Posłuszeństwo

Seria: Star Wars: Gwiezdne Wojny
Wydawnictwo: Amber
Allegiance
Posłuszeństwo

Twórca niemalże monumentalniej postaci admirała Thrawna, podobnie do grona innych pisarzy, spojrzał teraz w drugą stronę. Mimo, iż nie odcina się od znanych bohaterów, w Posłuszeństwie skupia się jednak na kimś innym. Powieść dzieli się na trzy klarowne, choć przenikające się wzajemnie wątki, z których głównym jest motyw pięciu zbiegłych szturmowców; motyw, który pozwala autorowi pograć nieco wizerunkiem i postrzeganiem zarówno Imperium, jak i (choć w wiele mniejszym stopniu) Rebelii. Nieoczekiwane zwroty akcji, garść modnych dylematów moralno-politycznych i nieco hamletyzowania to elementy, których można się było spodziewać już na starcie.

Marcin | 2014-09-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 11 września 2014

Książka naprawde godna polecenia :) podoba mi sie jak przypadkowo splatają sie losy wszystkich bohaterów i towarzyszami broni zostają osoby które w normalnych warunkach powinny być do siebie wrogo nastawione :)

Memodestruktuor | 2017-04-14
Przeczytana: 2008 rok

Moja pierwsza przeczytana książka z uniwersum SW. Wkręcająca, ciekawie ukazuje perspektywę szturmowców, którzy postanawiają odłączyć się od totalitarnego imperium. Do tego, całkiem nieźle przedstawiono też poczynania Mary Jade. Jest trochę akcji, nieco intryg politycznych. Na początek pewnie w sam raz, choć bez zachwytów.

Cade | 2017-01-03
Przeczytana: 2009 rok

Przyzwoite czytadełko, ale bywało już lepiej, panie Zahn! ;)

Splitavenue | 2018-07-22
attak | 2018-05-23