczęśliwa. Monika ma niewielu znajomych, przyjaciół, a jej brak pewności siebie bije z każdego zachowania. Jej relacje z rodzicami mieszkającymi kilkaset kilometrów na północ też nie są najlepsze. Coraz częściej Monice doskwiera samotność, co w pełni uświadamia sobie po śmierci osiemdziesięciopięcioletniej cioci, którą od czasu swych trzydziestych urodzin traktuje jak przyjaciółkę. W mieszkaniu zmarłej cioci dziewczyna spotyka swoją koleżankę...

Kasiulek | 2011-11-13
Przeczytana: październik 2011

Monika pochodzi z Elbląga, a od jakichś 13 lat mieszka w Warszawie. Na szczęście apodyktycznie rodzice mieszkają daleko więc ma święty spokój. Nikt nie mówi jej co ma robić, jak się zachowywać.

W Warszawie ma tylko ciotkę, która umiera i pozostawia jej w spadku mieszkanie i koty, którymi dziewczyna musi się zająć. Skoro w spadku jest mieszkanie, to po co wynajmować inne. Dziewczyna przeprowadza się na Pragę, jednak coś nie pozwała jej rozpakować swoich walizek.
Monice doskwiera samotność, ma tylko przyjaciółkę Anetkę oraz pomocnego taksówkarza Wacława- chłopaka brak. Jednak w pracy podoba się jej pewien Kacper. Po jakimś czasie Kacper przestaje się pojawiać a na jego miejsce przychodzi Dorotka, która oznajmia, że jest z Kacprem. Monika nie może sobie tego darować i postanawiam odnaleźć Kacpra.

To kolejna pozycja przeczytana z serii „Imiona miłości”. Wydaje mi się, że to taki spisany pamiętnik o perypetiach miłosnych, o problemach jak to trzeba się nacierpieć aby odnaleźć swoją...

LifeOnMars | 2016-01-05
Przeczytana: 29 grudnia 2015

Lekka i przyjemna. Trochę banalna, bardzo przewidywalna. Ale czyta się dobrze, w sam raz na odpoczęcie od poważnych lektur.

kropka26 | 2013-02-15
Przeczytana: 04 lutego 2013

Bardzo przyjemna ksiazka po której nabiera się pewności w walkę o miłość- o mężczyznę;)

Monika | 2011-09-27
Przeczytana: 26 września 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

„Monika, ach Monika, dziewczyna ratownika…” medycznego.

Trzydziestoparoletnia Monika mieszka w Warszawie od bodajże 13 lat. Wiedzie sobie samotne życie, do rodziców daleko, ale to i dobrze, bo rodzice to tylko by ją ustawiali po kątach i żyć nie dali. W Warszawie ma tylko ciotkę, ale owa ciocia umiera i zostawia jej w spadku trzypokojowe mieszkanie na Pradze, non-stop głodne koty i masę wspomnień. Także samotność Moniki narasta. I mimo pomocnego taksówkarza Wacława i wszędobylskiej, niebywale pewnej siebie przyjaciółki Anetki, szuka szczęścia i miłości.
W pracy ma na oku pewnego Kacpra, ale i nim długo się nie cieszy. Kacper przestaje pracować, a wysoka Dorotka mówiąca tonem co najmniej boga, przyznaje, że ona i Kacper są razem. Zonk na pełnej linii. Monika jednak nie daje za wygraną, chce się dowiedzieć, co się dzieje z wybrankiem jej serca. Śledzi z Wacławem Dorotkę, aż w końcu dowiaduje się, że Kacper pracuje w pogotowiu. Od gestu do gestu, od słowa do słowa, Monika ma bliski...

meryku | 2016-11-17
Przeczytana: 09 marca 2011