Posłuszeństwo

Seria: Star Wars: Gwiezdne Wojny
Wydawnictwo: Amber
Allegiance
Posłuszeństwo

Twórca niemalże monumentalniej postaci admirała Thrawna, podobnie do grona innych pisarzy, spojrzał teraz w drugą stronę. Mimo, iż nie odcina się od znanych bohaterów, w Posłuszeństwie skupia się jednak na kimś innym. Powieść dzieli się na trzy klarowne, choć przenikające się wzajemnie wątki, z których głównym jest motyw pięciu zbiegłych szturmowców; motyw, który pozwala autorowi pograć nieco wizerunkiem i postrzeganiem zarówno Imperium, jak i (choć w wiele mniejszym stopniu) Rebelii. Nieoczekiwane zwroty akcji, garść modnych dylematów moralno-politycznych i nieco hamletyzowania to elementy, których można się było spodziewać już na starcie.

Marcin | 2014-09-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 11 września 2014

Książka naprawde godna polecenia :) podoba mi sie jak przypadkowo splatają sie losy wszystkich bohaterów i towarzyszami broni zostają osoby które w normalnych warunkach powinny być do siebie wrogo nastawione :)

scirus | 2016-11-18
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone