Zjawa z Tatooine

Wydawnictwo: Amber
Tatooine Ghost
Star Wars, Gwiezdne wojny
Drzewko

Na Tatooine odbywa sią aukcja cennego obrazu. Ukryty w nim mikroobwód zawiera klucz do tajnych szyfrów Rebelii. Jeśli wpadnie w ręce wroga, Imperium pozna nazwiska agentów Nowej Republiki pełniących służbę na setkach planet galaktyki. Ale na aukcji dochodzi do strzelaniny. W zamieszaniu obraz zostaje porwany. Han solo wyrusza w pościg za złodziejem...

Lateri | 2017-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2017

Przyjemna lektura, choć niewyrafinowana pod względem fabulanym. Od głównej intrygi - prób odzyskania skradzionego obrazu - o wiele ciekawsze są wątki poboczne, dotyczące dziedzictwa Lei: rekonstrukcja losów Shmi Skywalker z jej elektronicznego dziennika, oswajanie się z Mocą przez Leię oraz jej wątpliwości, czy jej ewentualne potomstwo nie przyłączy się do Ciemnej Strony.

Warte wzmianki jest również epizodyczne pojawienie się pewnego czerwonookiego oficera, który wprowadza nowe porządki w imperialnej armii. Odtąd szturmowcy mają być skuteczni - a Wielki Admirał chce otrzymać swój obraz...

ulfjkl | 2016-11-18

Coś wspaniałego! Ta książka w inteligentny sposób łączy starą trylogię i wydarzenia po niej następujące w EU z prequelami. Zawsze chciałam czegoś takiego, poznania ojca przez Leię. W końcu w kanonie wszystko kręci się wokół Luke'a... Ale serio nie sądziłam, ze otrzymam coś takiego i to w tak świetnej formie. Rewelacyjnie się czytało.
I dlatego właśnie EU pozostanie dla mnie kanonem (również ze względu na "Trylogię Thrawna"), a Disneyowskie twory będą fanficzkami stworzonymi przez ludzi z kasą na ich nakręcenie.

kubbu | 2017-07-10

Wątek główny to typowe, przygodowe, lekkie 6/10, jednak odkrywanie przeszłości przez Leię, losy Shmi, oraz zgrabne połączenie PT, OT i Trylogii Thrawna podbija ocenę na 7/10.

Jan Marczak | 2018-06-04
Na półkach: Star Wars, Przeczytane, Posiadam