Boski Plan

6 (7 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-1111-933-8
Babilon
Ag2S

Bohaterem drugiej opowieści jest ostatni król Babilonu Nabunaid. Historia jego życia ma prawdziwie epicki charakter, spełnia wymogi najbardziej wymagającego scenariusza. Władca, wódz, wizjoner i kochanek, a z zamiłowania archeolog, powiązany był rodzinnie z królami Asyrii i świątynią w Harranie. Jego panowanie pochłaniała walka z naporem indoeuropejskich Medów i Persów, a dopełnieniem było...

Władca, wódz, wizjoner i kochanek, a z zamiłowania archeolog, powiązany był rodzinnie z królami Asyrii i świątynią w Harranie. Jego panowanie pochłaniała walka z naporem indoeuropejskich Medów i Persów, a dopełnieniem było spełnienie obietnicy, polegającej na odbudowie świątyni boga Sina w Harranie. To miasto zajmuje zresztą szczególne miejsce w dziejach politycznych i religijnych starożytnego wschodu, ale o tym wszystkim można przeczytać w „Boskim Planie”. Uzupełnieniem tych informacji jest 110 wywołujących grozę i przerażenie rycin i fotografii.

Dariusz | 2014-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2014

"Burza może wyrządzić wiele szkód, może jednak oczyścić duszne i zakurzone powietrze".
Człowiek zniknie, a jego zwłoki proch się rozsypią, wszyscy razem z nim żyjący złączy się z ziemią. Tylko zapisane tabliczki sprawią, że pamięć o nich krążyć będzie z ust do ust.
Plany Boga nie dają się zmierzyć długości ludzkiego życia. Złota era Babilonu gdzie rządzili dzielni i mądrzy królowie od Nobopolasara aż do dzielnego dowódcy co los wybrał go na króla Nabonida, który został wybrany przez Boga Sina. Wzloty i upadki zdrady i walki o tron słabi królowie szybko zostają usunięci z tronu. Walka z każdej strony, by utrzymać ład i porządek. Każda cywilizacja ma swoją historię, którą czasami warto sięgnąć i przeczytać. Oprócz książki zawsze, można poszukać w internecie i rozszerzyć swoją wiedzę.

lechwzywa | 2015-10-17
Przeczytana: październik 2015