Opowieści z pałacu Jabby

Wydawnictwo: Amber
Tales from Jabba`s Palace
gwiezdne wojny, Jabba, opowieści
alex2586

Malakili, opiekun ulubionego rankora Jabby, przekonuje się, że żarłoczny ludojad wcale nie jest najbardziej niebezpieczną bestią w pałacu. Gamorreanin Gartogg, strażnik patrolujący ciemne korytarze pałacu, ma szansę rozwiązać zagadkę morderstwa. Bib Fortuna, majordomus Hutta, zapomina, że zdrajca powinien być ostrożny, bo współspiskowcy mogą mieć własne plany. Boba Fett, słynny łowca głów, na własnej skórze przekonuje się, czym jest powolna śmierć w Wielkiej Jamie Carcoona.

Szpiedzy, zabójcy, łowcy głów, żołnierze i inni mieszkańcy pałacu galaktycznego króla zbrodni są bohaterami opowiadań takich mistrzów, jak: Kevin J. Anderson, Barbara Hambly, Kathy Tyers, Timothy Zahn, Dave Wolverton, Jennifer Robertson, A.C. Crispin i inni.

Świat Wojen Gwiezdnych posiada niesamowitą możliwość zaistnienia tysiącom nowych postaci, przeżywającym swoje życie na tysiąc możliwych sposobów. Nawet Disney nie może tego ograniczyć i wymazać. Wracając do opowiadań to rozszerzają one naszą wiedzę o tym co działo się w pałacu Jabby przed i po jego śmierci. Każdy z jego podwładnych miał swoje własne sprawy do załatwienia i nawet Sprośny Okruszek ma tu swoje trzy kredyty. Można się naprawdę pośmiać i popłakać. Polecam opowieść gamorreańskiego strażnika... naprawdę nigdy o większym głupolu nie czytałam. ajajaj!

Sebastian Janek | 2014-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2014

Kolejna rewelacyjna antologia w świecie Star Wars :)

krewetkapepe | 2012-11-13

Książka jest zbiorem opowiadań o tym samym wydarzeniu czy sytuacji, widzianej oczami wielu bohaterów. Po kilku takich opowieściach powiało nudą i nie dokończyłam.

Dominik | 2012-08-10

Uwielbiam te opowieści! Wątek z Jabbą jest najlepszy wg. mnie z całych 'GW'. Dla wszystkich fanów na pewno poszerzenie wiedzy i świetna książka.

Morte | 2018-05-12
Na półkach: Przeczytane, Star warsy